Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti ismertek olyan embert, aki...

Ti ismertek olyan embert, aki szándékosan apasztotta el mellét, hogy ne nyuljon meg és ne csúnyuljon meg a későbbiekben? (azt mondják a tápszer ugyanolyan jó) Mi az igazság?

Figyelt kérdés
Tényleg annyival csunyább lesz szoptatás miatt a mell? mint amilyen előtte volt? AKi megtette nem volt bűntudata?
2012. dec. 18. 22:36
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy azért fáj a füle, mert nem kapott anyatejet? Az anyatej jó dolog, de nem valami csoda-elixír, ami minden betegségtől megvéd.

Az én kisfiam tápszeres (nem azért, mert nem akartam szoptatni, hanem mert nem tudtam), 10 hónapos és még soha nem volt beteg.

9-es: én szerettem volna szoptatni, sok mindent megtettem azért, hogy sikerüljön (talán kicsit túl sokat is), de azért a fél karomat nem adtam volna azért, hogy sikerüljön a szoptatás :) Ne essünk már túlzásokba.

2012. dec. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező,Gratulálok a babához! :)


Nem olvastam végig az összes kommentet,ezért bocsánat,ha olyat írok,amit már írt valaki.


Először is: Nekem a mellem a terhesség alatt ereszkedett meg sajnos,úgyhogy például nálam már teljesen mindegy,mi történik velük a szoptatás miatt,így is úgy is csúnya lett :( De természetesen szoptatok amíg tudok.


Másodsorban: Nem attól lesz valaki jó vagy rossz anya,hogy szoptat vagy tápszerezik,aki például önhibáján kívül nem tud szoptatni és tápszert ad a babájának,annak a gyermeke is felnő,nem lesz semmi baja,millióan nőttünk már fel tápszeren. Szóval azzal nem értek egyet,hogy a tápszer rossz. Természetesen amiről te beszélsz,hogy valaki a saját szépségének védelme érdekében nem szoptat,pedig lenne teje,azzal nem értek én sem egyet,már csak azért is,mert az anyatej ingyen van,és nem utolsó sorban kényelmesebb éjszaka megszoptatni a gyermeket,mint tápszert készíteni,nem beszélve a bőrkontaktusról és a szoptatás által nyújtott biztonságérzetről a baba számára. Viszont ettől függetlenül sem rossz anya,aki tápszert ad a babájának a mellei miatt,szerintem nem ezen múlik.


Nem akarok én senkit sem bántani,a saját véleményemet mondtam el,nekem eszembe se jutott,hogy a melleim miatt ne szoptassak,de aki meg így tesz,hát tegyen. Saját döntése,és nyilván így is mindent megad majd a gyermekének :)

2012. dec. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
79%
Nem ismerek ilyet. Az azonban iszonyú nagy butaság, hogy azért fáj a 9 hónapos baba füle,mert tápszert kapott. Mit gondolsz, az anyatejes baba soha nem lesz beteg? Nem csodaszerről beszélünk csak anyatejről. Nem kell mindent elhinni, amit a neten olvasol.
2012. dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
74%
A mell a terhesség miatt ereszkedik meg nem a szoptatás alatt.
2012. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Én szándékosan apasztottam el,annyira fájt,gyulladt,hogy nem birtam,hiába próbáltunk bármit.

Annyira nem csodaszer,én is tápszeren nőttem fel,az én gyerekem is azon nő fel,élünk virulunk.Inkább a tápszer mint egy olyan anya aki már rettegve undorodva gondol arra hogy a gyerek már megint az éhségtől sir

2012. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

11-es válaszoló: Én csak azért mondtam mert pont olvastam erről

Az újszülött legideálisabb tápláléka az anyatej! Könnyen feldolgozható és fontos immunanyagokat tartalmaz. Az anyatej tulajdonképpen a csecsemő első védőoltása, megóvja az újszülöttet egy sor betegségtől. Azok a gyermekek, akik tápszeren növekednek, négyszer gyakrabban kaphatnak el betegségeket.

A kisbaba igény szerinti táplálása a szoptatáson kívül, alternatív táplálási módon is kivitelezhető.

A Robert Wood Johnson Medical School kutatói az Archives of Disease in Childhood lapban arról tájékoztatnak, hogy a szoptatott csecsemők ritkábban szenvednek emésztőrendszeri, légzőszervi és húgyúti betegségektől, illetve fülfertőzéstől, mint cumisüvegből, tápszerrel etetett társaik. Ez részben az anyatejben található antioxidánsoknak köszönhető. Az antioxidánsok megakadályozzák a fertőzések során és egyéb körülmények között termelődő szabadgyökök által okozott károsodást.


Persze én tudom, hogy a tápszerek is jók, de valamiért igy rendelte az Isten, hogy a gyermeknek, anyatej kell. És ez bizonyára nem véletlen.

És én csak azokat nem értem akik direkt csinálnak ilyet, hiszen eredetileg ennek kéne lennie az elsőnek. Nem pedig hogy megcsunyul a mellem és ezért nem szoptatok. Persze aki nem képes rá, az ellen egy rossz szót sem szoltam.

