Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Voltatok már úgy, hogy nagyon...

Voltatok már úgy, hogy nagyon elegetek volt a szoptatásból?

Figyelt kérdés

Már elmúlt egy hós a baba, de még mindig sajognak a melleim a szoptatások között. Arról nem is beszélve, hogy mit érzek közben... Az első percekben sírni tudnék. Vettem már minden féle kenőcsöt, de nem használ... Nem sebes, de rettenetesen fáj...

ezenkívül a tesónak mindig csak azt tudom mondani: várjál... a fél nap elmegy a szopival...

És kb semmit nem ehetek, mert mindentől csikar a hasa...

Néha úgy érzem feladom, pedig van tej rendesen, elég neki (szerintem)

Nem bírunk menni sehova szinte(szerencsére most az idő sem engedi), mert rohanni kell haza szoptatni...

Ráadásul (nem tudom ez összefügg-e a szopival), de a hormonjaim... olyan kiborulásokat tudok rendezni, hogy másnap, mikor lehiggadtam, utálom magam...


2011. júl. 31. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Tudom, hogy neked ez nyilván szörnyű érzés, és meg is értelek, de valahol irigyellek is. Én a babámat mindössze 2,5 hetes koráig tudtam szopiztatni:( Bár lett volna elég időm ahhoz, hogy elegem legyen belőle!

Ne haragudj, tudom, nem a kérdésre válaszoltam!

2011. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen, én is így voltam, annyi különbséggel, hogy nálam nincs tesó, és azért voltam ilyen, mert én fél órát szoptattam, aztán fél óra múlva megint ordított. Szoptatás után kifejt tejet vittem vizsgálatra, savó volt az egész, doki azt mondta ebből elég, apasztás, tápszer. Ez ment öt hétig, én szinte bediliztem. Apasztás után megnyugodtam, s minden gyönyörű lett körülöttem is, a babám körül is. Ennek ellenére nem tartom magam rossz anyának.
2011. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
2 és fél éves kora körül éreztem,hogy ebből elég
2011. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:26


Bocsi, hogy offolok. Mit jelent az, hogy savó volt? És ez milyen gondot okozott a babókádnak? Köszi a választ.:)

2011. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Tudom miről beszélsz. Ugyanígy voltam a lányom szoptatásakor, és ő is nagyon hasfájós volt kb 4 hónapos koráig. Mindent próbáltunk, de csak a kézben ringatás, poci simogatás segített egy picit.

Sajnos azt tudom csak mondani, hogy ki kell valahogy bírni ezt az 1-2 hónapot. Mindkettő meg fog oldódni. Megedződik a cicid és elmúlik a hasfájás is.

A második babámnál már azt gondoltam gyerekjáték lesz a szoptatás, mert az elsőt 3 évig szoptattam,de nem így lett.

A falat tudtam volna vakarni kínomban amikor "ráharapott" és még utána 1-2 percig is. Szintén 1-2 hónap kellett, hogy megszűnjön ez az érzés. Ne add fel ! Próbáld úgy a szájába adni, hogy minél jobban bekapja, az enyhít picit a fájdalmon.

Ilyenkor persze, hogy elkeseredsz és legszívesebben feladnád, de hidd el jobb lesz és nem bánod meg, hogy kitartottál, sőt büszke leszel magadra.

2011. aug. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapi 22:26 - os vagyok.

Azt jelenti, hogy savó volt, hogy olyan volt mint a víz. A babókámnak pedig azt a gondot okozta, hogy 3-4 hetes baba szopizott 90-100 ml egy szopásnál és kb. 30-40 perc múlva újra éhes volt, újra kiszopta a 90 ml.

Bántana a lelkiismeret, ha csak úgy magamtól adtam volna fel, de mivel vizsgálatra vittem tejet és orvos tanácsára hagytam fel vele, így az dobja rám az első követ, aki tökéletes. Még egyszer mondom nem tartom magam rossz anyának.

2011. aug. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Próbálok kitartani! :)

csak még az a rossz, hogy szopik éjjel, és kb 1 órát fent vagyok utána, alig bírok vissza aludni (egyébként is nehezen alszom el), mert úgy sajognak a ciciim.... :(

2011. aug. 1. 09:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia..

Biztosan iszonyat fáradt vagy és a fájdalom csak tetézi ezt...de,hidd el hogy lesz jobb is nem is sokára már átalussza az éjszakát...de anyatejjel tudod őt táplálni hidd el megéri!!!

Nem vagyok "szoptatási aktivista" de én boldog lennék ha tudnám szoptatni,vagyis tudom szoptatni a 4hós babámat csak nagyon kevés a tejem az első pillanattól kezdve..pedig az éjjeli fejéstől a csodateákig,a többször mellretevésig minden csináltam,és mégsem sajnos...

Szóval...egy csoda az,hogy a testünkből tudjuk táplálni a gyermekünket.mindamellett élettani szempontból is nagyon fontos az anyatej,amit biztosan te is pontosan tudsz..én csak arra szeretnélek biztatni,h tarts ki a szopi mellett,bármilyen nehéz is most.

A tápszerezés sokkal macerásabb,nekem már a kislányom,10perc alatt elrendezi a szopi adagját és nem kell olyankor cumisüveget mosni,sterilizálni stb.

Bocsánat a hosszú válaszért...

Kitartást és jó egészséget kívánok!

2011. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én már fél éve így vagyok, és alig alszom. Azután ránézek a babámra és boldog vagyok, mert tudom, hogy az én kicsim a legjobbat kapja. Tarts ki, amíg tudsz, minden nap egy ajándék neki hidd el, ha nagyon nem megy, akkor fejd le, az is nagyon jó, ha azt adod. Teljesen megértelek, én is átestem ezeken, de érdemes kitartani, csak sokan nem teszik meg.
2011. aug. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

IGEEEEEEEEN!!!!

Ma nagyon elegem van, nem szopik rendesen, csak nyámnyogja a melleimet 1 órán keresztül, ha leveszem ordít, mert éhes, ha visszateszem nem eszik csak cumizik. Fáj, feszít sehogy nem jó. És a hormonokat én igenis összefüggésbe hozom a szoptatással, ugyanis én kivetkőztem önmagamból, és egy házsártos házisárkánnyá lényegültem át. A kiorhanásiam miatt pedig én is a szőnyeg alá másznék. Persze miután lehiggadtam:-(

2011. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!