Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák ti hogy fogadtátok,...

Anyukák ti hogy fogadtátok, mikor kiderült, hogy nem elég a tejetek a picinek, hogy tápszert kell adnotok?

Figyelt kérdés
kíváncsi lennék ki hogyan fogadta a hírt, h nem elég a tej, tápszer kell? nekem elég rosszul esett, pedig az eszemmel tudom, hogy van ilyen és hogy nem dől össze a világ tőle, de akkor is annyira rossz, mintha megbuktam volna valamiből, hiába tettem meg minden tőlem telhetőt. amikor elsőnek adtam oda neki, elsírtam magam, végig azt érezve, hogy még erre se vagyok jó, pedig végig azon voltam, hogy minél tovább csak anyatej legyen, mert én mindenből a legjobbat akarom a kis drágának és ha már most az elején nem tudom ezt megadni neki, mi lesz később? tudom, hülyeség de akkor is így érzem...
2017. febr. 14. 20:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

Elmentem szoptatási tanácsadóhoz aki segített.


Ne érts félre, de attól hogy sírsz miatta nem lesz jobb. Ha ennyire megvisel akkor tegyél érte hogy máshogy legyen.


Hajrá :-)

2017. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%

Kicsit sem viselt meg. Nekem folyamatosan szenvedés volt a szoptatás, begyulladt mindkét mellem, vérzett, stb. Az elsőt így is 5 hónapig a másodikat 2-ig szoptattam.

Most 7,5 a nagy 4,5 a kicsi és semmi hátrányát nem látom, hogy tápszeres gyerekek voltak.

2017. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az én környezetem is nagyon azt sulykolta, h csak tej, az a jó, főleg édesanyám, folyamatosan olyanokkal bombázott, h ne etessem csak ciciből, amit nem eszik meg, fejjem le, de max olyan 5 ml-t hagyott benne, azt oda akartam adni pohárból, erre ő, h megszokja és lusta lesz kiszívni, ne csináljam, akkor kidobtam mert egész nap nem jött össze 10-15 ml, azt meg hova fagyasszam le? egyébként most még csak kiegészítésként kell, csak erre is azt mondták, h hozzászokik a könnyűhöz és ezért nem fog cicizni, az említett ördögi kör... mikor meg odaadtuk neki az 1. üveggel, ott volt anya is, egyből elvette h majd ő odaadja neki, nincs is itt már szükség anyukára...nah mindegy, igaz, hogy panaszkodástól nem lesz jobb, csak kíváncsi voltam, h én vagyok-e az egyetlen, akinek ilyen rosszul esett a dolog...
2017. febr. 15. 11:55
 14/20 anonim ***** válasza:
68%

Anyukádnak köszönd meg a segítséget és menjen haza. Majd ti látogatjátok.

Pár napig rendeld az ebédet és pihenj. Tedd gyakran cicire, annyi ideig szopizzon amíg neki jó. Nap közben aludjon a mellkasodon, a testkontaktus segíti a tejtermelést. Ezen a hordozás is segít.


Nem leszel rosszabb anya attól, ha nem szoptatsz. Arra meg pláne nem írok semmit hogy nincs rád szüksége a babádnak... Mond meg anyukádnak hogy neked sincs szükséged rá hiszen már felnőtt vagy, tudsz egyedül enni - kíváncsi vagyok mit reagálna.


Ha NEKED fontos a szoptatás, fordulj szakemberhez. Ha nem az, akkor pedig tudatosan engedd el a problémát.

2017. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

Szülés előtt elképzeltem, hogy na majd én milyen jól fogok szoptatni, nem leszek "mikróhoz kötve", mehetünk kirándulni evés időben is, mert ott lesz a cici és bárhol tudunk majd szopizni stb. Milyen jó lesz, kényelmes.

Aztán szülés után elkerültek a tanácsok (pl vigyek be mellszívót a tej serkentésre), a csecsemősök nem rázták az ágyam, hogy na hajrá, csináld így vagy csináld úgy. Otthon voltunk már, körülbelül az öt-hatodik napra indult be a tejem, de addigra már pótlást kellett adnom a fiamnak.

Ezután jöttek a fájdalmak, a problémás szopizás, lapos bimbó stb. Az első hónap végére a 80-100 ml / alkalomból 10-30 ml / nap lett.


