Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek normális, ha...

Szerintetek normális, ha valaki még szoptatja a 3,5 éves (kiscsoportos óvodás) gyerekét?

Figyelt kérdés
Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi meg indoklás (szerintetek miért vagy miért nem), de ne legyen vitafórum, csak egy kis közvélemény kutatás. :)

2012. ápr. 6. 14:44
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
78%
Az úrinők pedig nem is szoptattak, hanem szoptatós dajkákat alkalmaztak. Ezt is le lehet pontozni.
2012. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 xStefix ***** válasza:
80%
Ez igaz, de a szoptatós dajkák között is volt, aki 1 éves kora után is szoptatta az adott gyerkőcöt.
2012. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
76%

Nekem meg azt mondta a védőnőm, hogy a természeti népek még akár 7 éves gyereket is szoptatnak. Ott nincs akkora hiszti ekörül, adják, amíg a gyerek kéri. Nincs erőszakos leszoktatás.

Félreértés ne essék, én nem szoptatnék 7 évest, a fiamat 2 évesen választottam el, félig-meddig erőszakkal. Én még szoptattam volna, de a férjem már őrülten hisztizett emiatt, szóval neki lett igaza.

Szerintem ez teljesen magánügy, senkinek nincs hozzá köze, hogy szoptatja-e a 3,5 éves gyereket.

2012. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Kleopátra89 válasza:


OFF: érdekes hogy csak közvélemény kutatás,mégis le lettünk pontozva... Asszem többet nem válaszolok semmire,mert "ilyenek" itt az emberek.


Kleopátra89! Ha ismernéd az oldal működését tudnád, nem csak a kérdés kiírója pontozhatja a válaszokat. Igen, roppant érdekes dolog... Én ma léptem be először a kérdésem kiírása óta. Anonym oldalak hátránya, hogy nem látni, ki hogyan pontoz (mellesleg ha csak én pontozgatnék, megnézném, hogyan lesz a 10-es válaszolónak 25%-os pontja). Én is azért vagyok 86%-os válaszadó, mert sok az unatkozó, megbántott, esetleg korábban ok nélkül lepontozott ember, aki ebben éli ki magát. Biztos egy vad "szoptatási harcos" vagy csak egy GYIK-függő tini olvasgat minket.

Azt is írtam, hogy csak a véleményekre vagyok kíváncsi, nem szeretnék vitafórumot (ebbe azt is beleértettem, hogy ne bántsuk már meg a másikat, aki szoptat vagy aki nem).


De ha már így szóba került: konkrétan azért ötlött fel bennem a kérdés, mert sok ismerősöm szoptatja 3-3,5 éves, ovis gyermekét. Kíváncsi voltam az emberek reakciójára anélkül, hogy az én álláspontomat megismernék. De itt sok mindent leírtak a válaszolók, ami a kérdésemben benne sem volt. Az természetes, hogy egy 6-8 hónapos babát még szoptatni kell, hiszen fő tápláléka az anyatej. Sok ilyen korú csöppség nem is kíván más folyadékot sem, ezért normálisnak tartom, hogy ilyenkor az anyuka félrevonulva, a lehető legdiszkrétebben (de a babát nem megfojtva!) megszoptassa a picit. Később azért már sokféle ételt tud enni, amit máshová magával vihet az anyuka. Egy 1,5 éves gyereknek már lehet mondani, hogy nem szabad nyilvánosan szopiznia, előbb-utóbb megérti, de ha soha nem magyarázzák el neki, nem is fogja, csak a cicit követeli majd. 2 éves koron túli szoptatás már nem védi meg nagy mértékben a kicsit a fertőzésekkel szemben, tényleg csak az összebújás miatt látják értelmét a legtöbben (talán így is van). Ha ovis gyereket szoptat valaki, akkor nagyon nehéz lesz leválasztania magáról, jobban sérülhet lelkileg, ami később súlyos lelki problémákat is okozhat (egy idősebb pszichológus ismerősöm mondta, de én is így érzem). Van egy szoptatási tanácsadó ismerősöm is, aki szerint viszont nagyon nagy biztonságot ad a nagyobbacska gyereknek, amit sehol máshonnan nem kaphat meg. Vele ebben a kérdésben nem osztom a nézeteit.

