Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Véleménykutatás: mi lenne...

Véleménykutatás: mi lenne neked a fontosabb? hogy anyatejes maradjon, vagy inkább nagy legyen a gyarapodása hétről hétre? Részletek alább

Figyelt kérdés
A 6 hét tejbőség ugye elmúlik (nálam így van), és elvileg beáll a kereslet-kínálat egyensúly. Na nekem azóta (most lett 10 hetes) nem elég a tejem, ezért a baba se gyarapszik a megfelelő ütemben, hanem kb feleannyira, amennyire kéne (percentilis táblázatban 3 és 5 között van a súlya). Ha tápszert adok neki, akkor kb muszáj lesz cumisüvegből (egyelőre semmiből, cumisüvegből se akar pótlást elfogadni, csak ordít. De még csak mostanság próbáltam), ami biztos ahhoz vezet majd, hogy a cicit többé nem fogja elfogadni, ergó max 3 vagy 4 hónapos koráig kapna anyatejet. Ti hogyan döntenétek a helyemben? Minél tovább (meddig?)legyen anyatejes és így ne gyarapodjon elég jól, vagy azonnal pótoljak neki? A gyakori szoptatást próbáltam, illetve továbbra is igyekszem, de minden nap más a tejem mennyisége: valamikor kevesebb, valamikor sok van. Leginkább a "szoptatás-mániás" anyukák válaszára vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm. Ja és leginkább azért ragaszkodom az anyatejességhez, mert annak elvileg sok előnye van: a gyerek kevésbé lesz hajlamos allergiára, illetve jobban átvészeli a betegségeket míg szopik.
2013. dec. 9. 22:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Nekem két és fél éves a kisfiam, de még mindig van tejem:) Amit egyébként esténként igénybe is vesz. (már dolgozom) A kisfiam egyáltalán nem volt még beteg, pedig már egy éve bölcsis. Az viszont nem igaz, hogyha cumisüvegből adsz neki, akkor nem fogadja már el a cicit. Hat hét után nekem is picit kevesebb lett, én elektromos mellszívó géppel szaporítottam, a neten néztem utána, hogy miként lehet, be is jött a szaporítás. (+sok rántott levest és alkoholmentes sört ittam). Amit a géppel leszívtam pluszban, azt oda adtam neki cumisüvegből. (lehet kapni olyan fejet a cumisüvegre, ami olyan, mint a cici). Próbáld meg szaporítani és tartalmasabban táplálkozni. Sok sikert:)
2013. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Ha 3-4 hónapos koráig tud szopni, az már elég védettséget ad neki. Inkább a súlya gyarapodjon, mint éhezzen.

De ha kap pótlásként tápszert, akkor a cumin minél kisebb lyuk legyen, hogy "megdolgozzon" a kajáért. A másik: a babák a megszokás szeriont "működnek". Legyen egy rendszer. Mindig azonos időben szopjon és ugyan abban az időpontban kegyen a tápszer. Így nem szokik le olyan hamar a ciciről.

2013. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak az első válaszolónak mondom, hogy a legnagyobb valószínűséggel bizony idővel (néhány hét)leszoknak a babák a ciciről ha cumisüveget kapnak. Az első gyermekemmel meg is jártam az utat: amint szopisztrájkba kezdett, elvettem az üveget és csak cicit kapott,amit persze már nem akart elfogadni,úgyhogy küzdöttünk. Viszont neki nem voltak sose gyarapodásgondjai. Végül másfél évig sikerült is szoptatni :)Ez a második babó meg egyébként is valamelyest "cirkuszos" szopó, úgyhogy lehet, hogy még könnyebben "megutálná"a cicit, ha rászokna a cumira :( Ezért aggódom.
2013. dec. 9. 23:12
 4/28 anonim ***** válasza:

Mindenképp szoptass, amíg csak bírsz.

Ha pótlást adsz, akkor tápi előtt szoptass, utólag pótolj.

A tápszert meg lehet próbálni pohárból/kanállal adni, és nem cumisüvegből.

Semmiképp ne éhezzen a pici, ha muszáj, nyúlj tápszer után.

