Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes anyukák 1 héten...

Anyatejes anyukák 1 héten hány D vitamint adtok pár hetes csemetéteknek?

Figyelt kérdés
Az én babómnak tablettát adok összetörve, anyatejjel keverve 1 héten 6X (orvos mondta), de valaki szerint ez sok, és nem adna ennyit. Néhány évtizede talán 1 tablettát kellett adni havonta. Érdekelne mások véleménye.
2009. aug. 4. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Ne haragudj a kérdésért, de mért gondolod, hogy mert anyatejes, másképp kell adni a D vitamint, mint a tápszeres babának? Ha érdekel az én véleményem, bár az én babám tápszeres, én heti 5ször adok.
2009. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 5 hónapos, csak anyatejes és minden reggel adok neki 1 csepp D-vitamint.
2009. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem akatam megbántani a tápszeres anyukákat, de úgy tudtam, csak az anyatejjel táplált gyerkőcöknek kell adni, mert az anyatej nem tartalmaz D vitamint, a tápszer pedig igen.
2009. aug. 4. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi egy csepp anyatejben,kiskanállal.
2009. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. Szerintem Te kevered a konakionnal! Amúgy nem bántottál meg, csak megkérdeztem :)
2009. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kell adni, amennyit az orvos mond. A csontosodásért felelős a D vitamin, és azt hiszem a kutacsot nézik, amikor megállapítják a mennyiséget. Így valakinek egy csepp kell, valakinek kettő.

A tabletta adagolását nem tudom, nem tudom miben tér el a Vigantol csepptől.

2009. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a K vitamin nem kell a tápszeres babáknak, mert az benne van már. D vitamint viszont az anyatej sem tartalmaz.
2009. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
kutacsot nezik altalaban, de az adag naponta 2 csepp: ESTE!!! ezt sok doki elfelejti mondani, de este kell bekapniuk, mert utana nem szabad a gyereket napfeny erje
2009. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!