Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy egy baba...

Létezik olyan, hogy egy baba csak éjjel anyatejes, nappal tápszert eszik?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 15:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

1 hónapos.

Most javult a helyzet. 8szor szopizik egy nap, de azért még 1-2 alkalommal nem jön össze rendesen. Volt olyan is, hogy éjszaka nem tudott szopizni. Fura egy helyzet, de szerencsére csak egyetlen olyan nap volt eddig amikor minden szopizás katasztrófa volt. Most sem tudom, hogy miért. Cumizik, de már azóta, hogy hazajöttünk a kórházból. A szoptatási probléma meg csak most jött elő. Igazából már nem látom olyan rossznak a helyzetet, hogy a tápszerezésre gondoljak, csak hirtelen már nem tudtam mit kezdeni szegénykémmel.

2013. máj. 29. 13:15
 12/16 A kérdező kommentje:
2013. máj. 29. 13:17
 13/16 xStefix ***** válasza:

A másik kérdésedhez odaírtam, hogy én cumizavarra tippelek.

Nem tudom, hogy a cumit az üvegre vagy a játszóra értetted-e, de akármelyikre is, szerintem SÜRGŐSEN tedd el és csakis szoptass. Akkor is, ha most javulni látszik a helyzet! A cumizavar ugyanis bármikor kialakulhat, akkor is, ha előtte gond nélkül használtad az adott eszközt. És mivel a babád a másik kérdésnél leírt tipikusan rossz technikás (pl. nem harap rá a cicire) ÉS szándékbeli (nem akarja szívni, csak sír) tüneteket is produkált már, én óva intenélek attól, hogy a továbbiakban is forszírozd a dolgot! Komolyan!

2013. máj. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Játszócumija van. És az a baj, hogy enélkül sajnos nincs nagyon élet, mert van egy nagyobb lányom (2 éves) és sem reggel, sem délután nem tudna aludni, ha nem használnánk. Na meg egyéb alkalmakkor is jól jön, mert ugye nem szoptathatom 24 órában a kicsit, valamikor vele is kell foglalkoznom.

Felhívtam amúgy ma egy szopis tanácsadót, ő azt javasolta, hogy szoptassak más pózban, mert lehet, hogy a nagyon erős tejadó reflexem miatt viszonyul így a cicihez. Azóta még csak egyszer szoptattam, azzal nem volt baj. Viszont éjjel az összes szoptatás katasztrófa volt :(

2013. máj. 31. 13:21
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
És ha nappalra magadra kötnéd? Kendőben a legtöbb baba prímán elvan, tud benne szopizni is, neked meg van két szabad kezed, mégis babázol.
2013. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sokszor használok kendőt, de pl szoptatni, mosogatni és főzni képtelen vagyok így.
2013. jún. 2. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!