2013. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Szoptatós teát/homeopátiás bogyót is szedhetsz+ 0%sör+ rántott levesek+ ok folyadék...
2013. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Én a szoptatás mellett vagyok, de nem minden áron! A legeslegfontosabb a baba egészsége. Sajnos van olyan, hogy minden erőfeszítés ellenére nincs elég tej és akkor a tápszer marad. Ha az anyatej nem elég és a baba nem fejlődik megfelelően, akkor nyilván tápszert kell adni akkor is, ha ezzel esetleg a maradék tej is elapad. A mai tápszerek már jó minőségűek, nem feltétlen lesz "egészségileg" lemaradva a többi gyerektől. Én ezt tanácsolom: próbáld meg visszahozni a tejed. A legelső és legfontosabb lépés, hogy ne görcsölj rá, a stressz a leggyorsabban apasztja el a tejtermelést. Egyél változatosan, figyeld mit kívánsz meg (hiszem, hogy a test jelez mire van szüksége), igyál sokat és pihenj, amennyit tudsz! Próbálkozhatsz homeós szerekkel, tejserkentő teákkal, a neten rengeteg "tejfokozó praktikát" találsz (sör, köménymagleves, madártej, stb. A babát rakd annyiszor mellre, ahányszor igényli, még akkor is, ha úgy érzed nincs tejed, váltogasd a szoptatási pózokat, mert úgy mindig más tejcsatornát ingerel a baba. Arra is figyelj, hogy ne túl gyakran váltogasd a melled, hogy a pici tutira kiürítse, elérje a hátsó, zsírosabb, laktatóbb tejet, mert attól fog igazán hízni, meg a tejtermelést is így fokozza. A babánál jobb tejserkentő nincs! :) Ha bizonytalan vagy, hogy tényleg helyesen szoptatod-e, hívhatsz szoptatási tanácsadót is, itt az oldalon is biztos segítenek, én is szívesen megosztom a tapasztalataimat. Ha 1-2 héten belül nincs változás, akkor marad a pótlás. Ha pohárkából itatod, biztos nem alakul ki cumizavar, de sok olyat olvastam, hogy semmi gond nem volt a cumisüvegből, sőt, egy idő után a pótlást el is lehetett hagyni. Ha mégis úgy alakul, hogy nem tudod szoptatni, tápszerezni kell, akkor se keseredj el, hiszen mindent megpróbáltál, amit lehet. Nem leszel tőle kevesebb anya és a babád is lehet makk egészséges! :) Örülj, hogy egyáltalán tudod szoptatni, hiszen sok anyának egyáltalán nem jön össze! Én szerencsére sikeresen szoptatok, ezért próbálok segíteni, a nagyobbik gyerekem 27 hónapig cicizett, a kicsi 15 hónapos, nem úgy néz ki, hogy mostanában abba akarja hagyni.
2013. dec. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Én is a szoptatás mellett vagyok, de ahogy az előző válaszoló fogalmazott, nem mindenáron.

Nekem sikerült mind a kettőt fél éves koráig csak anyatejjel táplálni, majd utána is sokáig kaptak a rendes kaja mellett anyatejet, de ha nem ment volna mert vagy a gyerek nem gyarapodik, vagy nekem nem lett volna tejem, akkor minden lelkiismeret furdalás nélkül nyúltam volna a tápszerért. Nem méreg az, ha kell, akkor kell.


Nekem mind a kettő 2 éves kora után hagyta abba a szopizást, az egyik allergiás minden sz...ra mint én, legyen az fű fa virág vagy kaja, a másiknak meg semmi baja évek óta.

Baráti társaságban is van mindenféle történet, van kezdetektől fogva tápszeres kislány, aki alig beteg és nincs semmi allergiája és nem is betegesebb mint az átlaggyerek.


Bár nekem a kicsi amikor bölcsibe került még anyatejet kapott, azon a télen egy hétig volt kicsit taknyos, pedig számítottunk rá nagyon, hogy majd biztos folyton betegeskedik.. a következő tanévben már nem kapott anyatejet, akkor ősztől tavaszig az volt a menetrend, hogy egy hét bölcsi, egy hét anyukám. Hogy ez mennyire köszönhető az anyatejnek, azt nem tudom - de ahogy írtam láttam olyan gyereket, aki meg nem volt anyatejes, és szintén alig volt beteg..

Szóval mint "szoptatás-mániás" anyuka, akin évekig lógott gyerek (volt, hogy egyszerre kettő, mert én tandemeztem is) azt mondom, hogy ha megy a szoptatás az jó, ha nem, akkor meg add neki a tápszert, nem biztos, hogy ha allergiás lesz, akkor amiatt lesz.

