Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt aki nagyon szeretett...

Volt aki nagyon szeretett volna gyereket de szoptatni nem akart?

Figyelt kérdés

Ez változott? vagy hogy csináltátok?

Vitát nem akarok, csak egy érdeklődő kérdés.


2014. máj. 29. 11:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13%
Én nem akarok senkit megbántani, de én nem értem, miért érzi valaki szörnyűnek a szoptatást. Én mindig is akartam, és 5 hós koráig szoptattam is a babámat. Az első pár alkalommal persze fájt mint a csuda, de miután "megszokta" a mellem, semmi gond nem volt. Az meg, hogy oda kell figyelni pár dologra, pl étkezés, már a terhesség alatt is megvan. Ha ezt nyűgnek érzi valaki, akkor a gyerekét is annak fogja érezni.
2014. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Sose éreztem nyűgnek a gyerekem,se a hisztit,se a betegséget,vagy ha fogzott nem aludt,de a szoptatást azt igen.Már 5 éves,de mégsem halványult el bennem a dolog.

Hazudhatnám azt,hogy a szoptatás mennyei,Isteni,és imádtam,de minek?Inkább pontozzatok le,ha már egy valaki nem fogja szörnyetegnek érezni magát az érzései miatt,mert látja,hogy másnak is kínlódás volt akkor megérte.Sokan utáltak szoptatni,csak nem merték soha ezt kimondani,mert rögtön leszaroznák őket.

2014. máj. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%
Minden csak nem szép élmény a szoptatás nekem se, rettentően fájdalmas volt, minden alkalommal a kínok kínját éltem át azokban a percekben, inkább váltottam a fejésre, így kihúztuk 6-7 hónapig.
2014. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia! Az en sztorimnak happy and a vege :-) Meg a terhesseg alatt nekem is a legnagyobb felelmem volt a szoptatas. Idegennek ereztem meg a gondolatat is. Feltem a fajdalomtol is,meg tenyleg nem tudtam elkepzelni, hogy a cicimet szivogassak naponta tobbszor :-)

Na most ehhez kepest minden rendben van. Szeretek szoptatni. A kezdeti benazas utan mindketten egyre ugyesebbek lettunk. Mostmar van sok tejecske, a kisfiam negyed ora alatt vegez, nincs sebes mellbimbo, semmi fajdalom. Es amit a legjobban szeretek benne, az a tagra nyilt szemu kisbabam nezegetese :-) Vegre nem izeg-mozog, meg lehet ot nezni igazan, es amikor a keze a kezemen van kozben, es a szemembe nez...na ezt kivanom neked is! :-)

Most volt par nap, hogy nem igazan aludtunk, el is kezdett csokkeni a mennyiseg, ezert most minden eves utan fejek, igy mar van boven. Ez egy kicsit nyug, de megeri.

En azt mondom azert mindenkepp probald meg! Sok sikert!

2014. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm neked is (és a többieknek is). természetesen fogom szoptatni, én is alig várom ezeket a perceket amiket leírtál :) köszönöm nektek és további szép babázást :)
2014. máj. 29. 16:43
 16/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én azt mondom, hogy "csak" ezek miatt aggódsz, attól megér egy próbát. Nem tudhatod, hogy hogy fog menni a szoptatás. Nekem pl semmit nem kellett tennem érte. (Tudom, tudom, követ rám:D) Nem nagyzolásból írtam ám, csak hogy lásd van ilyen is olyan is:D:D
2014. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
hogy érted kedves utolsó hogy semmit sem kellett tenni érte?
2014. máj. 29. 17:23
 18/22 xStefix ***** válasza:

Kérdező, hát az van, hogy rosszul tudod, úgyhogy feleslegesen aggódsz. ;)

A szoptatás alatt is automatikusan kapja a baba a szervezetedből a tápanyagokat, nemcsak a pocakban. Akkor is ugyanúgy le fogja szívni, amire szüksége van - nem véletlen, hogy ha valamiből nem viszünk be elég pótlást, az először rajtunk üt ki hiánytünetként és nem a babán! Gondolj csak pl. egy esetleges fogfájásra, ami az elégtelen Ca-bevitel miatt is lehet. Ezért elsősorban ne a babád miatt aggódj, ha már mindenképp aggódni szeretnél:), hanem magad miatt, hogy a saját készleteidet szinten tartsd. Viszont, ha úgy érzed, hogy önmagában a táplálkozással nem tudod fedezni az igényeket, akkor szoptatás alatt is szedd tovább a terhesvitamint ill. bármilyen más multivitamint, hogy ezzel is feltöltsd magad.


A másik téma pedig a "tiltólista"... hát ilyen nincs, még akkor se, ha más mást mond. :) NINCS olyan étel, amit tilos lenne fogyasztani szoptatás alatt (márcsak a fenti készlet-pótlás miatt is!). Persze vannak olyan ételek-italok, amikkel kapcsolatban jobb óvatosnak lenni, de kapásból nem kell semmit kiiktatni, még kockázatkerülés címén se. Ami xy gyerekének gondot okozott, az nem biztos, hogy a te babádnak is fog, nemde? Nem érdemes mások szubjektív élményeire alapozva dönteni a saját babáddal és a saját táplálkozásoddal kapcsolatban.

A szoptatás alatti étkezésre, ivásra is hasonló irányelvek érvényesek, mint a várandósság alatti időszakra. Pl. a nyers húsból és tojásból készült ételeket vagy nagyon körültekintően kell elkészíteni (biztos helyről beszerezni stb.), vagy ha ez nem megy, AKKOR érdemes lehet inkább elkerülni. Alkoholt sem tilos inni, bár jobb, ha eleinte mégis kerülöd és utána is csak jól megnézve, hogy mikor jön a következő szoptatás, hogy a baba már lehetőleg ne kapjon a végtermékből. A buborékos italokra, a k-betűsekre, puffasztókra, citrusfélékre, aprómagvasokra, fűszeresekre és a ki tudja még hányféle "mumusra" pedig az az általános javaslat, hogy először próbáld meg pár kanállal, aztán figyeld a babád reakcióit és utána meglátod, hogy mehet-e nagyobb mennyiség is vagy inkább felejtős még egy ideig. De hogy a te babád mit és mennyire fog tolerálni, az majd akkor és ott kiderül. Az viszont tuti, hogy nem kell semmit se száműzni próba nélkül. :)


A szoptatásra való felkészüléshez pedig olvasgass pl. itt:

www.lll.hu

Kellemes babavárást! :)

2014. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
köszi utolsó :)
2014. máj. 29. 22:42
 20/22 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, nem negatív értelemben írtam, visszaolvasva hülyén jött ki:) Arra gondoltam, hogy az én lányomnál nem okozott semmi se hasfájást, nem kellett plusz vitaminokat szednem, mert minden rendben ment.
2014. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!