Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9 hónapos babád hányszor...

9 hónapos babád hányszor szopik nappal, és éjjel?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 15:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%
Éjjel minek szoptatni, hagyd inkább pihenni, már nagy baba !
2014. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém egyszer felkel éjjel és addig nem alszik vissza, amig meg nem szoptatom. Nem én keltem, hanem ő engem. Aztán reggel,

11.30.körül,

16.30 körül

és este.

Persze este eszik rendes vacsit és utánna szopizik. Ennek ellenére hajnalban megéhezik. A többi étkezés az főzelék, gyümölcs és tejtermék.

2014. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 xStefix ***** válasza:
40%
Ahányszor igényli. ;)
2014. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%
Ahányszor igényli!:)
2014. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Kedves első, ő nem hagy engem pihenni :-) , remélem nem néztél olyan "hülyének" hogy felrázom a gyerekem hogy egyen. :-) Ő ébred, és úgy alszik vissza csak, ha mellre teszem. Valószínűleg éhes vagy szomjas, mert nem alszik el addig, amíg ki nem szívja a mellem. Ő egyszer ébred éjjel.
2014. máj. 15. 11:21
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Mostanában elgondolkodtam, hogy adjak-e pótlást este, hátha azért ébred mert kevés az esti szopi (bár ő elégedett amikor végez), és szeretném tudni, hogy más babáknál, családoknál ez hogy van. Én nappal 4x szoptatok, reggel, délelőtt, majd ebédre főzelék csirkével, vagy sajttal, vagy túróval, délután szopi (de ilyenkor nem éhes csak ráteszem a folyadék miatt), majd estefelé zabpelyhet vagy kölest főzök neki gyümölccsel, végül alvás előtt szoptatok még egyszer. A Védőnőm már csökkentetné velem a szoptatásokat, bár délelőtt már elkezdek adni amúgy is joghurtot szépen lassan ki szeretném amúgy is váltani a délelőttit.
2014. máj. 15. 11:25
 7/21 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Én is az éjszaka miatt adok dupla vacsit. Már egy ideje kell, mert előtte rengetegszer kelt éjjel enni. Ő is jóllakott a csak szopival, de hamar meg is éhezett. Amióta van rendes vacsi és szopi is, azóta csak hajnalban.
2014. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Amúgy én is kíváncsi lennék, hogy a 9 hónapos babák hányszor szopiznak. Az egyértelmű, hogy ahányszor igényli, de hányszor igényli???
2014. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A lányom eleve hajnalban ébred. De hallom, hogy az anyukák nagy része büszkélkedik, hogy az ő gyermeke 10-12 órát alszik egyhuzamban. Hát vagy vetít, vagy az ő gyereke ilyen, vagy az anyatejesek kiváltsága az éjszakai ébredés, vagy miii??? Amúgy visszagondolva, a Védőnömazt mondta nekem amikor 3 hónapos volt a lányom, hogy nemsokára át fogja aludni az éjszakát. Ez úgy teljesült, hogy "nem...sokára..." :-)
2014. máj. 15. 14:52
 10/21 xStefix ***** válasza:

A baba igénye attól (is) függ, hogy ki miért ill. hogyan szoptat: aki csak EVÉSKÉNT, az általában jobban tud játszani a vacsorával, nappali evéssel, hiszen ha jobban tele van a baba pocakja, akkor tényleg sikerülhet elkerülni az éjjeli szopizást.

Aki viszont GONDOZ a szopival, az nemcsak evésre adja a cicit, hanem mindenfajta megnyugtatásként is. Az így szoptatott babák általában sokkal többször szopnak és jobban is szoktak ragaszkodni a cicihez, nappal és éjjel is.

Nem mondom, hogy az egyik jobb, mint a másik, mert sokféleképp lehet szoptatni és mindegyik jó a maga nemében - viszont az utóbbi módszer sokkal közelebb van a természetes állapothoz, mint az előbbi. Aki ismeri a csecsemők, babák egészséges fejlődését, az tudja, hogy mikor mire van szükségük és hogy ebbe a képbe hogyan illik bele a szoptatás, miért lényeges. Aki osztja pl. a kötődő nevelés szemléletét, az jó eséllyel a gondozós szoptatást választja; ami ideálisan azzal jár, hogy a gyerkőc egészen addig ébred éjszaka szopizni (NEM feltétlenül enni!), amíg igénye van rá, ill. amíg ezt ki nem növi. Hogy ez kinél mennyi, az nagyon változó, de akár évekig is eltarthat.

2014. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!