Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon többen szoptatnak vagy tápoznak?

Figyelt kérdés
Külföldön tuti több a nem anyatejes baba. Már az anyák nem akarnak ezzel "bajlódni". Pedig jobb nincs is mint szoptatni. Most nem akarom az előnyöket sorolni. Még azok a barátnőim is ellene vannak, akik harmadik országból valók. (külföldön élek)
2012. ápr. 14. 23:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptattam a gyerekemet, de ez a "tápoz" kifejezés eléggé irritáló.
2012. ápr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt több az anyatejes.

"Már az anyák nem akarnak ezzel "bajlódni""

Ezt én annyira nem értem, hisz a szoptatás az amivel kevésbé kell bajlódni ,nem kell forralni, hűteni, keverni,sterilizálni, mindig "kéznél" van és megfelelő a hőmérséklete.

2012. ápr. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én szoptattam volna, ha tudok, de tápszer lett belőle... :S Szerintem itt Magyarországon többen szoptatnának és nem csak azért mert az jobb a babának, hanem mert olcsóbb is... :)
2012. ápr. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Azért ezt elég furán fogalmaztad meg. Első lányom tápszeres volt, most a második lányom 3 hetes, és neki is adnom kell tápszert, de szopizik is egy keveset. Túl nagy a hangsúly a szoptatáson ebben az országban! Szegény anyukákba belebeszélik, hogy a tápszer milyen rossz dolog, és ezért rossz anyák, pedig ez nem így van. Szerintem az a legfontosabb, hogy a baba szépen fejlődjön, és ne éhezzen!! A tápszer nem mumus!!! Vannak olyan országok ahol szinte senki sem szoptat, akkor ott mindenki rossz anya????
2012. ápr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Pontos számokat nem tudok,csak saját megyéből...DE tobb a tápszeres baba magayarországon is,mint a szoptatott!



Körülbelül 62-38%lehet atápisok javára!


Mi heves megyébenélünk,itt az anyák 21%-a szoptat(ez pontos) mindössze!Utolsókb vagyunk MOn!


2 éves 4 hós szopizó kislány és 36 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg nalunk is, itt kulfoldon 10 anyabol csak 1 szoptat, Magyarorszagon legalabb 10-bol 9-en megprobalkoznak vele.

Jobb propaganda, na meg joval olcsobb, mint a tapi.

2012. ápr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem többen tápszereznek,legalábbis a környezetemben összesen 1-2 anyát tudok felmutatni akik tovább szoptattak,fél évnél,és mindössze 1-et akinek a 2,5 éves gyereke még szopik.Bár neten nagyon nyomatják a szoptatást,talán éppen azért mert a nők nem akarnak????Érdekelne valami statisztika erről.
2012. ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi idősen. Magyarországon az anyák szinte mindegyike megpróbálkozik a szoptatással (ez az arány egyébként Amerikában is 71 százalék, legalábbis az LLL adatai szerint), aztán ahogy múlnak a hónapok, egyre többeknek kell áttérniük tápszerre. Az érdekes inkább, hogy a fél-egy éves babák körében több-e az anyatejes. Az én környezetemben mindenképpen, a többség még szoptat ennyi idősen.

Egyébként nyugaton nem a "bajlódás" miatt döntenek sokan eleve a tápszer mellett, hanem mert nagyon rövid a szülési szabadság, és sokan inkább el sem kezdik, hogy aztán 6 hét után abba kelljen hagyni. Valahol őket is megértem.

2012. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Bocsi a fogalmazásért! Keveset beszélek mostanában magyarul és így furán tudok fogalmazni.

Köszönöm a válaszokat!


Szerintem is a szoptatással van kevesebb "bajlódás", csak azért írtam, mert a tápszerezés egyszerűbb az anyának.


Már sokszor voltam úgy, hogy feladom, mert nem szórakozok, hogy most evett-e eleget, meg órákig elnyammog szopi közben, de aztán belegondolok milyen volt, amíg kapott pótlást is, és nem akarom újra azt átélni, főleg esténként nem.

Nem mumus a tápszer sem, én is azon nőttem fel, sőt még 3 testvérem is. De, ha valaki megteheti akkor miért nem szoptat!?

2012. ápr. 15. 12:26
 10/18 xStefix ***** válasza:
A WHO adatai között nem vagyunk fent? Én még nem néztem utána, pedig engem is érdekelne.
2012. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!