Nem tartom egyenértékűnek, azt, amikor a gyereknek a saját szoptatásáról vannak emlékei és mikor a testvéreit látja szopni.

Szoptatási gondok: nem hiszem, hogy megoldódnának, ha látják a helyes technikát. Én is láttam néha anyámat, amikor az öcsémet szoptatta (5 éves voltam akkor), de csak 1 alkalomra emlékszem, sokszor inkább elvonult, hogy ne lássam. Én pedig képtelen voltam szoptatni, pedig szoptatási tanácsadó segített már a kórházban. Később kiderült, kevés a tejmirigyem. A laktációs tanácsadó gondolt erre a problémára, amikor semmilyen praktika nem segített. Amennyiben igaza van, akkor a kislányomnak nem tudtam megfelelő biztonságérzetet nyújtani, hiszen csak 1 hónapig szopizta a nagy semmit a mellemből. Azért remélem, nem így van!

2012. ápr. 10. 15:29
 35/46 anonim ***** válasza:
95%

Stefix, nem tudom tudsz-e angolul, de itt van néhány info.

[link]


Néhány nagyon megdöbbentő. Pl. New York államban elvették egy nő gyerekét 1 évre, mert még mindig szoptatta a 3 éves gyerekét. Azért vették el tőle, mert a bíróság azt feltételezte, hogy az anya szexuálisan zaklatja a gyereket.

2012. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 xStefix ***** válasza:

Kérdező, csak egy megjegyzés: nem javasolta neked anno senki a Szoptanítot? Mert ezt részben azzal a céllal is találták ki, hogy azok a babák (és mamák) is élvezhessék a szoptatás előnyeit, akik saját anyatej híján egyébként kimaradnának ebből. Szóval az, hogy kevés a tejmirigy, vagy nincs elég tej, még nem jelenti feltétlenül, hogy szoptatni sem lehet.


Egyébként pedig ez most egyéni tapasztalat és ez nyilván nem perdöntő, de én is azt látom, hogy a nagyobb gyerkőcöt sem viseli meg jobban, amikor abba marad a szoptatás. Szerintem egyetlen "titka" van a dolognak: a kisgyereket már célszerűbb hagyni magától elválasztódni, mint leszoktatni, erőltetni. Persze ezt nem mindenki tudja/akarja kivárni, végig csinálni; de ha mégis így alakul, akkor ez kevésbé nehezebb út, mint az elválasztás.


Előző, köszi a cikket! :)

2012. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Igen,észrevettem,köszi :)

Azóta már a 0%-ról felkúsztam 14-re,ez már valami! :D

2012. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Stefix: nekem ez már túl liberális nevelés.
2012. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 xStefix ***** válasza:
59%

Az, hogy hagyjuk magától elválasztódni? Nem tudom, szerintem nem az. Mondjuk én más területen is ezt a felfogást követem és nálunk jól bevált. De persze ez nem jelenti azt, hogy mindenhol működik, ahogy feljebb is írtam.

Tudod, az a "gond", hogy sokan igazából nem is tudják, hogy hogyan is működik egy x éves szoptatása, mert sose láttak ilyesmit közelről. Inkább csak (felemás) elképzeléseik vannak róla, meg pont a látványos, rossz példák vannak a szemük előtt, pedig nyilván nemcsak pólóhúzogatós módon lehet szoptatni egy kisgyereket. Biztos fura ezt elgondolni, de simán lehet úgy is csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. ;)

2012. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 xStefix ***** válasza:
Nemsokára kapok egy szakdolgozatot a témával kapcsolatban, ha elolvastam, bepötyögöm, mit tudtam meg.
2012. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!