Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti ismertek olyan embert, aki...

Ti ismertek olyan embert, aki szándékosan apasztotta el mellét, hogy ne nyuljon meg és ne csúnyuljon meg a későbbiekben? (azt mondják a tápszer ugyanolyan jó) Mi az igazság?

Figyelt kérdés
Tényleg annyival csunyább lesz szoptatás miatt a mell? mint amilyen előtte volt? AKi megtette nem volt bűntudata?
2012. dec. 18. 22:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
62%

De szerinted a bolti almás süti milyen almából van? Persze nyilván vannak benne adalékanyagok, de a permetezett, génmanipulált, műtrágyázott alma is alma :) Most akkor nevezzük már azt is valami csodálatos, fantasztikus dolognak. Meg a kávét is, meg a teát, meg a krumplit. Milyen gyönyörű, csodálatos, fantasztikus dolog a krumpli, hiszen TERMÉSZETES!

Na érzitek már a túlzást?

2012. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 xStefix ***** válasza:
37%

Aki marcangolni akarja magát, az nélkülem is meg fogja tenni.

Egyáltalán nem erről volt szó, nincs szükség a személyeskedésre.

2012. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 xStefix ***** válasza:
47%

Azért "kell" az anyatejről ódákat zengeni, mert sokszor úgy tűnik, mintha kezdenénk elfelejteni, hogy mennyire jó. Vagy legalábbis nincs a helyén kezelve a dolog.

Azt soha senki nem kérdőjelezi meg, hogy az alma meg a tojásfehérje meg az összes többi (élő) étel egészséges. Azt mindenki tudni véli, hogy ha egészségesen, 'természetesen' akar táplálkozni, akkor nem hamburgert meg zsírtól tocsogó rántott húst kell ennie nap nap után. Erről nem folyik se tudományos, se laikus vita, mert ebben mindenki egyetért. És igazuk is van.

De arra újra és újra fel kell hívni az anyukák figyelmét, hogy nem, a tápszer még fele olyan jó sem, mint az anyatej. Hogy a szoptatás a legjobb, és ha még van rá lehetőség, akkor ne álljunk meg az üvegnél stb. Persze nem erőszakkal, de muszáj ezt szóba hozni, túlhangsúlyozni, mert lassan már az lesz az evidens, hogy "nem, a tápszer nem méreg", "ezen is felnőnek a gyerekek", "ez is olyan jó, mint az anyatej".

Vegyétek észre: nem a szoptatás és az anyatej van kiemelve az egészből, hanem a tápszer van túlreklámozva. Amit mi, én csinálunk, az csak a szoptatás "megvédése" a marketing hatásai ellen.


Olvastam nemrég egy érdekes cikket a szakma nyelvezetével kapcsolatban. Hogy fogalmaznak a cikkek, oktatóanyagok? Az anyatej JOBB, mint a tápszer, a szoptatás JOBB, mint az üvegezés. Pedig a valóságban, ha a dolgok természet(esség)ét nézzük, úgy kéne fogalmazni, hogy az anyatej jó, a tápszer ROSSZABB, a szoptatás jó, az üvegezés ROSSZABB. Mert az anyatej és a szoptatás a norma, a többi pedig ennél kevesebb. És ha a tényeket nézzük, ez így is van.

De mégsem így fogalmazunk. És azért, mert azok az anyukák, akiknek nem úgy sikerült a szoptatás, ahogyan tervezték, még jobban elfordulnának az egész témától, ha negatív hangnemben olvasnának arról, ami az ő útjuk.


Én soha nem döngöltem a földbe senkit azért, mert nem tudott szoptatni. Még azért se, ha nem akart. De a tények attól még tények maradnak, hogy xy mit gondol vagy érez dolgokról.

2012. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

"Azért "kell" az anyatejről ódákat zengeni, mert sokszor úgy tűnik, mintha kezdenénk elfelejteni, hogy mennyire jó."

Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Hogy túlértékelik a szoptatást. Hogy anyuka nem viszi orvoshoz, a 40 fokos lázas gyerekét, mert ő SZOPTATJA, tehát nem lehet semmi baja. Hogy anyuka szoptatja az 5 éves gyereket, ezért meg van róla győződve, hogy ő a legjobb anya a világon, miközben még egyszer nem ült le vele játszani. És még hosszan sorolhatnám a példákat, amiket a környezetemben tapasztalok.


"Azt mindenki tudni véli, hogy ha egészségesen, 'természetesen' akar táplálkozni, akkor nem hamburgert meg zsírtól tocsogó rántott húst kell ennie nap nap után"

Szerinted a hamburger műanyag tehénből készült? Vagy a rántott hús műanyag disznóból? Nem-nem, mind élő állatból készült. Attól még, hogy valami természetes, nem biztos, hogy egészséges is. Mielőtt kifordítanátok, amit mondtam, nem vitatom, hogy az anyatej egészséges (bár van, amikor nem az, pl amikor az újszülött átordítja az éjszakát a hasfájástól, mert túl savas az anyatej, vagy mert éhes marad, mert túl kevés/híg a tej, de anyuka csak a mellét tuszkolja, mert itt olvasta, hogy az anyatej fantasztikus).


"De a tények attól még tények maradnak, hogy xy mit gondol vagy érez dolgokról."

Így van. És bizony tény, hogy az anyatej nem egy csodálatos, fantasztikus, minden betegségre megoldást nyújtó csodaszer, hanem kaja. Bármennyire is szeretnél Te és a hozzád hasonlók többet belelátni.

2012. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 xStefix ***** válasza:
35%
Így van. Én inkább annak próbálok segíteni, aki szeretné megpróbálni a (további) szoptatást és engem tisztel meg ehhez a bizalmával. Voltak azért néhányan az elmúlt 3,5 évben.
2012. dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 xStefix ***** válasza:
35%
(Egyébként ha tudsz egyszer nekem egy olyan különleges összetételű és működésű "kaját" mutatni, mint amilyen az anyatej, visszaszívok minden ódázást. ;)
2012. dec. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Tudnék neked sok ilyet mondani, csak te nem fogadnád el, mert szent grálként tekintesz az anyatejre :)
2012. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
Én is ismerek.az apukám "kedves" barátnője.állítása szerint jobban fáj a szoptatás mint maga a szülés!!na nekem pont fordítva volt 4hétig volt csak rossz a szoptatás de kibírtam mert egy babának az anyatej a legjobb táplálék.most már 9hetes és semmi gond.nagyon haragszom emiatt rá mert tudott volna szoptatni csak nem volt elég kitartó éés félt hogy csúnya lesz a melle.
2012. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Neked semmi jogod haragudni bárkire is, mert ez a legteljesebb magánügy, semmi közöd hozzá. Nevetséges, mintha a szoptatás már közügy lenne, amibe boldog-boldogtalan beleszólhat, csak mert Ő szoptat.
2012. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 xStefix ***** válasza:
20%

Mondd nyugodtan, kíváncsi vagyok.


A szoptatás pedig közügy is, de mondjuk nem ilyen értelemben.

2012. dec. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!