Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha az első gyerekemet nem...

Ha az első gyerekemet nem tudtam sokáig szoptatni, a másodikkal van még esélyem?

Figyelt kérdés

2009. november elején szültem, akkor nem igazán indult be a tejem, alig volt valamennyi az elejétől fogva, pedig igény szerint, sűrűn mellre tettem a babát. Így 2 hetesen már tápszert kapott szegénykém.

Most 3 héten belül szülök ismét, van rá esélyem, hogy a másik babát tudjam szoptatni legalább fél éves koráig? Vagy ez genetika, és ha először nem tudtam, most sem fogok tudni szoptatni? Elsőnél nagyon fáradt voltam és ingerült, kimerült, alig ettem, keveset ittam. Ittam akkor Lactoherb teát, de nem segített. Utólag nem tudom, hogy ezek miatt nem volt tejem, vagy a genetika miatt. Ha most odafigyelnék az evésre-ivásra, akkor lenne tejem? Vagy mit tehetnék ez ügyben? Nagyon szeretném ha 6 hónapig csak anyatejet kapna a kicsim, utána pedig 1 éves koráig még reggel-este szopizna.


2013. júl. 11. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van!Engem anyukam nem tudott szoptatn,hugom nyolc hos koraig ömlött a teje,ugyh nyugi :)
2013. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem két barátnőm van, aki az elsőt nem tudta szoptatni, a másodikkal meg ment. Esély van rá, de majd kiderül, hogy most sikerül-e.
2013. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mit tegyek ennek érdekében? Pl milyen kajákat egyek, mennyit kell inni, a stressz befolyásolja-e a tej mennyiségét?
2013. júl. 11. 12:38
 4/11 anonim ***** válasza:

engem azzal bíztatnak, hogy minden gyereknél egyre több lesz a tej.. úgy legyen! :)

merthogy tanulsz az elsőnél elkövetett hibákból, ja és persze rutinosabb leszel :)

boldog babavárást és jó tejet!

2013. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van esély. Édesanyám az első és a második gyerekét 2, illetve 3 hónapig tudta szoptatni, de a 3.-at már 8 hónapig.
2013. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az elsőt 1.5 évig szoptattam, a másodikat csak 3 hétig. Igaz, tejem bőven volt, ő viszont csak csüngött a cicin, de alig evett. Mivel így nem fejlődött rendesen, 5 hónapig cumicüvegből kapta a tejet, aztán tápszeres lett. Szóval, bármi lehet!
2013. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi, hogy ne stresszelj. Akkor se, ha nem lesz annyi tejed. Nálam a másodiknál nagyon sokat apadt a tej mennyisége, mert görcsöltem azon, hogy nem szopik rendesen. Aztán amikor a gyerekorvosom, és a kórházi doki is meggyőzött, hogy a cumiüveg nem ördögtől való dolog, úgy jött vissza a tejem, hogy gyakorlatilag alig szoptattam, hiszen lényegében a fejt tejet kapta üvegből. szóval no stressz, és igyál sok folyadékot!
2013. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az elsőt 3 hónapig tudtam szoptatni, a második naponta 3-4 alkalommal szopik még mindig, és éjszaka is 2-3 alkalommal, pedig már 13 és fél hónapos!

Szóval menni fog, ha a baba is akarja és te is!

Nekem most is fejnem kellett az első 4 hónapban minden etetés után, mert csak így volt elég tejem, szedtem a More Milk kapszulát napi 6 szemet, de még ez sem lett volna elég, szerencsére a babám cici függő volt kezdettől, ő nem adta volna fel soha a próbálkozást, ha én néha bele is kezdtem fáradni és meglett az eredménye. Az elsőnél is mindent így csináltam, de ott ő is elutasította már a cicit, nem volt mit tenni...

2013. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy olyan barátnőm, aki az elsőt kb. 1 hétig tudta szoptatni, a második most 1 éves, és vígan cicizik. Ő volt a legjobban meglepődve rajta, nem csinált semmi extrát, sőt, úgy készült, hogy úgyse fog ez neki menni, erre tessék.
2013. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elolvasnám az összes szoptatással kapcsolatos kiadványt, vagy legalábbis azokat, amik az ingyenes Felicitas csomagban vannak. Sok jó ötlet, információ van bennük. Nem mindegy szoptatásnál atechnika. Fontos a türelem, nem hal éhen a baba, ha akár 4-5 napig sem indul be rendesen a tej. A tápszeres pótlás rontja a szoptatás esélyét. Első gyereknél majd egy hét után indult be a tej, addig nagyon kevés volt, de kihúztuk pótlás nélkül, és fél évig csak szopizott a babám. Szedtem MoreMilk kapszulát, figyeltem akajálásra, ivásra, pihentem. Második terhessegem alatt már féltem, hogy megint gond lesz a szoptatással, ehhez képest 3.nap már volt elég tejem, nem szedtem semmit, még szoptatós teát sem ittam. Igaz volt, hogy fél egy óránként szoptattam az elején. A babám nem volt hasfájós. A kajálasra, ivásra hát nem nagyon figyeltem. A pihenés meg egy 2 éves mellett nem nagyon ment, és mégis most fél éves a lányom, és még anyatejen kívül mást nem kapott.
2013. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!