Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl ritkán váltok mellet?

Túl ritkán váltok mellet?

Figyelt kérdés
2 hónapos lányom igény szerint szopik. Sokszor eszik keveset, illetve egyszerre rövid ideig (nem mérem, mennyit), így tartottam azt a szokást, hogy 3 órán belül ugyanarra a mellre tettem vissza mindig. De mostanában úgy alakul, hogy alvás vagy valamilyen program miatt nem sikerül kiürítenie a mellemet 3 óra alatt sem, így akár 5-6 óra is eltelik, mire váltunk a másik mellemre. Éjjel kétszer eszik, ami egy mellből történik. Nappal is jó kemény lesz már ennyi idő alatt a következő mellem, reggelre pláne. De nem fáj különösebben, és szépen ki is tudja üríteni őket, fejni ezért nem akarnék. Csak nem tudom, hogy kevés-e ez az inger a melleimnek? Nagyon nem szeretném, ha lecsökkenne a tejmennyiség. Mit gondoltok?

2012. márc. 31. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem szopizza ki teljesen a melledet, akkor fejd ki a maradékot!Ha nem, rövid időn belül csökkeni fog a tej mennyiség!Amit nem szeretnél! Így váltott mellből eszik, neked sem feszít és lesz tejcsi bőven!
2012. ápr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha igeny szerint szoptasz, akkor pont annyi inget eri a melled, amennyi kell. A tej nem fog csokkenni, annyi lesz, amennyi a babanak kell. A fejessel csak egy szuksegtelen folyamatos tultermelest fogsz fenntartani.
2012. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Ha nálatok így állt be a rendszer, akkor mehet tovább így is, ha mindkettőtöknek megfelel. A keményedésre azért figyelj oda, de ha még épp nem kell fejned / soron kívül szoptatnod, akkor ez sem lesz gond.

De megteheted, hogy átállsz kétmelles szopira is, ha esetleg aggódsz, vagy úgy jobbnak ítéled meg. Viszont ez pár napot igénybe venne, amíg erre áll át a tested...

De szerintem is jó ez így, ügyesek vagytok! :)

2012. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából már hetek óta így megy, eddig nem csökkent a tejmennyiség, de valahol mégis aggasztott kicsit. Köszi még egyszer! :)
2012. ápr. 2. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!