De ami igaz az igaz, a gyermek tényleg betegesebb, persze nem törvényszerű, hogy az anyatej hiánya miatt van, de a lehetősége meg van. Bocsánat ha provokatívnak tüntem.

2012. dec. 19. 11:36
 17/35 xStefix ***** válasza:
63%

Én sem ismerek személyesen ilyet, de olvastam már hasonló történetet.

Mondjuk azt azért ne felejtsük el, hogy mindannyian máshogyan értékelünk dolgokat: van, akinek létkérdés a külső, másnak meg nagyon alacsony a fájdalomküszöbe stb. Az, ami nekem evidens, másnak nem kell, hogy az legyen. Úgyhogy óvatosabban érdemes véleményt formálni, minden oldalon. ;)


Kérdező, a tápszer sose lesz ugyanolyan jó, mint az anyatej, ezt pontosan látod. Akárhogy is fejlődik a tudomány, sose lesz képes élettelen anyagból élőt (és még milyen fantasztikusat!) csinálni. Persze hálásak lehetünk a mai tápszerekért, mert ezek nélkül még nehezebb lenne, de sokkal kevesebbet tudnak sajnos, mint az anyatej, ez tény. - A szoptatás lelki, érzelmi oldala pedig megint egy plusz dolog, ezt is jól látod.

Őszintén mondom neked, valahol én is problémásnak látom azt, aki a külseje miatt nem szoptat. Még úgy is, hogy legyünk toleránsak. Én szemszer az értékrendet, a fontossági sorrendet okolom ezért: számomra a gyerek (egészsége, jóléte) az első, én saját magam csak a második (többedik) vagyok a sorban. Legalábbis külsőleg. Én is nehezen tudom azt elképzelni elsőre, hogy aki a babája számára a legtökéletesebbet nem akarja megadni, az valahogy a többi szempontból erre törekedne...

De kitudja, hogy van ez? Nem láthatunk bele mások életébe, gondolataiba. Nem biztos, hogy ahogy én látom, csak úgy a jó; bár én csak ebből tudok kiindulni.

Egyikünk se lesz soha tökéletes anya, de az is elég, ha csak törekszünk rá. Remélhetőleg azért ebbe törekvésbe a többségnek a szoptatás is belefér. :)

2012. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 xStefix ***** válasza:
65%
Egyébként az az összefüggés valós, amire a Kérdező utal: a nem szoptatott babák között nagyobb a felső légúti megbetegedések és pl. a középfül-gyulladás előfordulási aránya. - De ez nem azt jelenti, hogy az adott kisfiúnak ÉPP ETTŐL fáj sokat a füle. De az együttjárás megeshet.
2012. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
55%

"Akárhogy is fejlődik a tudomány, sose lesz képes élettelen anyagból élőt (és még milyen fantasztikusat!) csinálni."

Pont az ilyen beszólások miatt marcangolják magukat azok az anyukák, akik valamilyen okból nem tudtak szoptatni. Látszólag megértő vagy, közben a földbe döngölöd azokat, akik nem szoptatnak, a szoptatós anyukákat meg az egekig magasztalod, irritáló, túlzó, már-már költői stílusban.

Az anyatej nem csodaszer.

Az anyatej nem gyógyszer.

Az anyatej nem védőoltás.

Az anyatej nem "fantasztikus", csak pont annyira, mint pl a tehéntej, vagy mondjuk a tojásfehérje, hiszen az is "élő"(?), természetes anyag, táplálékul szolgál, mégse zengünk róla olyan ódákat, mint egyesek az anyatejről.

Az anyatej a csecsemő tápláléka, arra szolgál, hogy táplálja a babát. Nem több, mint nekünk felnőtteknek pl a húsleves, nem is kell többet belelátni.

Nem attól vagy jó anya, hogy 4 éves koráig szoptattad a gyerekedet, bármennyire is szeretnéd ezt gondolni magadról. A jó anyaság ennél sokkal több és bonyolultabb.

2012. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem egyaltalan senkit nem akart megbantani, foldbe dongolni, de mashogy nem lehet elmondani. Igen, ha itt tartunk a tehentej is csodalatos a borjunak, es ki is mondtad, hogy miert ennyire jok ezek a dolgok...mert elok, a termeszet alkotta es ami a termeszetben talalhato, az tokeletes, legyen az anyatej, vagy tojasfeherje...egy bolti almas suti lehet finom, nade amit a nagyi csinal a sajat almafajarol szedett almabol...

csupan a termeszetessege az ami csodalatos.

En tudtam szoptatni, de ki kellett egeszitenem tapszerrel. El kell fogadni, hogy valakinek nincs teje, valakinek meg van. Tudom, hogy nagyon nehez elfogadniuk a nemszoptatos anyukaknak, hogy nincs tejuk, de tudniuk kell, hogy babajuk a legjobbat kapja, az o szeretetuket, es ennel nincsen fontosabb. Szerencsere csak addig erzik emiatt rosszul magukat, amig a baba csak tejet ihat, aztan 5 ev mulva egymas mellett allnak a gyerekek es meg nem mondja senki, hogy min nott fel, de azt igen, hogy melyik nott fel szeretetben, odafigyelesben, gondoskodasban. Ez az, ami szamit.

2012. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!