Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9 hónapos babád hányszor...

9 hónapos babád hányszor szopik nappal, és éjjel?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 15:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy az én lányom mindig csak evésre használta a szopizást, és az utóbbi 5-6 hétben veszem észre, hogy már megnyugtatásra is kell neki. Sokszor ebéd után (amit már kiváltottam) úgy 1-2 órával nagyon nyűgös, és csak akkor nyugszik meg, ha megszoptatom. Pedig biztosan nem éhes, mert több mint 2 dl főzeléket eszik meg.
2014. máj. 17. 14:59
 12/21 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem cumizott a cicin se. De az elején is elkezdett enni, majd ha megunta, már nem tudtam tovább etetni, mert elfordult. Így hamar megéhezett. Ha éhes, akkor sír, és etetni kell. Ez a mai napig így van (9 hó). Többször eszik keveset. Ő második baba. Az első ritkábban evett többet. Nem én szoktattam így, hanem mindkettőnek más a természete.
2014. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 xStefix ***** válasza:

Kérdező, az én lányomnál is volt egy ilyen időszak kicsit később, mint amennyi a te babád most, csak ő a (délutáni) ebéd és a vacsora között nassolt egy szopit. :)

És mit érzel a megnyugvásos szopival kapcsolatban? Furcsa? Zavaró? Szereted?

2014. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem zavaró, nagyon szeretem, nekem korábban ez hiányzott is. De azért fordítva kellett volna :-) , mert szeretnénk már testvért, tehát nem tudom a szoptatást "elhúzni" még 1-2 évig.
2014. máj. 21. 10:36
 15/21 xStefix ***** válasza:
Nem jött még meg a mesid?
2014. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
De igen, eddig 3x.
2014. máj. 21. 16:06
 17/21 A kérdező kommentje:
Lehet ennek bármi köze a megváltozott szopizáshoz?
2014. máj. 21. 18:14
 18/21 xStefix ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert azt hittem, azért nem szeretnéd elhúzni a szoptatást, mert még nem tért vissza a ciklusod és emiatt aggódsz, hogy esetleg nem tudsz majd teherbe esni.

De a megváltozott szopinak szerintem nincs köze a mesihez; sokkal inkább a babád életkorához, fejlődéséhez és a közeledő szeparációs szorongáshoz. :)

2014. máj. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
jaaaaj, hallottam már a szeparációs szorongás rémről, szeretném megúszni. :D vagy szerettem volna.. :-)
2014. máj. 22. 14:06
 20/21 xStefix ***** válasza:

Miért lenne rém? Ez teljesen természetes folyamat, a baba önállósodásának a részét képezi. A mozgásfejlődés megindulása után nem sokkal a baba rájön, hogy akkor ő most már saját erőből is képes eltávolodni anyától, és ez eleinte megijeszti őt. Erre reagál az állandó tapadással, a biztonság folyamatos keresésével. (Amire a legideálisabb megoldás az, ha hagyjuk, hogy jöjjön és folyton vele vagyunk, és nem az, ha megpróbáljuk őt erőszakkal lepattintani...)

Nem kell ettől félni. Az én fiam 2 éves és megint ilyen korszakban van, de én nagyon élvezem. Megint olyan, mint amikor még pici volt és naponta hordoztam őt... annyira közel voltunk egymáshoz! Így most megint nosztalgiázhatok. :)

2014. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!