Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy döntöttem, elég volt a...

Úgy döntöttem, elég volt a szoptatásból?

Figyelt kérdés

Már többen is írtak a héten szoptatási nehézségekről, most én is kiírom ide akkor. Az én babám már 4,5 hónapos és úgy döntöttem én saját magam, hogy abbahagyom a szoptatást.

Eddig csak anyatejes volt, tápszert nem látott. Nagyon nehéz volt, ez a négy hónap, nem volt annyi tejem sosem, amennyi kellett volna, ezért mindig fejnem kellet, még hajnalban is, hogy meglegyen a mennyisége a babámnak. Próbáltam a babámmal megtermelni a mennyiséget, de annak az lett a vége, hogy nem hízott. Ha fejtem és bedurrantak a cicijeim, akkor tudott ő igazán jóllakni. Viszont ha nem fejtem már két napig, akkor ismét lecsökkent.

Ez ment minden alkalommal, én meg minden alkalommal tiszta ideg voltam, hogy nem éhezik-e csendben a kislányom, mert valójában egy csendes, nyugodt baba, nem szólt sosem semmiért. Helyette is én sírtam és görcsöltem. Hetente egyszer mértem, aznap már reggel ideges voltam, vajon mennyit fog mutatni a mérleg.

Ha kirándulni mentünk, nem tudtam elengedni magam, csak ideges voltam, hogy most hol fogok szoptatni, mennyit fog enni, most 10 perc helyett csak 5 percig evett, biztos éhezik stb. Vendégségben ugyanez.

Elég volt, szeretném a nyarat nyugodtan eltölteni a kislányommal, aki szerintem már jobban szeret az apja társaságában lenni, mert rajtam érzi a feszültséget. De én csak meg akartam felelni és 6 hónapig csak anyatejjel táplálni.

Most ott tartok, hogy jövő héten kezdem a tápszert. Szeretnék nyáron úgy nyaralni menni, hogy lássam, mennyit eszik a cumisüvegből, hogy nyugodt legyek. Hogy ne két sírás között kelljen vele énekelgetnem, ami nem őszinte.

Ennek ellenére eldöntöttem, hogy a következő babámnál anyatejleadó leszek! Csak azértis!!


Viszont a tápszerről semmit nem tudok. A védőnőm szabin van, de én nem várom meg, röviden el tudja valaki mondani, hogy hogyan is kell a tápszert? (persze a dobozon rajta van) Milyen tápszerek vannak?

Köszönöm, remélem nem haragítok magamra senkit.

:)


2011. jún. 29. 10:51
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy nálam is az van jelen, hogy egy hete nem fogadja el a cicit, balhézik. Nem tudom, miért, mert semmi más baja. Talán ez volt a hab a tortán.
2011. jún. 29. 10:55
 2/31 anonim ***** válasza:

Mivel még nincs fél éves,ezért ha-s tápszert vegyél neki,gyógyszertárban adnak vény nélkül is,de ha doki felírja akkor olcsóbb.Dobozon rajta van az adagolás,azt kell követni,illetve nyílván ha többet akar majd akkor adhatsz neki többet is.


És ne szabadkozz,te mindent megtettél!Ha van még kérdésed,akkor kérdezz nyugodtan.

2011. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

HA-s, igen, tehát receptre olcsóbb. Akkor holnap megyek is le a dokihoz. Köszönöm a válaszodat.


Még egy kérdésem van. Ugye 6. hónaptól van a hozzátáplálás. Mellette még anyatejet kellene neki adni. Ha nem anyatejes, akkor tápszert? Tehát a folyékony híg táplálék (anyatej, tápszer) még meddig kell adni neki a más ételek bevezetése mellett?

2011. jún. 29. 11:07
 4/31 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló tökéletesen összefoglalta. Hiába a nagy kampány a szoptatás mellett, - ami bár valóban a baba érdekeit szolgálja - az egészséges fejlődéséhez hozzátartozik az is, hogy ne éhezzen szegény, és ne legyen frusztrált édesanyja. Ez talán fontosabb annál, minthogy tartsuk magunkat a mai "elvárásokhoz". Szóval ne legyen bűntudatod, a babád boldogsága sok máson is múlik.

Beszélj a védőnőddel/gyermekorvosoddal, hogy kiíratnál tápszert, így jóval olcsóbb. Dokija válogatja, hogy melyik márkájút írja, legtöbben a Milupát adját, de jó a Beba, a Humana is, a lényeg, hogy HA-s legyen, ÉS elfogadja a babád az ízét...

Minden jót kívánok!

2011. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Igen, a tápszer az anyatejet helyettesíti, szóval a hozzátáplálás megkezdésekor ugyanúgy a tápszerrel eteted.
2011. jún. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Fokozatosan fogod kiváltani az étkezéseket tápszerről szilárd ételre. Majd eljutsz oda pár hónap alatt, hogy már csak napi 2x, akár az étkezés részeként adsz neki tejitalt.
2011. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

1 éves koráig legalább kellene tápszer vagy anyatej,de még utána is.

Arra nem gondoltál,hogy nem apasztod el,hanem mondjuk fejsz napi 3x és azt odaadod neki üvegből a tápszer mellett?Hátha beállna a tejtermelés és tudnál még egy ideig adni neki anyatejet.

Én anyatejleadó vagyok,szoptatok is,fejek is 2 gyerek mellett,de megoldható.

Ha nem akarod,akkor tápszer,de a hozzátáplálást is el lehet már kezdeni.

2011. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Igen, fejek, de annyit nem jön le, mint amennyit a babám ki tud szívni. Szóval, a hozzátáplálás mellé jól jöhetett volna, csak ki tudtam volna húzni még másfél hónapot.

De már a babám sem akar cicilni, ezért döntöttem úgy ahogy.

Fejni fogok persze, csak arra nem számítok, hogy ez tartós lesz, akár egy évig is.

2011. jún. 29. 11:26
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.Ha tápszeres lesz,akkor már kezdheted hozzátáplálni,mert tápszereseknél 4 hónapos kortól ajánlják,bár szerintem nem célrószerű most egy darabig keverni a dolgokat,nézd meg jó-e lesz neki a tápszer amit kapni fog.


Na igen,a "kampány" nagyon idegesítő,én is lelkibeteg lettem e miatt,persze a babám is érezte a feszültséget,na meg folyton éhes volt :( jöhettek itt nekem a la leche ligával meg a többivel,ha nem volt.Még a gyereorvost is alig mertem felhívni mert annyira szégyeltem magam,hogy nincs tejem,hogy majd megszólnak,hogy biztos nem akarok szoptatni,meg kifogásokat keresek meg stb.Aztán megráztam magam,hogy nem érdekel.Kapott tápszert,és azóta mindenki elégedett és boldog!

2011. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy! :)

Mennyibe kerül a tápszer egy hónapra? (ha mondjuk csak ezt kapna?)

2011. jún. 29. 12:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!