Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindent elrontok, ha éjszaka...

Mindent elrontok, ha éjszaka többször szoptatok?

Figyelt kérdés
idáig egyszer evett a 4hónapos babám-de most a foga miatt most már 11körül ébred-pedig nem az éhségtől.én éjjel annyira nem vagyok formában-már 2napja megetettem,hátha megnyugszik.mindent elszúrok,amit idáig kialakitottam?nehéz lesz erről leszoktatni?idáig szépen -magától elaludt,pici simogatással-nem ringatom,nem álldogálok órákat vele az ágynál-hogyan lenne jó?ha úgyis sir,akkor nem is kellene etetnem?
2013. nov. 30. 09:53
 1/4 Tica0121 ***** válasza:
Szerintem nem rontasz el vele semmit. Ha elmúlik a fogzás, akkor nem fog felkelni éjszaka... Az enyém is 4 hónapos és eddig egyszer evett éjszaka, most 2-3szor. És éhes is, mert a víz nem kell neki, hanem a kajára áhitozik.
2013. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:
100%

Miért "rontanád el" azzal, ha gondozod, amikor igényét jelzi rád..?

A babád nagyon okos kis lény, látod, hogy tudja ő, hogy nemcsak éhség miatt jó dolog szopizi, hanem azért is, mert a fájdalmát is csillapíthatja a közeledben, a szopival, az anyatejjel. Az én meglátásom szerint azzal tennél neki inkább rosszat, ha nem figyelnél rá eléggé, nem akarnád orvosolni a gondját, pedig csak te vagy rá képes.

Ráadásul annyiszor fog még a jövőben változni a nehezen "kialakított" rendszer, hogy felesleges hozzá túlzottan ragaszkodni.

Csak lazán, kedves Kérdező, figyeld a babádat és inkább őneki akarj megfelelni, ne a saját elképzeléseidnek vagy bármilyen írt vagy mondott normának. Őt gondozod, neveled, belőle "kell" kiindulni. ;)

2013. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat hallanám :) az én babám 4hónapos múlt és eddig átaludta az éjszakát,3 hete viszont egyre többször ébred. Mondjuk csak cicizik (gyakorlatilag fel sem ébred, ki sem nyitja a szemét) és alszik is továbba. Van olyan éjszaka,hogy 6x!! Én is pont ezen gondolkodtam,hogy lehet valamit elrontottam. Beszéltem a védőnővel is, szerinte minden oké,majd túl leszünk ezen is...
2013. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2013. dec. 3. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!