Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek normális, ha...

Szerintetek normális, ha valaki még szoptatja a 3,5 éves (kiscsoportos óvodás) gyerekét?

Figyelt kérdés
Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi meg indoklás (szerintetek miért vagy miért nem), de ne legyen vitafórum, csak egy kis közvélemény kutatás. :)

2012. ápr. 6. 14:44
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem furcsa, de semmiképpen nem "nem normális" vagy undorító.

A lányom másfél éves, még szopik, de már fél évesen sem lehetett "erőltetni" a szoptatást, ha nem kérte, nem tudtam a szájába adni a mellem, szóval ha egy gyerek 3 évesen is szopik, azért nem hinném, hogy csak az anyuka igénye lenne... Ha nekik jól esik, hát tegyék, bár látni ilyet tuti fura lenne (bár egy éve még az is fura volt nekem, hogy járni tudó gyereket láttam szopni...)

2012. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 xStefix ***** válasza:
62%

Azért lett törölve valószínűleg, mert egyeseknek bánthatja a szemét, ha olyan szavakat olvasnak a szoptatással kapcsolatban, mint aberrált, beteges, undorító és társai.

Nem szeretnék kioktatónak tűnni, de ha kérhetem minden érintett anyuka nevében is, ne használjatok már ilyen sértő kifejezéseket! Úgy gondolom, hogy egy kicsit több odafigyeléssel meg lehetne úgy is fogalmazni az elutasító véleményt, hogy ne gyalogoljunk már át egymáson közben. (És ugyanez vonatkozna a szoptatni nem akaró anyukák véleményezésére is, mert ők is kapnak hasonlókat, ha fel mernek tenni egy ilyen irányú kérdést...)

Köszönettel.

2012. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
43%
Miért ne legyen emléke egy gyereknek arról, hogy szoptatták? Tán a testvéreit nem fogja látni szopni? AMúgy meggyőződésem, hogy a nők azért is nem tudnak a szoptatással mit kezdeni, azért tudnak nehezen szoptatni, mert soha nem láttak ilyet. Régen nem így volt, a nagycsaládokban valami rokonnak mindig volt babája, látták a lányok, mit kell tenni... nem hinném, hogy az baj volt. Ráadásu l a mell eredeti funkcióját sem torzították el félreértelmezett szexualitással...
2012. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
46%
Én nem tudom,hogy tudott ekkora hisztéria kialakulni a szoptatás miatt.Szoptatni egy csecsemőt kell,nem egy ekkora gyereket.Nemsokára meg az lesz,hogy már egy kisiskolást is szoptassak,hiszen tele van az anyatej immunanyagokkal.Ez már nem normális,elnézést attól akit érint,de tényleg nem.
2012. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 xStefix ***** válasza:
53%
Akkor fordítsuk meg a kérdést: honnan jön szerintetek az a nézet, hogy a szoptatás csakis a csecsemőnek való, kisgyereknek már nem? Vajon a történelem folyamán mindig így volt ez? Ha nem, akkor hol és mikor változhatott meg a közfelfogás?
2012. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
70%
Igen,azt gondolom,hogy évszázadokig csecsemőket szoptattak a nők,és ez így is volt rendjén.
2012. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 xStefix ***** válasza:
35%
Pontosabban?
2012. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
82%
Az évszázadok folyamán szerintem azért szoptatták a gyerekeket is a nők, mert háborúk voltak, nem volt élelem.
2012. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 xStefix ***** válasza:

Na, ez egy jó feltevés, biztos van benne igazság. :)

Egyébként teljesen pontosat én se tudok ezügyben, úgyhogy nem azért kérdezem. Csak kíváncsi vagyok, ki mit tart erről.


De felbuzdulva a kérdésen, írtam a szopisoknak, hogy tudnak-e idevágó információkkal szolgálni, hogyan alakult az idők folyamán a szoptatási életkor. Vannak köztük pszichológusok, úgyhogy remélem tudnak valami hasznos linket, cikket ajánlani, ami ezzel foglalkozik; már engem is érdekel a pontosabb válasz.

2012. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
66%
Majd írd meg,érdekelne.Az biztos,hogy 25-30 éve még azt szorgalmazták,hogy 8-9 hónapos korra teljesen le kell választani a babát (anyósomtól kaptam,még övé volt az a babaápolási-nevelési könyv)
2012. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!