Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A gyerek mennyi idos koraig...

A gyerek mennyi idos koraig nem tartod furcsanak a szoptatast, es miert pont addig?

Figyelt kérdés

Irjatok legyszi

1. nemet,

2. kort,

3. hany gyereketek van,

4. es ha van, meddig szoptattatok/szoptatta a parotok.


Mindenkinek joga van a velemenyehez, es en oszinte velemenyeket szeretnek. Ne erveljetek, hogy mi miert jobb, illetve a vitara nyissatok masik kerdest, mert ez a kerdes nem egymas minositesere van. Csak sajat magatokrol irjatok legyszi, egyesszam elso szemelyben. ,,Nekem x idos kor utan mar furcs, mert .... 1. N/F, 2. X ev 3. 0/1/2/stb. gyerek 4. nem szoptattam egyaltalan/x ideig szoptattam"


Koszonom elore is a valaszokat!


Ez nem felmereshez, vagy kerdoivezeshez kell, egyszeruen csak kivancsi vagyok, ki hogy all hozza.



2016. okt. 19. 09:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudnék éles határvonalat húzni. A szoptatás elég összetett célú tevékenység és ennek csak egy része a táplálkozás. Vannak gyerekek, akik nagyon ragaszkodnak ehhez és sokáig nem lehet leszoktatni őket. (Mint más gyereket a cumiról, vagy ujjszopásról) Így akár 5-6! éves korig is kitolódhat a dolog, nyilván akkor már már sokkal ritkábban van... Én pl. csak egész rövid ideig tudtam szoptatni (fél év és kezdettől fogva a nagyobb része pótlás), de megértem azokat a családokat, ahol valamilyen oknál fogva így kitolódik. Gyereke válogatja, hogy mikor hagyja el a dolgot. Persze, ha ez az anyukának nagyon megterhelő, vagy/és zavaró, akkor jobb elválasztani,de gondolom az sem mindig olyan könnyű menet. Én ezek miatt most biztos nem mondanék be egy konkrét számot. Annyit tudok, hogy az anyatej, mint táplálék kb. mésfél 2 éves korig fontos. De, mint írtam, a szoptatás, nem kizárólag evés
2016. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%

Nő 32 2 gyerek(3. útban van) 10 hónap, 9 hónap


Nekem addig fogadható el a szoptatàs,amìg:

nincs foga, nem beszél, nem jàr.

Utàna màr szerintem túl önàlló ahhoz, hogy cicizzen.

2016. okt. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

11. vagyok, kihagytam:

32 éves nő vagyok és egy kisfiam van

2016. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%

36N

3 gyerekem van, kb 11 hónapos korukig szoptattam őket, de legkésőbb másfél éves korukban abbahagytam volna. Más felőlem azt csinál amit akar, nem ítélem el.

2016. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%

29N. Két kislányom van. A nagyot 4 hónapos koráig tudtam szoptatni a kicsi 3 hónapos ő még szopik. Nagyon maximum 1 éves koráig szoptatnam de fel évvel is kiegyeznék. Őszintén, utalok szoptatni de miattuk nem hagytam abba.

Az meg hogy más meddig szoptat engem nem érdekel. Szerintem ez magán ügy.

2016. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
72%

Nő, 30, 2 gyerek

Nagyobbat 8 hónapig, elválasztotta magát, én szoptattam volna még szívesen.

Kicsi 10 hónapos, még szoptatom. Nem tervezek előre, de ha már tép rólam a ruhát akkor szerintem elkezdem leszoktatni. Meg számomra a mennyiség is fontos: ha 1,5 évesen reggel-este kéri, az nekem belefér. Ha óránként, az nem.


OFF: mind a két gyerekemnek 6 hó előtt kibújt az első foga, a lányomnak már 3 volt. Eszembe sem jutott emiatt tápszerre áttérni :-)

2016. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
73%
én is a"foghoz" kötéshez akartam írni,az enyémeknek 5 hónaposan volt foguk...1 évesen már legalább 12 volt mindkettejüknek...szóval nálunk is érdekes lett volna emiatt leállni a szoptatással..fogakkal is tudnak kíméletesek lenni,és anélkül is nagyot harapni..a technika a lényeg,nem a fogak:D
2016. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
61%

Én nem korhoz kötném, nekem furcsa ha már jár a gyerek és még mindig szopizik (a fogakkal nincs bajom)

26N 1 gyerekem van, 8 hónapos koráig tudtam szoptatni, aztán gyógyszert kellett szednem. Egyébként kb 1 éves koráig szerettem volna.

2016. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
12%

Bocs 16# és 17# de szerintem senki nem kérdezte,hogy a gyereketeknek mikor jött ki a foga. Sem azt,hogy a màs àltal leìrtakat kommantàljàtok,sőt ezt kifejezetten nem szerette volna a kérdező.


De köszönöm a köz nevében a felesleges infot.

2016. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
78%

1. nő vagyok

2. 31 éves

3. 2 gyerek

4. Az elsőt 1, a másodikat 1,5 évig szoptattam.


Nehezen tudok egzakt választ adni rá, hogy mennyi idős kortól tartom furcsának, de 3 éves kor felett már mindenképp. Amíg nem volt gyerekem, nálam is, mint sokaknál, 1 év volt a lélektani határ, mert furcsa volt, hogy egy "járó és beszélő" gyereket szoptatnak.

2016. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!