Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Véleménykutatás: mi lenne...

Véleménykutatás: mi lenne neked a fontosabb? hogy anyatejes maradjon, vagy inkább nagy legyen a gyarapodása hétről hétre? Részletek alább

Figyelt kérdés
A 6 hét tejbőség ugye elmúlik (nálam így van), és elvileg beáll a kereslet-kínálat egyensúly. Na nekem azóta (most lett 10 hetes) nem elég a tejem, ezért a baba se gyarapszik a megfelelő ütemben, hanem kb feleannyira, amennyire kéne (percentilis táblázatban 3 és 5 között van a súlya). Ha tápszert adok neki, akkor kb muszáj lesz cumisüvegből (egyelőre semmiből, cumisüvegből se akar pótlást elfogadni, csak ordít. De még csak mostanság próbáltam), ami biztos ahhoz vezet majd, hogy a cicit többé nem fogja elfogadni, ergó max 3 vagy 4 hónapos koráig kapna anyatejet. Ti hogyan döntenétek a helyemben? Minél tovább (meddig?)legyen anyatejes és így ne gyarapodjon elég jól, vagy azonnal pótoljak neki? A gyakori szoptatást próbáltam, illetve továbbra is igyekszem, de minden nap más a tejem mennyisége: valamikor kevesebb, valamikor sok van. Leginkább a "szoptatás-mániás" anyukák válaszára vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm. Ja és leginkább azért ragaszkodom az anyatejességhez, mert annak elvileg sok előnye van: a gyerek kevésbé lesz hajlamos allergiára, illetve jobban átvészeli a betegségeket míg szopik.
2013. dec. 9. 22:40
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
és hogy csináljuk?
2013. dec. 10. 17:18
 22/28 xStefix ***** válasza:

Van egy félig kész kérdéssorom, azt még befejezem és elküldöm a linkjét, ahonnan le tudod tölteni. Kitöltöd, aztán megnézem. Ha nem tudok hozzá továbbit fűzni, akkor - ha szeretnéd - továbbküldöm egy szakembernek is.

De ha gondolod, direkte is felhívhatsz egyet, bár ha van a szemük előtt egy "kész anyag", akkor ők is jobban átlátják a helyzetet.

2013. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
várom ;)
2013. dec. 10. 18:18
 24/28 A kérdező kommentje:
Most pedig úgy veszem észre, hogy esténként sztrájkol: nem akar szopni, ordít a cicin vagy előtte, mint akit nyúznak. Miért? Ezelőtt gondoltam azért, mert alig volt tejem vagy semmi se estére (néhányszor); de ma lenne mit enni, és késő délutántól nem akar enni egy rendeset, most pedig végképp.Én még ilyet életemben nem láttam...
2013. dec. 10. 19:21
 25/28 xStefix ***** válasza:
Menzesz..?
2013. dec. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nem, az nincs még. Vagy lehet, hogy ez még mindig a hasfájás? Mostanában kezdett megszűnni nála a hasfájósság. De tegnap egész este pl. nagyon gyötörte újra.
2013. dec. 10. 19:31
 27/28 A kérdező kommentje:
A ma esti fejlemény sztrájk ügyben: az egyik cicin ordított, a másikat azonnal elfogadta! Lehet, hogy csak a póz nem tetszett? Még nem próbáltam ki azóta az előbbi cicit hónaljtartásból, de ez lesz a következő lépés.
2013. dec. 10. 21:40
 28/28 xStefix ***** válasza:
100%

Az is lehet.... A sztrájk már csak ilyen nyomozómunka. :)

De örülök, ha van siker, ezekbe a szalmaszálakba kell ilyenkor kapaszkodni! :)

2013. dec. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!