Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hetes / napos korig...

Hány hetes / napos korig adjak mindkét ciciböl? Csak amíg beindul a tej? Aztán már csak az egyikböl?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én mindig csak az egyikből adtam,aztán a következő szopikor a másikból. mivel sok tejem volt 1 ciciből is jól lakott.
2013. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor adj kettőből, amikor úgy érzed kevés van és még éhes maradt. Pár napig ilyenkor többet cicizik, de így beállítja a kereslet-kínálatot. Én csak akkor adtam 2ciciből, amikor fejlődési ugrás volt és többet kért. Amúgy nálunk is elég volt egy cici. De ismerek olyat akinek, nem volt sok teje, és ő minden étkezéskor 2cicit adott a babájának. Ezt te fogod érezni. A lényeg, hogy igény szerint csináld, és akkor nem lesz baj.
2013. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! És ha a másikat is elkezdi, fejjem le abból a maradékot? Akkor lesz több tej?
2013. ápr. 24. 13:45
 4/12 anonim ***** válasza:

nem értem ezt a sok tej, kevés tej dolgot...

mivel ha csak egy ciciből szoptatsz és mondjuk 3 óránként eszik a gyerek, akkor ugyanúgy 6 óránként jut egy cici neki, ha meg mindkettőt adod, akkor 3 óránként kapja mindkettőt... szóval nincs ideje annyira begyűlni a tejnek - hogy elég legyen egy is - viszont így nem feszül be annyira a cicid és a bőr sem nyúlik majd meg annyira...

Ezt rendesen marhaságnak tartom, aki azt mondja, hogy sok a teje és azért elég ha kb 6 óránként 1-et ad... szóval az ilyen nem tud számolni.. szerintem

2013. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok, sztem van aki fel sem fogja mit írok... úgy értem a 6 órát, hogy 6 óránként jut ugyanarra a cicire a sor, egyébként meg 3 óránként jutna... és nem feszül!
2013. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez is, mint sok más időszakosan változó lehet. Egyáltalán nem elvárás, hogy egy evésre egy cici legyen, van aki végig két mellből szoptat, van aki végig váltott mellből. De a legtöbbször az szokott lenni, hogy két mellből való szopizással felnövekedik a tejmennyiség, aztán egy- egy cici is elég, majd növ. ugrásnál újra két mell kell.

A lényeg, hogy ne ess kétségbe ha egyszer elég egy mell, aztán nem:), mert azzal sincs semmi gond, ahogy azzal sem ha végig két mell kellene.

2013. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, akkor eszik ahogy jó, nem rugózok annyit rajta :) köszi!
2013. ápr. 25. 08:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én váltott ciciből szoptattam. Így nem kellet azon aggódjak, hogy vajon kiürítette-e az egyiket, eljutott-e a zsírosabb tejig?

Na meg a növekedési ugrásoknál ott volt a "tartalék" cici, szóval volt honnan többet adni, ha esetleg nem volt elég az egyik.

Két gyereket szoptattam így és nem nyúlt meg a bőröm. Persze nem ez a lényeg, úgy csináld ahogy neked jobb.

2013. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2mellből szoptatsz, akkor a másikat nem üríti, akkor a következő etetést kezd azzal. Mert így azt is teljesen bevégzi :) Én úgy csináltam, amikor 2cici kellett neki, hogy 2evés között amikor csak pl szomjas volt, akkor a félig üreset adtam és azt kiürítette. És a köv.etetést megint az előzővel kezdtem. Nekem sok-sok tejem volt, még mindig van, pedig 2.5éves a lányom. Mindig csak akkor feszült, amikor hagytuk el a ciciket, mert gyűlt a tej és még nem szokott hozzá, hogy nem kell annyit termelnie. De ez kb 2-3nap volt, vagy akkor feszült, amikor sokat cicizett és növekedett a tejmennyiség. Nyilván ha szopizik, húzza vonja, hol feszül-hol nem.. Jojoeffektus ott is van, amíg szopizik, szóval mindenképp nyúlni fog. Az meg a genetikán múlik, hogy majd mennyire ereszkedik meg. Sajnos nekem nagyon...de hát ez van. Szerencsére jó melltartókat gyártanak már :D
2013. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igy fogom, köszi. Nem annyira aggódom attól hogy megnyúlik, inkabb attol hogy elég lesz-e.
2013. ápr. 26. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!