Hogy mit éreztem? Nyűglődést. Hogy igyekeznék de nem találom a módját, aztán fel is adtam. A tápszertől jól lakott, velem nem. Nőtt a súlya és jól érezte magát. Hát elengedtem.


Annyit sulykolnak minket azzal, hogy akkor vagy jó ha szoptatsz. Közben meg az igazság az, hogy AKKOR VAGY JÓ ANYA HA KIEGYENSÚLYOZOTT VAGY ÉS SZERETED A GYERMEKED. És bizony ha azon idegeskedsz hogy nem sikerül a szoptatás, vagy hogy emiatt "rossz vagy" (egyáltalán nem, hiszen jót akarsz neki) akkor Ő neki is ártasz a hangulatod, gondolataid miatt.


Ahogy elengedtem a szoptatás kérdést, a babám olyan jókat aludt, napközben nyugodt lett, mindenki nyugodt volt. Nekem ez számít most.

2017. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anyanaklenninehez válasza:
Első gyerkőcnél teljesen belecsavarodtam a tejmizériába. Egyáltalán nem szopizott, kézzel fejtem neki a tejet 10,5 hónapon át, a végére már alig volt tejem. Másodszorra eldöntöttem, hogy ha nem megy, én nem erőltetem, azonnal volt itthon tápszer, végül nem kellet. Persze fontos az anyatej, de az anya lelki egészsége legalább annyira fontos. Megértelek, hogy miért érzed ezt, de hidd el, a lelki békéd sokkal fontosabb. Próbáld elengedni, és másra koncentrálni. Ha az megnyugtat, akkor etetésenként babusgasd tovább a babádat, tedd magadra, fektesd a csupasz mellkasodra, hordozd kendőben.
2017. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 mi a fene ***** válasza:
Én már elég régen szültem, de megnyugtat, hogy a mai kismamák problémája is ua.pedig mostmár van aut.mosógép, eldobható pelenka, és ételt is könnyebb rendelni.Minden okosat elmondtatok előttem, nem offolok. Nyugalom, szeretet, törődés, ez a legfontosabb. Anyukádat nem minősitem, ilyet nekem sose mondtak, és én se a lányomnak, de ne csinálj belőle ügyet.Mennyi idős a pici, és meddig volt csak anyatejes ?
2017. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is rosszul fogadtam. Sokáig próbáltam szaporítani is, de nem lett több egy alkalomra 20-30 ml-nél. Így is adtam neki fél évig. (Mivel szopott, nem apadt el. De több se lett sajnos) Szerintem mindent megtettem amit lehetett. Bizonyítani persze nem tudom, de egész egyszerűen nekem alkatilag nincs több kapacitásom. (Azt mondják közvetlen összefüggés, de valami mégis csak lehet: nekem nagyon kicsi a mellem a 70A melltartó is nagy rá) Úgy gondolom, hogy mindent megtettem. Még így is, elmesélve a történetemet, van olyan aki azt mondja, hogy még szerinte lehetett volna szaporítani, mert nincs olyan, hogy valakinek nincs elég teje... Ilyen vélemények mindig lesznek. Most érzékenyek vagyunk persze, de nem szabad ezekkel foglalkoznunk. Én most várom a 2. babámat. Természetesen majd megpróbálom megint, hátha sikerül szoptatni. De lelkiekben készülök arra is, hogy megint nagy részben pótolni kell majd.
2017. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettek. kislányom egyébként 2 hónapos, ahogy kiváltottam a tápszert, lett tejem dögivel, kb 2 napig, most megint 2 óránként szoptatom, hogy legalább egyen eleget de még így sem eszi meg a minimumot, a tápszert meg nem hajlandó megenni. igazából teljesen nyugodt, alszik, ha fenn van mosolyog meg beszélget, teljesen aktív, nem is érdekelne az egész, ha nem nyaggatnának a doki meg a védőnő. oké, nem hízza meg a minimumot sem, de nem néz ki alultápláltnak, kiegyensúlyozott, lehet neki ennyi is elég...vagy nem tudom. csak attól rettegek, hogy nem veszem majd elég komolyan és a könnyelműségem miatt lesz baja emiatt...
2017. febr. 17. 15:59
 20/20 anonim ***** válasza:
Gastróshoz érdemes elmenni. Ha nem hízik eleget annak sok oka lehet, vérszegénység, vashiány stb.
2017. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!