Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti ismertek olyan embert, aki...

Ti ismertek olyan embert, aki szándékosan apasztotta el mellét, hogy ne nyuljon meg és ne csúnyuljon meg a későbbiekben? (azt mondják a tápszer ugyanolyan jó) Mi az igazság?

Figyelt kérdés
Tényleg annyival csunyább lesz szoptatás miatt a mell? mint amilyen előtte volt? AKi megtette nem volt bűntudata?
2012. dec. 18. 22:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mellettem fekudt a korhazban a holgy,szerinte tul maceras lett volna szoptatni.(nem Mo-on szultem,ugyhogy ez nem volt egyedi,kirivo eset itt)En szoptattam 10 honapig,a melleimnek semmi baja,icipicit lejjebb ereszkedtek,de nem csunya.
2012. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Nem ismerek ilyet. Számomra érthetetlen miért csinál ilyet egy anya.

Nem, a tápszer teljesen más, mint az anyatej.

Hát nem lesz olyan a mell, mint szoptatás előtt volt, de én úgy gondolom, ennyit megérdemel egy baba. Önző ember az, aki csak ezért nem szoptat.

2012. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Igen énis igy gondolom...nekem a sógornőm mondta, hogy begyulladtak a mellbimbói és lázas lett meg minden, de aztán szoptathatott volna....de azt mondta Ő gyengének érezte magát tőle meg ilyenek.. szóval gondolom ez csak kifogás volt.?ÉS hogy semivel nem rosszabb a tápszer.... igaz hogy fáj a füle a gyermeknek..most 9hónapos.
2012. dec. 18. 22:51
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem borzasztóan megsínylette a cicim a szoptatást,borzalom ahogy kinéz.Ettől függetlenül egy percre sem fordult meg a fejemben,hogy csupán hiúságból nem szoptatok.Hála az égnek volt/van tejem ás még mindig szopizik a kisfiam (10 hós).Viszont erősen gondolkodom egy plasztikai beavatkozáson,mert tényleg elkeserítő a látvány. :(

Én azért valamilyen szinten megértem azokat az anyákat,akik így döntenek.Nem értek velük egyet,de megértem őket.A kettő nem ugyan az.

2012. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Én most vagyok 9hetes terhes...de nagyon elcsodálkoztam mikor ezeket mondta...mondjuj külföldön vagyunk itt kicsit másképp gondolják az emberek...ahogy irtad te is, őnzőek eléggé...
2012. dec. 18. 22:53
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

A begyulladt mell tényleg nagyon fáj, ez tény. Tapasztalatból mondom. Hetekig fájt még mikor szopizott a lányom abból a mellemből, miután kimasszíroztam a csomót. LÁzas is voltam az ikreknél ugyanettől. És igen, a lányomnál hulla voltam sokszor, és a szoptatás miatt legfőképp, tényleg sok energiát felemészt.

Ki mennyire bírja a terhelést....

Én a lányomat 11 hónapig, az ikreket 17 hós korukig szoptattam, és nagyon jó érzés.

Nem ismerek olyat, aki szándékosan apasztotta volna el a tejet, nem érteném meg, de az ő döntése.

A tápszer nem ugyanolyan, mint az anyatej, bár egyre jobb ahogy a tudomány halad, az biztos.

CSúnyább e a mellem? A lányom után nem volt, most az ikrek után kicsit jobban megereszkedett, de szerintem nem vészes. Van akinek baba nélkül ilyen, mint most nekem.

2012. dec. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Gratula kérdező:)

2012. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
50%

Azért egy kicsit gonosz vagy...nem hiszem,hogy a tápszertől fájna a gyerek füle/lenne beteg...Azért az anyatej se csodaszer...Kislányom 20 hónapos,még mindig szopik,de már jópárszor volt beteg(napokig szinte csillapíthatatlan lázzal,stb.)

Az én mellem csúnyább lett,egy üres tejes zacsihoz hasonlít....Olyat én sem ismerek,aki emiatt hagyta volna abba,de szerintem a sógornőd sem,hanem azért,mert neki kellemetlen és rossz volt..

2012. dec. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
64%

En ismerek: noverem. O ilyen, mit csinaljak...2-t szult, egyiket se szoptatta. Mind a kettonel apuka kelt fel este, ha sirt a gyerek, mert noverem nem ebredt fel ra. Ha o alszik, agyut lehet robbantani mellette.

En meg pont ellenkezoje vagyok, egy kis neszre felebredek...sokaig meg ugy volt, hogy abban a pillanatban, ahogy felebredt a lanyom, en is felebredtem, meg akkor is, mikor mar a masik szobaban aludt. En nem hiszem, hogy csak a szoptatas a bunos a mell allapotaert. Eleve a terhesseg, szules is, meg egyebkent ismerek olyan not, aki nem szult, megis 30 eves koraban kabe megereszkedett a melle...szoval kabe mindegy, hogy szoptatsz e, ha csak a melledet nezed. Persze, a tapszer is jo, csak a szoptatas nyujt egy pluszt. Azonkivul, hogy termeszetes anyagot kap a gyerek es nem muanyagot (cicibol eszi es ennel termeszetesebb etelt nem kaphat, a tapot viszont cumibol por es vizkeverekekent), de ha ezeket egyenlonek vesszuk, akkor vegyuk azt a kapcsolatot, ami az anya es gyermeke kozott van szoptatas alatt. Leirhatatlan, kihagyhatatlan, csodalatos. Nem lehet leirni milyen erzes, ki kell probalni:D Sajnalom azokat a noket, akik nem tudnak szoptatni, hogy nem elhetik ezt at. A no ilyenkor altalaban (normal esetben) nem arra gondol legfokeppen, hogy milyen lesz a melle, hanem arra, hogy a fel karjat odaadna, csakhogy kicsibabaja jol legyen.

2012. dec. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
30%

Én ismerem, az egyik barátnőm. Egyszerre szültünk, én szoptattam, begyulladt a mellem, kikúráltuk, szoptattam tovább, berepedt a mellem, kentem, akkor is szoptattam tovább, mert ezektől eltekintve szerettem, ahogy rajtam szuszog, belőlem él :) Sajnos egy komoly betegség miatt fél év után le kellett állni vele, sajnáltam is, de doki vigasztalt, hogy tudja, akarunk még gyereket, a következőnél megint átélhetem. A barátnőm megszült, hazajött, majd szűkszavú lett a szoptatással kapcsolatban. Kérdeztem, mennyit szopik neki a kicsi, mennyi ideig (azért, hogy az enyémhez mérjem, nem versenyszerűen, csak kíváncsiságból) de csak morgott a bajsza alatt, majd kibökte, hogy -nincs teje. Azt hittem, elapadt, mondtam, hogy sajnálom, még úgy is tett, mint aki nagyon odavan, hogy nem szoptathat.

Hónapokkal később derült ki egy elkottyintott beszélgetés során, hogy beindult a teje, de hát az csöpög, meg feszül, meg stb... szóval elkötötte és szerzett gyógyszert, hogy álljon el. Valahol haragszom rá, de hát ő dolga...

2012. dec. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!