Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A gyerek mennyi idos koraig...

A gyerek mennyi idos koraig nem tartod furcsanak a szoptatast, es miert pont addig?

Figyelt kérdés

Irjatok legyszi

1. nemet,

2. kort,

3. hany gyereketek van,

4. es ha van, meddig szoptattatok/szoptatta a parotok.


Mindenkinek joga van a velemenyehez, es en oszinte velemenyeket szeretnek. Ne erveljetek, hogy mi miert jobb, illetve a vitara nyissatok masik kerdest, mert ez a kerdes nem egymas minositesere van. Csak sajat magatokrol irjatok legyszi, egyesszam elso szemelyben. ,,Nekem x idos kor utan mar furcs, mert .... 1. N/F, 2. X ev 3. 0/1/2/stb. gyerek 4. nem szoptattam egyaltalan/x ideig szoptattam"


Koszonom elore is a valaszokat!


Ez nem felmereshez, vagy kerdoivezeshez kell, egyszeruen csak kivancsi vagyok, ki hogy all hozza.



2016. okt. 19. 09:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
33%

39 éves nő vagyok, a fiam 4,5 éves. Én a kórházban még szoptattam, aztán egy hónapig gyógyszert kellett szedni, ami mellett nem lehetett szoptatni. Utána még 2 hónapig sikerült szoptatnom kisebb mennyiségeket, de akkor már a fő a tápszer volt.

Én mindig úgy terveztem, ha optimális lett volna a helyzet, akkr 4 hónapig tuti csak anyatej, aztán elkezdtem volna nagyon lassan kóstoltatni, de nem akartam étkezést kiváltani. Kb fél évesen már lekezdtem volna a hozzátáplálást. Max.8-9 hónapig gondoltam volna a szoptatást.

Távol álljon tőlem, h bárkit is megszóljak, megbántsak, de nekem az 1 éven túli szoptatás már kissé morbid. AZ az anyatej már nem annyira tápláló, inkább csak "játszadozás".

Én így terveztem, de nem így lett. Ez van, emiatt 1 percig nem volt bűntudatom, lelkiismeret furdalásom.

2016. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
75%

35 éves nő vagyok, egy 4,5 éves fiam van, 3 hetes koráig tudtam szoptatni (de azt is csak jelentős pótlással).

Nekem kb. 2 éves kortól furcsa a szoptatás, mert egy ekkora gyerek már beszél, régen nem baba, régen mindent kell, hogy egyen, egyszóval nagy már.

2016. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
95%

22 eves no vagyok, egy 2 eves fiunk van, 1 eves koraig szoptattam.


En 1 eves koraig mindenkeppen szerettem volna szoptatni, de a max az masfel ev volt. Annal tovabb semmikeppen sem szerettem volna. Ettol fuggetlenul furcsanak kb 3 eves kortol talalom, addigra mar igazan onallo egy gyerek.

2016. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Minden kerdesre adott valasz hasznos volt, a lepontozottake is! Koszonom, hogy vallaltatok a vrlemenyetek, es hogy sikerult egymas eltero velemenyet tiszteletben tartani. Erzekeny tema tud ez lenni, es koszonom, hogy ennyi valasz erkezett. (Johet meg, ha valaki kedvet erez, hogy leirja, tovabbi valaszok is erdekelnek).
2016. okt. 19. 15:08
 25/27 anonim ***** válasza:
61%
Nő vagyok, 24 éves, elsőt 1éves koráig terveztem de 10hónaposan nem volt hajlandó többet, 6hónapig csak szopizott. Most várom a másodikat, őt is 1éves koráig tervezem. Nekem a járó, már mindenevő olyan 1,5-2 éves gyerek szoptatása már furcsa.
2016. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
76%

Egy éves kor alatt nekem belefér bárhol, bármikor. Kb. 3 éves korig pedig az, hogy otthon, bár az már nekem látványra furcsa, amikor egy járni tudó, szaladgáló, akár csacsogó kisgyereket szoptatnak, de most úgy gondolom, hogy a sajátomat nagyon maximum 3 éves koráig megszoptatnám, ha igényelné olyan sokáig.


29/N, 2 gyerek, elsőt 2 hónapig szoptattam, második 8 hónapos most, még szoptatom és még jó ideig szeretném is :)

2016. okt. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

2éves kor felett kicsit furának tartom,3éves kor felett szerintem túlzás (de mindenki maga érzi).

1éves koráig szerettem volna szoptatni az első gyerekemet,de 2 év lett belőle.Második 19hónapos és még szopik este\éjszaka.Harmadikkal 16 hetes várandós vagyok 😊

28/N

2016. okt. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!