Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem sikerül a szoptatás....

Nem sikerül a szoptatás. Mellgyulladás gyanú, lapos mellbimbó és egyéb nehézségek. Bárkinek van javaslata? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok, a héten jöttünk haza a kórházból. Már a szülés után kiderült: egyedül nem tudom táplálni a fiam. A mellbimbóm lapos, a tejem nem indult még be - tápszer kiegészítéssel mehetek haza.

Azóta: a tej elindult de a csatornákat nem tudom megnyitni, ergo van egy jókora mellduzzadásom, piros, de még nem vagyok lázas. Épp ezért a fiam bekapni se tudja a mellem (a kórházban megtanulta, ott tudta) nem tudom üríteni, se kézi mellszívóval fejni mert csak halvány cseppekben érkezik sok perc után. Vettünk bimbóvédőt, de hiába a vákum, nem nyer ki azzal se tejet a fiam.

Lehet csak a technikám rossz vagy valamit másképp csinálok. Valaki volt hasonló helyzetben? Tudna tanácsot adni valaki?



2016. dec. 28. 22:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Sikerült megoldani az akadályt!

Két ponton is újítani kellett a megoldáshoz. Először is, a kézi mellszívó nem ért semmit, vettünk egy Philips Avent kézit ami fantasztikus munkát végez. Másodszor: a bimbóvédőt is lecseréltük szintén a Philips márkára, ami szintén hűha.. Azt a vákuumot érzem, mint mikor szabadon szopizunk! És igen, mindent megelőz a forró vizes borogatás és a folyamatos masszirozás.

Mai nappal már 60 ml kinyerése sikerült fél órán belül!

2016. dec. 30. 22:18
 12/12 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült! Biztos másnak is segít majd a sok tipp :)
2017. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!