Hagyjak fel vele?

Figyelt kérdés
2 hetes a babam ,szeretnem szoptatni de nem megy.Mindig elhatarozom ,hogy leallunk az ossze vissza evesrol (egyszer tapszer ,egyszer tej ,vagy mindketto) es csak tejet kap ,de akkor az egesz nap egy nyuglodes.Egyreszt alig alszik ,es olyankor altalaban sir ,sokaig nincs szivem hagyni ,igy egyreszt vele kell foglalkoznom ,masreszt nagyon maximum egy oraig birja es megint mellre kell tenni.Pedig direkt igyekszem ,hogy legalabb 20 percet egyen.Nekem sem allhat az egesz napom szoptatasbol ,de ez hagyjan ,inkabb az zavar ,hogy o kinlodik.Ha nem adok tapszert szinte nem is alszik ,csak 10-20 perceket ,szoval annyira ossze vissza az egesz nap ,hogy mindent borit.Szeretnem jol csinalni ,de valami miatt nem megy.Most mar ket hete folyamatosan probalkozunk es megmondom oszinten valahogy nem vagyok kibekulve ezzel a vegyes taplalassal sem.Sokkalom a szekletet is ,meg allitolag teljesen megzavarodik a cumisuveg-mell valtas miatt.Meg igy megint csak nem tudom ,mikor etetem tul.Szeretnek valami rendszeresseget vinni a dologba ,hogy mindig tudjam az aranyokat es az ido is legyen nagyjabol betartva.Sajnos nekem is van mas dolgom ,amit muszaj ellatnom.Ti abbahagynatok a helyemben?Csak mikor belegondolok ,rosszul erzem magam es lelkiismeretfurdalasom van . :(
2015. jún. 9. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sok esetben az első időkben pedig az egész nap a szoptatásról-fejésről szól. Én három hónapig tápláltam vegyesen a fiamat. Fél órát szopizott (előtte és utána mértem, így tudtam mennyit evett) és utána kapott tápszert. Nem volt egyszerű, de muszáj volt, így legalább három hónapos koráig kapott anyatejet is. Az evések időpontja csak a hozzátáplálással fixálódtak. A legfontosabb, hogy mindig először szoptasd és csak utána adjál tápszert. Kérhetsz szoptatási tanácsadótól is tanácsot.
2015. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sosem tartjuk be az idoket ,en raadasul alig birok enni ,egyreszt nincs semmi etvagyam masreszt idom sincs fozni ,arrol nem beszelve hogy elegge szegenyes igy az etrendem.inni iszok jo sokat ,de akkor sincs bennem semmi ,teljesen puhak a melleim ,olyan mint szules elott.pedig azt mondjak ,az a legjobb serkento ,ha minnel tobbszor tesszuk mellre.nekem valahogy ,egyre kevesbe van tejem megis.nagyon elegem van ,ha meg csak tapszereznek ,lelkiismeret furdalasom lenne ,fogalmam sincs miert.
2015. jún. 9. 20:17
 3/11 anonim ***** válasza:
fejni kell es rendesen enni maskent nem lesz tejed. ez van ehhez kitartas kell...sok esetben azt mondom ne emessze magat aki mindent megtett, a tapszeres is egeszseges lesz. de a leirtak alapjan valahogy nem erzem hogy mindent megtettel mar. szoptatasi tanacsadot is felkereshetsz....az elso 1,5 honap nekem is csak szoptatasbol allt...ez ilyen. tejlazat kovetoen 70% tapszeres volt more hazaertunk, de 8 heteskorara teljesen el tudtuk hagyni a tapszert, most 11 hos es meg szopizik. perszeez 1 oras szoptatasok, napi 2-3 fejés es rengeteg szenhidrat eredmenye (es 12 kgt fogytam)
2015. jún. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

A helyedben semmiképpen nem hagynék fel a szoptatással! örülj neki, hogy van legalább ennyi tejed, ezt kellene szaporítgatni szépen. Ez pedig csak úgy megy ám, ha az egész napod szoptatásból áll. Főleg így, hogy még mindössze 2 hetet töltött a kisbabád a világon, így neki te és a cicid vagytok az élet egyelőre. Ne stresszelj semmin még, ha igényli szopizzon óránként, te pedig igyál sokat, akár szoptatós teákat is bevethetsz, és pihenj amikor tudsz. Szoptass fekve, úgy a babád is könnyen elalszik melletted és pihenhettek együtt. Az első hetek szóljanak erről, a többi dolog pedig kétlem, hogy olyan fontos mint a gyermeked, azok majd megvárnak. :) Szóval fel a fejjel, próbálkozz inkább a tápit elhagyni. Kényelmesebb is egyszerűbb is hosszútávon (na meg olcsóbb), hidd el. A rendszer meg majd beáll, ne aggódj csak az első 6 hetet kell túlélni, utána minden könnyebb lesz. Utána ismét nehezebb... Majd megint könnyebb. De a legszebb dolog. :)

Sok sikert!

