Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Károkatonából lehet levest...

Károkatonából lehet levest főzni? Vagy sütni? Mert azt állandóan kilövik és ott hagyják. Jó lenne tudni mert ha lehet akkor megtölteném a fagyasztóládát vele. Hogyan fűszereznétek?

Figyelt kérdés
jó receptek érdekelnek

#leves #ötlet #sütés #ízesítés #károkatona #káromkatona #levest #levest főzni #fűszerezni #ki hogyan
2015. márc. 9. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Mint a kacsát,úgy készítsd el!
2015. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Magyarországon védett madár.
2015. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Dehogy védett. A kacsát hogy szoktad elkészíteni? Mondjatok valami jó receptet. köszi :)
2015. márc. 9. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Már szabályozott keretek között ritkíthatják, mert nagy pusztításokat végeztek a halállományokban.

Én még nem főztem, de biztosan meg lehet, ahogy állítólag a varjút is :)

Egy jóember a múltkoriban egy elpusztult hattyút vetett a vállára és hazavitte. A közeli kocsmában mesélte, hogy nagyon finom volt.Persze, szegény jószág azért nem dög volt, mert pár perccel repült neki a villanyvezetéknek, és az csapta agyon.

Szóval szerintem egyet mindenképpen készíts el, tényleg sütve talán, jól besózva, és borssal majorannával bedörzsölve. fokhagymát is szúrkálhatsz bele.

zsírt tegyél alá, mert gondolom száraz húsú.Lehet, hogy halíze lesz, mert csak halat zabál :)

2015. márc. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%

De igen, védett madár! A Kárókatona épp olyan, mint a hattyú, varjú, hogy nem esszük meg! Főleg azért nem mert hallal táplálkozik így elég erős halszaga lehet a húsának is.


[link]

2015. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Amellett, hogy védett madár- mint már írtam is - korlátozott számban a vadásztársaságok igenis kilőhetnek x példényt, gyérítés céljából, mert hatalmas károkat okoznak a haltermelő gazdaságoknak és a természetes tavaknál is megkeserítik a horgászok életét...

Tehát a normális ritkításuk természetes.A másik káruk, hogy azon fák, amelyeken tömegében megtelepednek, a végterméküktől halálra vannak ítélve, olyan savas, ártalmas a sok sok kormorángané, hogy a fák kipusztulnak.

A természetvédelem nem egyszerű dolog, de azért szerencsére vannak hozzáértők is...

Saját családom kapcsán ismerem a kormorántémát, tehát kissé képben vagyok.

Pl a kilőtt példányokat pár napig a helyszínen hagyják, így a tetemek szaga elriasztja a többi maradat.

Ezért a kérdezőnek azt ajánlom, csak akkor próbálkozzon kóstolással, ha látta a frissen kilövést, egyébként döghúst szedne össze, ami viszont igen veszélyes.

pár nap után a kilővő vadásztársaságnak is mentesíteni kell a helyszínt.

2015. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Lepontozók, jó hülyének lenni ??

Vajon mit nem lehet egyetérteni egy autentikus válaszon ??

2015. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az, hogy a vadásztársaságok ritkíthatják, még nem jelenti azt hogy, egy harmadik személy meg is eheti. Bár ez csak az én személyes jogi meglátásom.


Ettől függetlenül egészen biztosan meg lehet enni, mint ahogy bármi mást is. Én így ránézésre azt gondolom, hogy a húsa rágós, és nem túl finom. Talán levesnek, vagy erős fűszerezéssel (fokhagyma, borókabogyó, bors, stb.) sütve is ehető.

2015. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!