Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes a következő szopit...

Érdemes a következő szopit kihúzni 2 óráig vagy igény szerint szoptatni, akár 1 órán belül?

Figyelt kérdés
A kisfiam 1 hónapos és mostanában délelőttönként és néha kora délután is megéhezik 1 óra hossza után. A védőnőm viszont azt javasolta, húzzam az időt, hogy 2 óra meglegyen, különben össze-vissza fog kialakulni a szopi. Egyébként pedig pár dolgot fenntartással kell kezelni a tanácsaival kapcsolatban.Mindenesetre 1 hete így csinálom és sokszor nehéz a figyelmét elterelni. Már most megpróbálnám az igény szerintit, de tényleg nem akarom, ha tényleg igaz, hogy rapszodikusan alakuljon ki. Egyébként pedig bőségesen eszik, 30 percig és érzem magamon, hogy szinte mdent kiszopizott, ezért furcsa is, hogy ilyen hamar megéhezik. Esetleg az esti ritka kelések miatt prótolja így be?
2017. márc. 18. 10:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Este lefekvès után, mielőtt elaludtam volna èn is, mèg 1x megszoptattam. Ekkor nem èbresztettem fel. Attól, hogy magamhoz vettem valamennyire èbredezett, de a szemèt ki sem nyitotta. Álometetèsnek hívják ezt a technikát, ès így tudtam estènkènt 4-5 órát egyben aludni. :)
2017. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 F. Eszter ***** válasza:
71%

Először el kell döntened, hogy órára akarsz etetni, igény szerint etetsz, vagy bevállalod az igény szerinti szoptatást.


Akármelyik mellett döntesz végül, azt javasolják a szakértők, hogy az első 6 hétben akkor is igény szerint szopjon a baba, hogy a kereslet-kínálat be tudjon állni, és megalapozza ezzel a kicsi a megfelelő tejtermelést. (szakértő = IBCLC, nemzetközi vizsgával rendelkező szoptatási tanácsadó, ők a humán laktáció legmagasabban képzett szakemberei)


Ha óráa eteted a babát, akkor valóban el kell terelni a figyelmét valamivel, ha korábban akarna szopni, és ne akaarod sírni hagyni.


Ha igény szerint etetsz, akkor csak evés-ivásra kap cicit a baba, minden más igényét máshogy elégíted ki. Meg kell tanulni a sírását, a jelzéseit értelmezni. H fogyeled, hamarosan tudni fogod, mikor akar enni vagy inni, akkor szoptatod, órától függetlenül. Ha nem ez a gond, akkor más segítséget kap.


Az igény szerinti szoptatás meg az, amikor a baba a szopásigény minden apró jelére cicit kap, és addig szophat, amíg akar. (amíg ő el nem engedi a cicit, és nem fogadja el a másikat)


Az anyatej neki nem csak étel és ital, ahogy a szoptatás sem csak evés. Az anyatej és a szopómozdulatok neki ezeken ívül még vigasz, nyugtató, fájdalomcsillapító, kommunikáció Veled, kapcsoat a világgal, unaloműző. Egyszóval minden. Az első 3 hónapban ez így is marad, utána elkezd neki kinyílni a világ.


Nem mindenki tudja vagy akarja az iszsz-t (igény szerinti szoptatást) vállalni. Ha úgy érzed, hogy ez nem megy, még nem vagy rossz anya. Ebben az esetben az igény szerinti etetést javaslom.


Ha nyugodtabb, miután cumizott, akkor vagy engeded, hogy evés után még cumizzon, de egyébként nem adsz neki lehetséget a komfortszopira, vagy adsz neki játszócumit. Utóbbi cumizavarhoz vezethet.

2017. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Aaah nem nem keltem fel!ha éhes Úgyis felkel.múltkor véletlen elaludtam este pedig etetesi idő lett volna és nem kelt fel de vártam....aztán éjjel kelt h éhes. Kb 5 óra volt a két étkezés között(4hetes volt) és amikor felkelt sem evett sokat.ha alszik hagyni kell nem lesz baja!kiszáradni nem fog ahog azt sokan mondják inkább többet fog enni(ez a mi esetünkben sem így volt)
2017. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%
Én semmi kép nem kelteném fel hogy egyen, nem is tettem meg volt hogy újszülöttként aludt egy huzamba 6 órát :) jelzi ha éhes a védőnőnek meg azt kell mondani amit hallani akar :) Az első babám még nekem is, és most 5 hónapos és még mindig csak szoptatom az igény szerinti szoptatásnak köszönhetően :)
2017. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a még több hasznos választ :)

Az utolsótól, a 14.-től szeretném még kérdezni, hogy nektek hogy alakult a napirendetek az igény szerintivel? Nagyon össze-vissza eszik vagy beállt már vmi ciklus? Egyáltalán beáll nekik x órahossz később? És milyenek az estéitek, nyugodtan, tovább alszik? A hasfájáson nem ront a korábban etetés?

2017. márc. 18. 22:29
 16/22 anonim válasza:

14-es válaszoló :)

Átlagban 2-4 óra hossz telik el etetések közt :) Este egy picit sűrűbben szopizik fürdés előtt fürdés után és utána átlagban alvás (este 8-9 között bealszik, egyszer kell olyan hajnali 2-4 óra között és utána rögtön vissza alszik reggelig) szerencsére nem vagyunk hasfájósak. Van hogy néha cumizik egy picit a cicin de ilyenkor egy hagyni szoktam pár percig.

2017. márc. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Kedves 14. válaszoló!

Köszönöm az infót :) Amúgy ez így elég jól hangzik. De gondolom, azt nem tudod kiszámolni, mikor lesz majd az ébredés és evés? Vagy már beállt a napi rutin és kb. ugyanarra az órára esnek napról napra?

2017. márc. 19. 10:32
 18/22 anonim válasza:
hát nagyjából mondhatni hogy beállt ilyen max fél óra 1 órás különbségekkel. napközben függ attól mikor mit csinálunk vagy megyünk e valahova. Nagyon szívesen :)
2017. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
még annyi hogy mi már 5 hónaposan napközben félóráknál nem nagyon alszunk többet és már néha ezek is ritkulnak :)
2017. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kedves 14.!

Köszi még egyszer :) Esetleg ti megérzitek, ha front van vagy "van vmi a levegőben"? Néha annyira másképp alakul, mint korábban és nagyon-nagyon nyűgös, többet fáj a hasa, hiába kap cseppeket. Ilyenkor a nap nagy része nehéz és hamarabb éhes. Hallottam ilyet, hogy érzik a frontot.

2017. márc. 27. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!