Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is nehéz a szoptatás?...

Másnak is nehéz a szoptatás? Néha elbizonytalanodom, hogy nem lenne-e jobb abbahagyni!? Viszont a pici fiam szopcsi utáni elégedett mosolya mindig erőt ad! Na de meddig?

Figyelt kérdés
Nagyon kisebesedett az első héten mindkét bimbóm, aztán begyulladt, majd baktérium került a tejembe amitől állandóan égett, most újabb mellgyulladás hatalmas piros folttal magas lázzal és újra sebes mellbimbók. Mondanom sem kell sokszor sírok fájdalmamban szoptatáskor, de még csak 11 hete szoptatok.
2015. ápr. 4. 16:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok! Sokkal jobban érzem magam már attól, hogy nem vagyok egyedül, hogy vannak akik megértenek és nem csak azt hajtogatják, hogy szoptassak! Sokszor azt gondolom hogy attól rossz anya leszek ha feladom, de közben tudom, hogy igen csak türelmes és kitartó voltam eddig. Most új erőre kaptam, de talán csak a következő nagyobb fájdalomig. Kicsit félek a tápszertől mert körülményesebbnek tűnik, mondjuk a fejés, az állandó kenegetés, masszírozás, na és persze a fájdalom elviselése sem éppen egyszerű.
2015. ápr. 4. 19:58
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Ne félj a tápszertől, tök egyszerű. Nekem egyszerűbb volt, mint a szoptatás.

Ennyi gondom ugyan nem volt, de nekünk sem ment, a gyerek nem hízott, én egy hónap után feladtam. Nem teljesen, de ahogy pótolni kezdtük, úgy lett egyre inkább tápszeres, aztán az újabb hónap után már teljesen.

Hagyd a fenébe az okosokat, és csináld úgy, ahogy neked jó. Nem lesz a tápszertől semmi baja a gyereknek, ugyanolyan elégedett lesz azzal is.

Ennyi gondot tényleg nem ér meg a szoptatás, inkább élvezd a babázást.

2015. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
81%
Szia, Az első gyermekemmel nekem is volt ilyen problémám. Nálam a megoldást az jelentette, hogy volt egy krém (valami kék, bocs de nem tudom a nevét mert már 14 éve volt) Azzal kentem nagyon sokat.. beiktattam tápszeres időpontokat egy nap 1-2 .. közben fejtem a tejem..és ha volt elég akkor azt adtam a fiamnak.. aztán a seb meggyógyult.. rutinosabban szopiztunk és végül 14 hónapos koráig szopott olyan 3-4 dik hónaptól fájdalommentesen...lassan már a babád lesz olyan idős, hogy egyen bébiételt is .. szóval kitartást és sok egészséget nektek!
2015. ápr. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A legnagyobb gond, hogy nem tudom, hogy mit csináljak, csak azt gondolom, hogy ennyi nyavaja nem véletlenül jött elő. Mellesleg medela purelan 100-al kenem az első másodperctől kezdve és az elején használtam bimbóvédőt is. Ettől függetlenül sebes lett és most megint az. A fiam sokat fészkelődik szoptatás közben, persze akkor elveszem tőle a cicit, de hirtelen kezdi és az első rántásokat nem úszom meg. A fájdalom pedig nem csak a szoptatáskor hanem utána is jelentkezik. Ég a mellem egy fél óráig. Szoptatási tanácsadóval kétszer személyesen, egyszer telefonon is beszéltem. Külföldön élek és itt nagyon odafigyelnek a szoptatásra. Maguktól is felhívtak, hogy hogyan gyógyulok és mindig elmondják, ha fáj az nem normális, vissza kell menni az orvoshoz. Na de szerintem az sem jó a gyereknek ha én állandóan antibiotikumot eszem mert nem múlik el a fájdalom. Nagyon szeretném szoptatni fájdalom nélkül, de így nem az igazi, ezért gondolkozok a tápszeren. Persze ettől meg jó sz.arnak érzem magam, holott tudom, hogy a tápszer pont erre lett kitalálva. Tudom, hogy a döntés az enyém, de jó olvasni mások tanácsait.

Hálás vagyok, hogy írtatok!

2015. ápr. 5. 11:06
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem amikor égett utána a mellbimbóm annak az volt az oka, hogy a gyerek szájpenésze (kórházban szedte össze, éljen a sterilitás :S) átment a berepedezett bimbómra és megfertőzte. Rózsaszín volt a bimbóm, állandóan kirepedezett és iszonyatosan égett szoptatások után. Ahogy elkezdtem kezelni a bimbómat is, és újra a gyerek száját, mert elvileg azt előtte kikezeltem (ezekszerint csak látványra) elmúltak a panaszaim.
2015. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A babád szájában látszódott a szájpenész? Mert már én is gondoltam erre, de semmit sem látok és a doki sem mondott semmit amikor múltkor megvizsgálta. Bár nem ezt kereste, de gondolom csak szólt volna.
2015. ápr. 8. 13:39
 17/18 anonim válasza:
100%
Nekem is szörnyű volt! Tejgyulladás, láz, fájdalom. Nemcsak szoptataskor hanem szünet nélkül aludni sem tudtam. Nem is szoptattam mert a bimbóm is sebes volt. Fejtem öt hétig aztán feladtam . 2 hét múlva elapadt. Életem legrosszabb 7 hete volt nem volt olyan ébren töltött órám amelyikben ne fakadtam volna sírva legalább egyszer éjjel is felkeltem sírni. Plusz a gyerek.. Azt sem tudtam mit kezdjek vele nem bírtam a karomban tartani a fájdalomtól (+ a császármetszés fájdalmaitól) . Közben mindenki nyaggatott, a férjem, a Hebamme, a szomszédasszony...rám hívták a mentőt mert azt hitték megőrültem. Na azon a ponton hagytam abba. Most 3 hónapos, egészséges, boldog baba. Én pedig türelmes, nyugodt anyuka nem egy sírós elmebajos..
2015. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Örülök hogy màr jól vagy. Nem is csodàlom hogy abbahagytad a szoptatàst. A legfontosabb hogy kiegyensúlyozott anyukàja legyen a babàdnak. Az anyatej fontos de nem minden àron. Ezért bizonytalanodtam el én is. Kezdtem úgy érezni hogy minden csak a cicimről szól meg a fàjdalomról. Elmentem dokihoz, elhatároztam hogy adok egy utolsó esélyt a szoptatàsnak. Kaptam egy újabb adag antibiotikumot és oxytocin orrsprayt. Szoptatàs előtt kellett az orromba fújni hogy jobban àramoljon a tej. Csodàk csodàjàra hatott a gyógyszer. Még most is fàjnak néha a bimbóim mert még nem gyógyúltak meg de összességében sokkal jobban vagyok. Még szoptatok és egyenlőre kitartok, bàr ìgy lényegesen egyszerűbb mint amikor mindig fàjt. Remélem ìgy is marad! Jó babàzàst mindenkinek!
2015. ápr. 25. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!