Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnék igény szerint...

Szeretnék igény szerint szoptatni, de így mégis hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés
Babám egy hónapos,igény szerint szoptatom,és főleg ebben a melegben van hogy óránként kéri a cicit.Nem is lenne ezzel gond,csak hogy ő ilyenkor nem csak pár kortyot iszik,hanem teljesen teleeszi magát. Mivel ilyen gyakran rakja teli a pocakját,megfájdul a hasa,és újra cicit akar,hogy megnyugodjon,azaz belekerülünk egy ördögi körbe,aminek mindig az a vége,hogy szó szerint kihányja(ez olyan memennyiség,és olyan állagú,szagú,hogy már jó indulattal sem lehet bukásnak nevezni) a félig emésztett tejet.Kiürül a gyomra,így újra enne,és kezdődik minden elölről.Elvenni nem tudom tőle pár korty után,mert jobban balhézik,mint előtte,a víz pedig nem segít,megissza,de ugyanúgy kéri a cicit.Ha nincs ilyen hőség,vagy nyugodtabb napja van,kibír 2,5-3 órát két etetés közt,akkor nincs ilyen gond,nem fáj a hasa,eszik és alszik rendesen,és ha ébren van,akkor is nyugis.Amikor viszont gyakran kéri,hiába teszem az üresebbik mellre,abból is tud bőven (sokat is) szopizni.Nem tudom mit tehetnék ebben a helyzetben,mert ez egyikünknek se jó így.

2012. jún. 23. 21:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, ki jön ide és pontoz le, mint egy i.dióta, de a 2-es válaszolónak tökéletesen igaza van. Az igény szerinti szoptatás nem egyelő azzal, hogy ha nyikkan a baba, már a cicit a szájába kell dugni. Ebből lesz az, hogy mindenre ez lesz a "megoldása", ha valami baja van-eszik, eszik, mert baja van.....Közben meg a tejcsit fel is kell dolgoznia.

Nincs mese, két étkezés között legalább a 2 órát ki kell várni, és ha nem alszik annyit (bár ha visszagondolok, nekem az egy hónaposom jól "megtömte a bendőt", aztán el is aludt, volt hogy egyhuzamban 3,5-4 órát, szóval nem volt gond a 2 órákkal) akkor addig el kell vonni a figyelmét.

2012. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 xStefix ***** válasza:
52%

Látom, a "másik oldal" se tudja pontosan, mit is jelent az igény szerinti szoptatás. :)

Azt, hogy AKKOR szoptatunk, amikor a baba EZ IRÁNTI IGÉNYÉT jelzi. A szopizás a baba számára nemcsak evést jelent, ugye, hanem sok minden mást is. Szomjúság, fájdalomcsillapítás, altatás, kötődés erősítése stb. Vagyis, egy igény szerint szoptatott baba sokszor (az "átlagos", csak evésre szoptatott babánál többször) kerülhet mellre, DE NEM nyakló nélkül, minden nyikkanásra! Innentől kezdve nem releváns az, hogy akkor majd x év múlva is mindenre az evés lesz a megoldása... nincs ilyen összefüggés a dolgok között. (Vagy ha van, az nem az igény szerinti szoptatás miatt alakul ki, HA valaki helyesen szoptat.)

És nem kell a pocaknak se 2 órán át pihennie, de ezt már sokan sokszor leírtuk.

2012. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

Stefix, én elhiszem hogy Te nagy szopipárti vagy....de szerinted az normális dolog, h eszik-visszabukja (mert nyilván a pocija nem bírja a strapát) utána hopp! megint cici, megint kibukja....? Nemár....:)

És sajnos releváns, ahogy felnőttkorban is, hogyha ezzel vigasztalja magát, ez fogja vigasztalni később is, megadja a nagy lehetőséget arra, h anyuka még 3 cm-t se tudjon elmenni mellőle.

2012. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 xStefix ***** válasza:

Ezért írtam, hogy ha a Kérdező gondolja, utánakérdezek a szakmai javaslatoknak. Nem egyszerű a helyzet, de talán van rá további megoldás is, amit se te, se én nem tudok még.


A szoros kötődés szerintem kevésbé problémás, persze egy bizonyos pontig, de ez már más téma. Én nem osztom ebben (sem) a nagy átlag véleményét.

2012. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%

Stefix a te tanácsaiddal is csak 1 gond van: most írta le,hogy sugárban hányja ki a kaját a gyerek,rosszul van,fáj a hasa ,nem tudja hol a határ.Erre te leírod,hogy a sárá szoptatástól nem fájhat a hasa.

Hát akkor mitől fájna,ugyan? Nem mondom,hogy mindnekinél gondot okoz,de náluk igen amint látod.. bocs tényleg,nem sértésképp csak agyamra megy már ez az üres okoskodás amit páran itt cisnálnak. Az élet nem egy előre megírt szakkönyv. És nagy bajban leszel ha minden rpoblémát így akarsz majd megoldani,hogy "pedig ilyen nincs",ha egyszer van.

bocs kérdező,hogy nem tudok mit írni,én maximum pár perc után elvenném tőle,vagy talán megpróbálnám evés előtt lefejni belőle,hátha kevesebb lesz.

2012. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, megpróbálom a fejést,és hátha így előbb-utóbb rájön,hogy nem kell mindig telerakni a pocakját.Ma egészen jól sikerült a szopi,két óránál hamarabb csak egyszer kellett neki,remélem javulni fog a helyzet.XStefix,megköszönöm,ha rákérdezel szakmabelinél. Bízom benne nagyon,hogy minnél jobban fogja érdekelni a külvilág,annál kevésbé lesz ez már probléma.A lepontozó nem én voltam,nem tudom ki szórakozik ezzel :(
2012. jún. 24. 20:32
 17/19 A kérdező kommentje:
A fiamnál valóban nem volt ilyen gond,ő sosem ette túl magát,tudta mikor elég,de ő nem,szóval lehet,hogy nálunk végül tényleg nem fog beválni az igény szerinti szoptatás.
2012. jún. 24. 20:47
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia


Egyidősek a babáink, és én is ugyanebben a cipőben járok.

Én úgy oldottam meg, hogy ha evés után még szeretne cicit, akkor az üresebbiket adom oda, mert inkább csak megnyugtatásnak akarja magának.

Nekünk van cumink is, amit akkor dugok a szájába, amikor látom, hogy már kipukkanás szélén áll és nem lenne áldásos már egy csepp tej sem. Ő sem akarja egyből elfogadni, de én ott tartom a kezem, és pár másodperc múlva elkapja a cumi-feeling és cumizik kicsit, ami lenyugtatja.

Vettem édeskömény teát is, pont a sok szopi miatt, mert ha netántán mégis túlenné magát, akkor olyankor csinálok neki egy kis teát, mert nálunk nehezen jönnek ki a szelek, a büfi és a kaki.

De ezt csak ritkán, mert én is csak szoptatok, viszont kisfiamnál kell egy kis furfang, hogy ne legyen állandó fájdalma.

2012. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
ui.: van hordozókendőm is, ha jó az idő, akkor felrakom, és úgy sétálunk kicsit, hogy megnyugodjon és ne akarja a cicit azonnal.
2012. jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!