Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint és kizárólag...

XStefix kérdése:

Igény szerint és kizárólag szoptatott babádnál mikor körvonalazódott egyfajta napirend?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszára vagyok kíváncsi, akik nemcsak evésre, hanem ivásra, altatásra és "egyébre" is használták a szopizást.
2012. júl. 9. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos- 3 hónapos kor között lett nappirendünk, beállt az éjszakai alvás(szopikkal) és a nappal is kialakult egy rendszer.
2012. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Három hetes a legkisebbem és határozottan állíthatom, hogy van napirendünk. Kizárólag szopizik, igény szerint, de mégis fel lehet fedezni a napjában egyfajta ritmust, amire biztonsággal számíthatok. Az ébredési ideje minden reggel ugyanaz, ahogy minden este is azonos időben alszik el, éjjel egyszer kér szopit, nagyjából ugyanabban az időben. Fürdetés fél hét körül van, ha elfelejtkeznék az időről, nyűgösködéssel jelzi, hogy itt az ideje. Délután is lehet rá számítani, hogy mindig nagyot alszik, ilyenkor több, mint 3 órát lenyom egyben, majd szopi után megint másfelet - kettőt, utána viszont fürdésig már nem alszik el.

Nagyon jó, hogy hamar lett napirendünk - tudom, hogy folyamatosan alakulni fog, de mégis van egy alap, amihez tarthatjuk magunkat - mert így a két nagyobb gyerekkel is jobban összhangba tudom hozni a kicsit, így nekem is sokkal könnyebb dolgom van.

2012. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Gabka, 1x ébred? Hm. Az enyém 3-4x. :) Bár egyfajta ritmus azért nálunk is van már.
2012. júl. 9. 15:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes kis manó, este megaszopi van (vagy másfél órán keresztül, két ciciből), de utána alszik, mint akit agyoncsaptak. Éjjel kettő körül megébred egy gyors, ötperces szopira - szerintem inkább szomjas, mint éhes - aztán alszik reggel hétig, fél nyolcig. Összeteszem a két kezem, hogy ilyen - na persze 3 hét még nem valami magas kor, szóval borulhat a papírforma, főleg majd fogzás, szeparációs szorongás és hasonlók idején. De most jó nagyon. :-)
2012. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3-4 hónapos korára.
2012. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

És napközben milyen gyakran szopizik?

Enyém is kb. óránként, azzal alszik el, megébredéskor is azzal altatom vissza. És este nálunk is hosszú szopi van. De ez nem akadályozza meg abban, hogy éjjel is gyakran keljen. :)

2012. júl. 9. 15:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Délelőtt sokat van ébren és kb félóránként szopit kér, ez az aktív ideje - zsonglőrködöm is rendesen, mert nekem is ez az aktív időm, vagyis ilyenkor csinálok meg lehetőség szerint minden házimunkát. De a hordozókendő remek találmány meg nagyon jól tudok egyik kezemben gyerekkel porszívózni, mosógépet pakolni, stb.... :-))

Dél körül - egy hosszabb szopi után nagyot alszik, 3-4 órát is akár, majd egy rövidebb szopi után megint visszaalszik másfél órát.

Aztán már az esti fürdésig (hét körül) ébren van, tízpercenként cicizik, fél kilenckor, a nagyokkal egyszerre alszik el ő is, megaszopi után.

Meglátjuk, meddig marad ez így. Mellettem alszik éjjel, nem szokott megébredni, csak éjjel kettő körül, akkor is csak gyorsan felcsatlakozik cicire és önkiszolgál, mert én alszom. :-))

2012. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nálunk 2 hetesen éjjli rendünk volt még csak :),nappal még akkor nem nagyon aludt,mert a nagyobb zavarta...



8 hetes korától viszont kétféle napirendünk van!Vagy olyan két óránként alszik 1-1,5 órát,vagy pedig délelőtt is és 5 óra körül is egy rövidet,de akkor dél-1 között elalszik és alszik vagy 3 órát!


8 hetes korától este fél9-fél 10-től alszik reggel 6-7-ig!Nagyon üges!

Este megaszopi van,kétcici,kb 1,5 óra,de közben fürdenek!(mármint a nagy is)

Nekem a nagyis szopik!

Amikor cicit kér kap,(evés ivár nyugtatás)elaludni ritkán tud cicin,mert erős atejleadóreflex,és fuldoklik...csak ha nagyon kiüríti akkor tud teljesen kinyúlni közben!:)


2,5 éves és 9 hetes csajok anyuja

V.

2012. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azamikorcicit kér kap,már akicsire vonatkozik...

A nagy alváshoz kéri este,meg néha reggel!

De kétnapja este mellettünk fekve aludtel cici nélkül,mga kicsi szopizott...Nem bírta kivárni a sorát

2012. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, az enyém 5 hónapos múlt, de nem dicsekedhetek... :) Bár van egyfajta ritmusa a napjainknak, de nem úgy, mint anno a nagyfiamnál. Szopival fekszik és kel, sokszor alszik kicsiket napközben, a déli közös alvásukat meg még mindig csak alig tudom összehozni. De nem baj, legalább a leányzó rugalmas, ha programunk van.:D Éjjel viszont régóta ugyanabban a két időpontban kel, feltéve, hogy nem zavarja meg valami egyéb. Nem bánom, hogy nem szokványos baba, a lényeg, hogy tudom szoptatni. :)
2012. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!