Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek helyes így? 1...

Szerintetek helyes így? 1 éves korban szeretném elválasztani a babámat.

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hónapig szopott, majd elválasztottam, mert a bőröm tönkrement, szédültem szoptatás alatt, éjjel-nappal folyton szopott én már idegileg sem bírtam. És 8 foga is volt.


Lányom 11 hónapos múlt és éjjel 3-4x szopott eddig. Én már nagyon fáradt vagyok a kialvatlanságtól, immár 4. éve.

Így éjjel kap 1 dl tápszert és alszik reggelig.

De szép lassan el szeretném választani.

Kicsit lelki ismert furdalásom van, de talán szeretnénk 3. babát, ezért is, és azért is, mert már olyan embergyerek, sétál, önálló, én meg kezdek megint ideges lenni a sok szoptatástól.

Jól döntök, hogy max 14 hós koráig tervezem a szoptatását?


2012. febr. 4. 23:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%

Na mielőtt még rám támadnátok:

- a kérdező kiír egy kérdést, mert piszkosul fárad

- ideges, nyugtalan, szeretne változtatni, mert rosszul érzi magát a bőrében!


11 hónapos gyereke 3-4 szer szopik az éjszaka, abban az időben, ami alvásra és regenerálódásra való mind a babának, mind az édesanyának, alapvetően minden élőlénynek.

Ez veszélyes mind a babára nézve (anya nyűgi a fáradtságtól, nem tud vele úgy foglalkozni, olyan türelemmel, ahogyan szeretne, mert KÉPTELENSÉG testi-lelki kimerült állapotban. Apáról már inkább nem is kérdezek, bizonyára ő is hanyagolva van, ugyanis az ember lánya nem munkarobot, hanem érző lény, akinek van bizonyos kapacitása.

Ezek után javaslom, hogy az ilyen gyakori szoptatásról mindenképpen álljon le, mert a babának erre semmi szüksége sincsen fizikailag, az érzelmire meg van még sok más a korosztályhoz jobban igazodó megoldás. Az anyatej kb 2 óra alatt emésztődik meg a gyomorban, ezen lehet vitázni, de szerintem felesleges. Az ilyen gyakori szopinál már nem azért szopik, mert éhes, hanem azért, mert szokássá és egyben önmegnyugtatássá vált. Ne feledjük, 11 hónapos gyerekről van szó, nem pár hetesről!

Persze minden baba más, ezzel egyetértek, de nagyon sok minden szoktatás kérdése. Ha a te kapacitásodba nem fér bele az éjjeli sorozatos fent lét, akkor át kell szoktatni a gyerkőcöt, kutya baja nem lesz hidd el. Egy nyűgös, ideges anyával viszont annál inkább.

Az enyém az elejétől kezdve 2,5-4 óránként szopik, számomra ez az igény szerinti szoptatás, hogy az intervallumon belül, ezt ő osztja be magának. Mivel jól szopik, kb 10 perc alatt degeszre eszi magát, simán kibír ennyi időt. Ha nyűgi, akkor ölelgetem, puszilgatom, nem tömöm rögtön bele a cicit a szájába. Főleg, miután hasfájós, egyszer adtam neki 1 óra múlva újra enni, utána üvöltött a fájdalomtól egy csomó ideig. Az éjszaka pedig magától kialakult, most már gond nélkül alszik 8 órát. n is kipihenem magam, apára is van idő, gyerekre is van energia bőven.

2012. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
45%
A gasztrósok azt mondták, hogy minimum várjak 2 órát két szopi között! És csodák csodája, bejött, a babám szépen gyarapodik, kiegyensúlyozott.
2012. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 xStefix ***** válasza:

Akkor hasonlókat tanulhatnak, mint a gyerekorvosok és védőnők. Szerintem jól tippelem, hogy azért, mert a félig emésztett tej és a friss tej összekeveredve hasfájást okoz.? Ez szokott lenni a (nem tudományos) indok.


Ha neked a min. 2 óra bevált, az biztosan nem azért van így, mert ÁLTALÁNOSSÁGBAN is így KELL szoptatni, ennél gyakrabban baj lenne. Hanem azért, mert valószínűleg a te babád igénye ÉPPEN EGYBECSENGETT ezzel az egyébként eléggé problémás javaslattal. (Ha gondolod, privátban részletezhetem.) Viszont, mivel utólag azt tapasztaltad, hogy ez segített, esetleg arra a következtetésre jutottál, hogy hú, akkor ez egy jó tanács, igazuk volt, ez a helyes. Pedig csak annyi történt, hogy szerencsésen egybeestek a dolgok, nem több. Nem fix ok-okozati összefüggés van.

És mindenki másra is igaz, akinél így alakult. Ha bevált így, az szuper, de ha nem, az sem baj, mert nemcsak így lehet. De lebeszélni a teljesen igény szerinti szoptatásról akkor sem túl szerencsés, mert a fenti min. 2 óra egy csomó olyan dologgal nem fog tudni mit kezdeni, amivel az igény szerinti igen.

Remélem, nem haragszol, hogy itt reagálok rád, de szerintem többen vannak, akik ebben érintettek lehetnek.

2012. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 xStefix ***** válasza:

Nemtom, szerintem senki nem hordta le a Kérdezőt a hozzáállásáért, hiszen ő érzi, mennyit bír. :)


Elviekben lehet, hogy más anyuka még ezt is folytatná, de ez senkinek nem kötelező, sőt. A Kérdező az a Kérdező, joga van így dönteni.

Csak nehogy most meg oda jussunk, hogy a szopisták halálba akarnának bárkit is hajszolni a gyerek ilyen-olyan igényei miatt. :)

2012. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Kedves stefix

az gond lehet, ha hajnalban tápszert kap?

nyugodtan alszik utána és mosolyogva kell (mint eddig). Csak most sikerült elbizonytalanodnom.

Egyébként nem igazán hiányzik a lányomnak a cici, ami azért kicsit meglep.

Reggeli után megkínálom. És az étkezések után is, mivel folyadékot nemigen fogad el.

De magától nem nagyon jön oda, hogy kellene neki. Fiammal ellentétben.

2012. febr. 6. 17:06
 26/28 A kérdező kommentje:

Egyébként éjjel azért szopott ennyiszer, mert éhes volt. Éjjel nem termelődött annyi tej, mert hulla fáradt voltam. Honnan tudom? Reggel töredéke volt a pisi mennyisége, mint most a csupán 1dl tápszertől. Most jóval nehezebb a pelenka reggelre.

Nappal hatalmas a cicim és spriccel is a tej belőle.

Én így működöm.

Igen, már nem vagyok annyira fáradt, nekem jó lesz így, hogy éjjel max megetetem tápszerrel és nem szoptatom.

És az is igaz, hogy mindentől függetlenül sincs szándékomban 2 évig szoptatni.

Nekem az sok, 14-18hó max. Ez az én döntésem. De van még a házunkban is, aki a 4! évesét jelenleg is szoptatja. Én messze állok ettől. Önző vagyok, ez van.

De ne veszekedjetek azért.

Köszönöm a válaszaitokat és véleményeiteket

2012. febr. 6. 17:20
 27/28 xStefix ***** válasza:
Milyen szempontból gond-e, hogy hajnalban tápszert kap?
2012. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Eü. gyomor, éjszakai etetés. Megterhelné? Dehát éhes.
2012. febr. 6. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!