4hós fiú anyukája

2015. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igazabol nem szeretnek felhagyni vele ,csak nem akarom nezni hogy egesz nap sir es alig pihen ,ha tapszert kap akkor meg jol erzi magat es nagyokat alszik,ahogy neki azt kell(ene).estenkent altalaban nem birom tovabb es adok neki hogy tudjunk pihenni ,meg reggelente azzal inditunk .napkozben meg hajnalban meg szoptatom.ez igy jo legalabb egyenlore?el tudjuk igy hagyni par het mulva a tapot?
2015. jún. 9. 20:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Először mindig szoptass és csak utána add pótlásként a táspzert.

Egyél rendesen, mert kell a testnek a kalória, hogy tudjon tejet termelni. Ha éhezel, akkor a tested elkezd takarék módra kapcsolni. Mi az, ami nem szükséges a túlélésesedhez? A tejtermelés, így azt lekapcsolja.

Kipróbálhatod a medela szoptanít készülékét is. Sok kitartás kell a szoptatáshoz, de még csak két hete próbálkozol, ez nem sok idő. Én még nem adnám fel a helyedben.

2015. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én babám is kap kiegészítésként tápszert, mert sajnos volt egy érgörcs a mellemben, ami miatt alig tudtam szoptatni, és kevesebb lett a tejem, nem beszélve arról, hogy marhára fájt a szoptatás..., de nem adtam fel.


Az első hetek nagyon nehezek, de hidd el jobb lesz!

Most nem a rendszerességen van a hangsúly, hanem azon, hogy szoptatod, ha éhes (és ha kér akkor adsz neki pótlást), és ne hidd azt, hogy valamit elrontottál, mert ilyenkor még nincs rendszeresség. Majd lesz, idővel!

Addig pedig kitartás! Szoptasd, ameddig tudod, és ne görcsölj rá!


Az alvás is olyan, hogy meg kell tanulniuk a babáknak. Első lányom 3 hónapos korától aludt igazán jókat, addig csak bedőlt néha-néha, de valahogy nem ment neki igazán. Utána viszont nagyon jókat aludt éjjel is és napközben is.

Tehát légy türelmes a babáddal és önmagaddal szemben is!

2015. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat ,sokat segitettetek!:)
2015. jún. 9. 23:20
 9/11 anonim ***** válasza:
eloszor szoptasd (jo volna egy merleg is hogy lasd mennyit eszik).es csak anmyi tapit adj amennyit feltetlen muszaj. 2 hetesen kb 60-70 ml az adagja, az enyem.10-et tudott szopizni (20 perc alatt...) utana kapta az 50 ml tapszert...majd.fejes mellett egyre tobbet szopizott, es igy el tudtuk hagyni, de fontos hogy minden etetest cicivel kezd...legalabb 20-20 perc mellenkent...elotte utana meres es csak annyi tap amennyi muszaj....tudombaromi faraszto. de tenyleg megeri....4-5 het es akkor eszik amikor akar, ott ahol akar, uvegek nelkul, ingyen es bermentve :)
2015. jún. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es! Neked bírta a babád ezt a menetrendet? Nekem későn indult be, cumizavaros lett, és üvöltött, nem tudtam szoptatni már olyan türelmetlen volt. Én is három hónapig tápláltam vegyesen, akár az első, csak én fejtem, nem szopott.

Kérdező neked azt mondom, nem biztos, hogy a tápszertől jobb alvó lesz. Az enyém sem aludt semmit nappal 2 hónapos koráig. Szerintem próbálkozz, ameddig csak bírod, én is azt tettem, de tudni kell, hol kell megállni. Egyébként nálam a rosszérzés, hogy csak eddig voltam képes, nem fog elmúlni szerintem sosem.

2015. jún. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!