Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti ismertek olyan embert, aki...

Ti ismertek olyan embert, aki szándékosan apasztotta el mellét, hogy ne nyuljon meg és ne csúnyuljon meg a későbbiekben? (azt mondják a tápszer ugyanolyan jó) Mi az igazság?

Figyelt kérdés
Tényleg annyival csunyább lesz szoptatás miatt a mell? mint amilyen előtte volt? AKi megtette nem volt bűntudata?
2012. dec. 18. 22:36
1 2 3 4
 31/35 krisztina24 ***** válasza:

Off:

Kisfiam sajnos tápszeres lett, a 9 hónap alatt nem volt beteg.

Csak azért írom, hogy nem lehet általánosítani-aki tápszeres az beteges,aki anyatejes az egészséges. Lehet nagyon beteges az a baba,aki anyatejet kap és az is aki tápszeres.

2013. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 19-es! Minden, anyaságba nem belehülyült nő nevében köszönöm a ZSENIÁLIS hozzászólásaidat! Kár, hogy csak kevesen maradtunk, de tartsunk ki. Komolyan mondom, üdítő volt olvasni, szívemből szóltál! Minden mondatoddal egyetértek.
2014. márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 xStefix ***** válasza:
0%
Én meg szívből örülök, hogy belehülyültem. :D
2014. márc. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Hello mindenki!!

Azota lassan 2éves a kisfiam,es nagy banatomra elapadt a tejem mikor 1honapos volt...:-( igazabol nagyon bantott a dolog hogy miert tortent ez hisz egy jo anyanak tudnia kell szoptatni..hat nekem nem jott ossze,de minden amit a tapszerrol mondanak hulyeseg ,mert a fiam makk egeszseges egyaltalan nem beteges,szoval ez inkabb attol fugg milyem a gyerek immunrendszere!Teny hogy kenyelmesebb a tapszer mint a szoptatas,de most ismet terhes vagyok es megint meg fogom probalni,

Ja es teljesen mind1 hogy 1honapot vagy 10honapot szoptattam mert a melleim ugyanugy Eresztett zacskok lettek,szoval ennyit erről!!!

Mindenkinek kellemes napot!!!

2015. márc. 26. 07:31
 35/35 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem tudtál szoptatni, ha más nem, kényelmesebb a szoptatás, hiszen mindig elő van melegítve, mindig kéznél van, nem kell utána mosogatni, nem kell előkészülni...stb. Szerencsére én tudtam 9 hónapig szoptatni első szülöttemet, most 3 hónapos a második, még anyatejes, remélem hasonló ideig tudom majd szoptatni, de egy éves koránál nem tovább. A tápszer is ugyanolyan jó, sőt, abba tuti benne van a vitamin, az anyatejben meg attól függ, hogyan táplálkozik az anyuka. Miután elapadt a tejem az elsővel, tápszerre tértünk át. 18 hónapos koráig adtam még neki, mert úgy gondoltam, tejet még nem akarok, másrészt jobb volt így beadni neki a vitaminokat:D

A másik dolog, amivel még ijesztgetni szokták a kismamákat, hogy "nincs elég tejed" az agyamra megy ez a kérdés mindenkitől, hogy ha sír a baba, akkor tutkeráj, hogy nincs elég tejed. Első babával még nagyon frusztrált és hallgattam rájuk, miszerint fejned kell, mert különben elapad. Ez egy hülyeség. Most a másodikkal nem kezdtem el fejni és gyönyörűen meg vagyunk nélküle, holott elsővel ilyenkor már görcsösen fejtem.

A mellről meg annyit, hogy az enyém megereszkedett....na és. Melltartó nélkül úgy is csak a férjem és a gyerekeim látnak max. Melltartóba meg nem mondja meg senki, hogy kinek van megereszkedve-egy jó melltartóban.

A lényeg, hogy bele kell törődnünk abba, hogy ez az élettel jár, ugyanis ismerek olyat, akinek nem született gyereke és mégis megereszkedett a korral, nővérem se szoptatott a megereszkedéstől félve, hát az övé is megereszkedett. Nem tett akkora hú de hatalmas bűnt a gyerekei ellen, hanem inkább maga ellen. Könnyebb lett volna mindig csak cicire tenni, mint bajlódni a tápszer gyártással. De kinek mi a jobb.


Egy szó, mint száz, mindig a szívedre hallgass, és a lehetősegeidhez mérten cselekedj.

2015. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!