Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt híztatok,...

Szoptatás alatt híztatok, vagy fogytatok?

Figyelt kérdés
Aki hízott, az mennyit és mennyi idő alatt tudta leadni? És hogyan? Aki fogyott, az hogy csinálta? :-)))

2014. jún. 6. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagynál fogytam,most sajna hízok :(( Nem tudom mit csinálok másképp... :/
2014. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem is fogytam nem is híztam. 10kg jött fel terhesség alatt, 7 lement egyből, maradék 3 kg 1 hónap múlva már sehol nem volt. Zabálok azért elég rendesen, de hetente egyszer rá állok a mérlegre és ha úgy látom kicsit megindul a súlyom fölfelé akkor a következő héten egy kicsit viszább fogom magam. Nem tudom ezért vagy pusztán csak szerencsés vagyok, de én rendszeresen étkezek és mindent eszek. Kb. reggel 8-kor reggelizek, 12:00-13:00 körül ebéd, 15:00 körül egy gyümölcs, 18:00-19:00 körül vacsora. Nem igazán nassolok, de azért vannak kivételek. Mi nagyon sokat sétálunk a fiammal mert a babakocsival szinte csak gyalog tudok közlekedni. Mi járunk úszni is, nem nagy sport de azért jobb mint a semmi. (férjemmel együtt megyünk, baba úszás után 10-10 percet még úszunk külön amíg a másik őrzi a gyereket) Azt is hallottam, hogy sokszor az ember akkor is éhséget érez mikor szomjas, próbáld ki, hogy amikor kicsit megéhezel akkor iszol egy pohár vizet. Én soha életemben nem tudtam fogyózni mert meg halok ha egy héten nem ehetek legalább egyszer szalonnás rántottát, de mikor több voltam mint szeretnék (68kg) akkor úgy fogytam 5kg-ot, hogy mindent ettem csak kevesebbet. (pl. nem 5 tojásból rántottát csak 2-3 db ból) Ha nem 10-20kg pluszról beszélünk akkor szoptatás alatt ne foglalkozz a súlyoddal, nehogy a tejed lássa kárát, igyál sokat, próbálj meg okosan étkezni és aztán majd szoptatás után meglátod maradt e még plusz kiló.
2014. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt fogytam (nem tettem érte külön semmit).

Szoptatás abbahagyása után viszont elkezdtem hízni, pedig nem ettem többet. Most ezzel küszködök, hogy leadjam. :(

57 kg-val kezdtem a terhességet, 65-tel mentem szülni, szoptatás alatt 56 kg lettem, most meg 63 vagyok...

2014. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
En hiztam eleg rendesen (fel ev alatt 5 kilo). Elkezdtem kaloriat szamolni, napi.1600kcal-t eszek, mellette kertet gondozom, fuvet nyirok, napi egy orat babakocsival setalunk, es megsem tudok fogyni :( mondjuk hizni sem hizok tovabb. 60Kiloval lettem terhes, 80-nal memtem szulni, korhazbol65el jottem haza, azota 70vagyok. Meg szoptatok napi 2szer.
2014. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én híztam sajnos. 17 hónap alatt 8-10 kg jött fel rám. Leadni? Nos, kb. 3 hónap alatt lement a 10 kg...várandós lettem ismét és sokat hánytam.
2014. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Julie S ***** válasza:
Fogytam, bar nem volt tervben. 58 kg voltam terhesseg elott, most 55 vagyok (173 cm-hez). 4,5 eve paleo etrend szerint eszem, mert nem birom a glutent meg a tejes dolgokat. Terhesen is igy ettem es most szoptatas alatt is.
2014. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kezdetben fogytam, majd híztam. De tudom, hogy amikor híztam, többet nassoltam, valószínűleg többet vittem be, mint amennyit a szervezetem felhasznált volna. Aztán kb. 3 hónapja másképpen táplálkozom, a gabonaféléket én is kiiktattam, meg az édességeket, és még pár apróságot. Aztán fogytam, de most megtorpant. De most is meg van a magyarázat. Többet kéne mozognom, és kevesebb banánt, diófélét, mazsolát nassolni. (BMI : 26- ról most BMI: 24).
2014. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rengeteget hiztam, pedig egészségesen etkeztem es mozogtam is. Szopi után 22 kg volt rajtam, nem ment le akkor sem, miután elapadt a tejem, 25 hónapos volt ekkor a kislányom. Mivel több ismeros anyuka is ezzel küzdött, inzulinterhelést és pajzsmirigy panelt csináltattam és beigazolodott a gyanú, miszerint inzulinrezisztencia es pajzsmirigy alulműkodés miatt van ez (utóbbi miatt ment el a fejem), amióta tartom az endokrinologus által előírt étrendet, mozgást, szedem a gyógyszereket, a fele lement.
2014. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-) Majd meglátjuk, hogy alakul. Mindenesetre odafigyelek a kajára és a mozgásra is.
2014. jún. 8. 18:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem figyeltem hogy híztam-e vagy fogytam-e, az volt a legkisebb ami érdekelt.
2014. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!