2013. dec. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nekem kezdettől kevés volt a tejem, így tápszert kapott a kezdetektől kiegészítésképpen, nem lettem lelki beteg ettől, nem rosszból írom, bár nálunk volt komplikáció a szülésnél, így muszáj volt ennie, gyarapodnia. Nekem abszolút elfogadta a cicit a cumisüveg mellé, nem volt gond. Megszoptattam, aztán kapta a cumiból a tápszert, így ment 3,5 hónapig, aztán mivel egyre nő a kajaigény, így már nem volt értelme szoptatnom olyan kevés jött volna le. Mi mam cumit használtunk, de az avent is jó volt, de amúgy az enyém bármiből ivott.

Szeritnem a tiéd úgy lesz ahogy írod, mert hallottam, hogy aki cumisüvegbe kezd aztán nem kéri a gyerek a cicit, mondom nálunk nem így volt, mert kiszívta a cicimet a cumisüveg előtt, többször meg is néztem mellszívóval és tényleg szinte alig maradt már benne, bár mint írtam nem lett sok tejem.

Amúgy nem tragédia a tápszer, inkább fejlődjön rendesen, egyen amennyire szüksége van, nyugodtabb lesz és te is. Ha kevés a tejed lehet nem is lakik annyira jól, ezt azért jelezni is fogja, lehet azért "cirkuszosabb" ahogy fogalmaztál.

Esetleg másik cumisüvegből próbáld, tommee tippee állítólag az hasonlít a legjobban a cicihez.

Tápszer már volt 30 évvel ezelőtt is, sőt lehet régebben is, azóta csak jobbak lettek. Rűadásul mi anyatejet is tudsz mellé adni. Legfeljebb, ha nem fogadja el a cicid akkor fejed és üvegből adod neki, így még azért el lesztek egy darabig az anyatejes táplálással.

2013. dec. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Csak azért írok,hogy kicsit megnyugtassalak a tápszerrel kapcsolatban!

A fiam kezdetektől tápszeres volt, hiába erőlködtünk két hónapig, alig volt tejem.

Na már most, beteg először kb. 10. hónaposan volt, akkor is csak pici nátha. Két barátnőm anyatejes babája jóval hamarabb és többször volt beteg. Tehát nincs az kőbe vésve,hogy a tápszeres gyerek betegesebb! Én is tápszeres voltam, egy évben ha kétszer beteg vagyok. A férjemet pedig 1 éves koráig szoptatta anyósom, mégis ekcémás, allergiás, stb.

És tényleg nem vitatkozni akarok, de a mai világban,ahol mindenfajta szemetet eszünk, szmogban élünk, kevés vitamint viszünk be, nem igazán biztos,hogy az anyatej is olyan, mint mondjuk 40-50 évvel ezelőtt!

Természetesen kell az anyatej, minél tovább, de a legfontosabb,hogy a gyerek ne éhezzen és gyarapodjon. Ha ehhez tápszer kell, akkor az kell!

2013. dec. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 hetes volt, mikor muszaj volt szajaba adnunk a cumisuveget. Amiben anyatej volt...de jaj nagyon nem akarta!!! Preferalta a cicit mindenek elott - en viszont mentem vissza dolgozni. Soha nem adta fel a cicit! 4 honapos volt mikor eszrevettem, hogy keves a tej tobb kaloria kell neki akkor elkezdtuk a tapit potlaskent. Hordozhato fejogepemet cipeltem mindenhova...elfogadta a cucisuveget de ha en ott voltam, csak az eredeti kellett neki. 9 honaposan hagyta abba a cicizest sajat magatol.

Cumisuvegre a Mama szoktatta kb 2 het volt, mire elfogadta. Szegeny Mamanak volt, hogy potyogott a konnye ugy sajnalta a Kisembert.

En valoszinu azt csinalnam, amit csinaltam a Kisfiammal: ha kivegezte a ciciket akkor kaphat egy kicsi tapszert.

Iszol eleget? Ezt azert kerdem, mert hol tobb, hol kevesebb a tejed. Kiprobaltad a tejserkento teakat? En sok olyat megittam.

Na most meg csak annyit tennek hozza, hogy mitosz ez a nem lesz allergias stb dolog, mert a fiam erzekeny a tejre - kipirosodik tole a szeme tehat nem klasszikus hasgorcs-szel kombo. Valamint gluten erzekeny is ami ugyancsak nem a hasmenes-gorcsok komboban jelentkezik, hanem eleg komoly erzelmi kitoresek es hangulatvaltozasok formajaban jelenik meg.

2013. dec. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!