Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akkor most lehet vagy nem...

Akkor most lehet vagy nem lehet ültetve szoptatni a csecsemőt?

Figyelt kérdés

fektetve nem ment a szoptatás, benn a kórházban azt tanították meg nekem, hogy ha a combomra ültetem a kicsit, és megtámasztom a kis fejét meg a gerincét, és kihúzom magam, pont befér, és tud szopcsizni.

Viszont mindenhol azt olvasom meg hallom, hogy még kicsi ehhez, és nem szabad. Nem értem, akkor most mi van? Szabad vagy nem? Miért ezt tanították meg nekem?


(itthon már változtatjuk a pózokat, de van hogy ültetve szoptatok még)


két hetes kislány anyukája


2013. nov. 25. 10:24
1 2
 1/12 Tica0121 ***** válasza:
Ha a kórházban mutatták, akkor lehet. Csak értenek hozzá, nem?
2013. nov. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ani25 ***** válasza:
En is szoptattam ulve es szerintem ugy szoptass ahogy mindkettotokbek a legjobb!!! Nekem fajt a hatam egy ido utan (valoszinu a rossz tartas miatt) igy attertem a fekve szoptatasra, de semmi mas problemam nem volt vele a babanak sem!
2013. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

4 Gyermekem van,de egyszer sem hallottam olyat hogy ülve nem szabad szoptatni

ÚGy szoptass ahogy neked és a babának a legkényelmesebb.

2013. nov. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ültetni tényleg nem szabad a babát. De ha szoptatod, az egyik, agy mindkét karoddal tartod a súlyát. Az a lényeg, hogy ne a baba gerincére nehezedjen a teher.
2013. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem ő ül, hanem a babát ülteti. Szerintem nem szabad.
2013. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Okosok..

Ha az anyuka ülve szoptatja akkor a baba fekvő helyzetben kell legyen.

Az a legjobb amikor a szoptatós párnát az ölébe teszi,arra támasztja az anyuka az alkarját és azzal tartja a babát

2013. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mint csecsemős nővér mondom neked,nyugodtan lehet úgy szoptatnod,csak tarts a kis fejét,meg hátát. :)

Mi is ezt tanítsuk az anyukáknak,de már vagy 5 éve.

Nem új keletű dolog ez,csak sokan óckodnak tőle,mert nem értenek hozzá!

Lehet ülve szoptatni!

Boldog babázást!

2013. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Megnyugtattatok.

Aki nem érti, annak mondom, hogy én is ülök egyenes háttal, meg a baba az ölemben a cici előtt, szintén egyenes megtámasztott háttal :)

A lényeg, hogy lehet, és nem lesz baj!

Köszönöm szépen!

2013. nov. 25. 14:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem akik azt írták, hogy lehet, azok egyike sem értette meg, hogy a baba is ül, méghozzá az anyuka combján. Én továbbra is azt mondom, hogy amíg a baba nem tud magától ülni, addig nem lehet kitámasztva ültetni sem szoptatás közben, sem máskor.
2013. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja vagy úgy. Akkor én sem értettem. Így viszont nem szoptatnék önállóan ülni még nem tudó babát, hiába mondta a csecsemős nővér. Néha a gyerekorvosok, védőnők is tudnak olyan ordenáré baromságokat mondani, hogy pislogok. Ebből kiindulva a csecsemős is hibázhatott.

Igazából most így hirtelen egy leírásban sem találtam, ami szoptatási pózokat ajánl. Mondjuk nem is kerestem sokáig...

2013. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!