Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok, amiért nem...

Rossz anya vagyok, amiért nem fogok szoptatni?

Figyelt kérdés

Logikusan végiggondolva a dolgot, úgy döntöttem, hogy nem fogok szoptatni. Több ok miatt is.

1) Nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy a melleim eddig szexuális szituációkban voltak csak "használva". Ez olyan szinten zavar, hogy már álmodtam is ezzel (egyszerre szoptattam és szexeltem).

2) Testképzavarom van fiatalkorom óta (pszichológus által diagnosztizálva), emiatt nagyon nehezen fogadom el a változásokat a testemen, és a szoptatás miatt nyilván megereszkedne a mellem, ami miatt félek, hogy megutálnám a melleim, ami az egyetlen olyan testrészem volt eddig (a terhesség előttig), amit kifejezetten szerettem.

3) Pszichológushoz és pszichiáterhez járok. Több mentális betegséget is diagnosztizáltak nálam (testképzavar, anorexia, depresszió, szociális fóbia, generalizált szorongás, illetve folyamatban van a borderline és bipoláris vizsgálata, a pszichológus szerint gyanús, hogy hajlamom van mindkettőre). Ezek miatt eddig gyógyszert szedtem (Xanaxot a szorongásra és szociális fóbiára), amit abbahagytam, amint terhes lettem, de újra kell majd kezdenem, amint megszületett a baba. Illetve a pszichiáterem antidepresszánsokat is fel fog írni a Xanax mellé. Ezekkel a gyógyszerekkel nem szoptathatok. De ha nem szedem a gyógyszereket, félek, hogy visszatérnek a problémáim (így is nehezen viselem a terhességet, hogy nem szedhetem a gyógyszereket).

4) Lehet, hogy a szoptatás "egyszerűbb", mert nem kell bekeverni a tápszert, megmelegíteni, stb, de én soha nem tudnám előkapni a melleim nyilvános helyen, még úgy se, ha eltakarnám magam, ezért ha nem otthon lennénk, lefejt tejet vagy tápszert kéne kapnia a babának, ami ugyan annyi macerával jár (ha nem többel), mintha nem is szoptatnék.


Ugyanakkor tudom, hogy az anyatej a legjobb, amit egy újszülött kaphat, és bűntudatom van, amiért én ezt nem fogom megadni a babámnak. Eleinte nem volt ilyen bűntudatom, de minél több idő telik el, annál többen magyarázzák nekem, hogy milyen sz-r anya vagyok már most is, és hogy nem vagyok normális, amiért így döntöttem.

Ti mit tennétek a helyemben? Szerintetek is elítélendő ez? Tényleg rossz anya vagyok már most? Cserben hagytam a fiam már most?

31hkm


2016. jún. 14. 09:53
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Úgy is jársz pszicomókushoz, miért nem vele beszéled ezt ki?
2016. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, mi lenne, ha ezen nem görcsölnél előre? De komolyan. :)) Én sem tudtam elképzelni a szoptatást, kicsit bizarr belegondolni, hogy tej jön egy testrészedből, amit egy gyerek megeszik... Aztán ha szülsz, úgy elöntik az agyadat a hormonok, hogy simán lehet, hogy imádod majd, és mindent megteszel érte, hogy szoptathass.


Ezeket a helyzeteket nem lehet előre megtervezni, elképzelni. Ahogy azt se, hogy reménykedve kukucskálsz a gyereked fenekébe, jön-e már a kaki, mikor szorulása van, hogy mennyire nem fog érdekelni, ha lenyálaz, lehány téged, hogy lepisil fürdetés közben, hogy törölgetned kell mindenéről a híg kakit, és lehetne sorolni sokáig. Sőt, az se felemelő, hogy a kijön az ember alfelén egy 3-4 kilós kis ember, e hát ez a természet rendje.


Én azt mondom, engedd el egy kicsit a témát, ne a hogyanokkal foglalkozz, hanem élvezd azt, ami most van, hogy még simogathatod kicsit a pocakodat, rendezgetheted a ruháit, pihenhetsz.


Ne aggódj azon, hogy undorítónak érzed, maradj magaddal annyiban, hogy szülés után mellre teszed, és majd meglátod. Ez azért lenne fontos, hogy megkapja a zsíros első tejet, mert nagyon fontos tápanyagokat kap vele, és kihajtja a beleiből a magzatszurkot. Ennyit mindenképp adj meg neki, pár perc szopiról van csak szó a szülőágyon. Ha úgy érzed, nem volt vészes, illetve úgy jársz, mint a többi anyuka, hogy belezúgsz a szopizó gyerek látványába, akkor lehet tovább próbálkozni.


A lényeg, hogy ne arra gondolj most, hogy úristen, másfél éves koráig szopni fog, vagy hogy egy gyerek csüng a melleden, hanem mindig az előtted lévő kis lépcsőre figyelj, hogy meg tudod-e lépni. Ha igen, tök jó, ha úgy alakul, hogy nem, akkor meg marad a tápszer.

2016. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj kérdező,neked van egy alapbetegséged.Pontosan úgy,mintha mondjuk szülés után szívgyógyszert kellene szedned valami rendellenesség miatt és azért nem szoptathatnál.Vagy a te mentális betegségeid mennyiben másak mint más betegség? Betegség az betegség.Ez nem önzőség.

Manapság egyre elterjedtebb (itthon is,főleg külföldön) hogy nem akarnak hüvelyi úton szülni,sem szoptatni a nők.Azért mert nehogy tönkre menjen a hüvelyük,mert fáj,mert elcsúnyúl a cicijük stb.ők nem érzik magukat rosszul emiatt,akkor te miért? neked még valós okod is van rá.

2016. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Joza ***** válasza:
0%
Végig se bírtam olvasni a lelkiismeretfurdalást dajkáló kifogásokat.Semmihez nem fogható biztonságot nyújt a gyermeknek a szoptatás az anyatej fontosságán túl. Biztos vagyok benne, hogy meg fogod bánni, hogy nem adtad át a tested teljesen az anyaságnak, amire teremtetett.
2016. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
60%
Imádom ezt az országot, na meg persze a lakóit. Nehogy valaha bajod legyen, mert még beléd is rúgnak pluszba, hátha nem elég sz*r neked amúgy is. Emberek, tapsoljátok meg magatokat, azzal a tudattal fekhettek le ma is aludni, hogy sikerült valaki olyanba belekötni, aki már így is elég rosszul érzi magát, de ti legalább rátettetek még egy lapáttal.
2016. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, amikor nagyon durván mélyponton voltam, jártam pszichológushoz, és egy idő elteltével úgy éreztem, jó lesz nekem az élet, kell nekem párkapcsolat, klassz lesz minden. Azt mondta, először tegyem rendbe magam, majd utána ráérek párkapcsolat után nézni, mert nem várhatom egy férfitól a gyógyulást, azt saját magamnak kell megteremtenem. Igazat adtam neki. Neked annyi meg annyi bajod van magaddal, hogy nem biztos, hogy jó ötlet volt a gyerekvállalás. Mondjuk ez már késő bánat, mert a gyerek megvan, de muszáj leszel rendet tenni magadban, hogy szeretettel és békével tudd várni a babát, mert így totálisan mindegy, szoptatod-e, avagy tápszerezed, mindenképpen rosszat teszel neki ezzel a sok lelki sz*rsággal.
2016. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
93%
Én megértelek és biztos, hogy Én sem fogok szoptatni és nem érdekel ki mit fog gondolni/ mondani !
2016. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!