Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért gyötri a környezete...

Miért gyötri a környezete azokat a nőket akik valamilyen oknál fogva nem tudnak szoptatni? Ki járt így?

Figyelt kérdés

Rendesen azt látom,h elítéli őket a környezete.

Első kisbabamat ezekre a rahatasokra szoptattam.Kesz gyötrelem volt.Allandoan a címen csungott,sebes volt..Ha levettem üvöltött és nyugtalan volt(valószínűleg nem volt elég tejem) Nem aludt persze sosem,mert egyfolytában éhes volt.Elso gyerekes anyaként meg a legjobbat akartam,de láttam h valami nem oké.Hiaba mondtam a családnak,vedononek csak az ítélkező szavakat kaptam.

Csak akarat kérdése,a szoptatás a legjobb,így tudom elkerülni a bplcsohalalt,igény szerint éltessen nem baj ha egész nap kér,megnyugtatására vár ilyenkor...Stb

Én teljesen kikeszultem.Se ejjelem/se nappalom nem volt,de rendületlenül csináltam amit kértek.

Terhes lettem újból.Megszuletett a baba és amikor szoptatni kellett ugyanez volt a helyzet.Korhazbol hazajött kész veralafutas és seb a cicimen.Mondta a védőnő h tegyem rá és sirogorcsot kaptam.Egy egy éves mellett én nem tudom csinálni ugyanezt és lelkileg nem bírom ki mégegyszer.Latta,h szenvedek és megsajnalt.Volt tejem,de nem volt tápláló(vizes,hiába ettem olyat) Tápszert el kezdtem el etetni a picit és onnantól csupa öröm volt az egész időszak.Halat adok a kedves védőnőt aki meghallgatott és sajátos igény szerint alakítottuk ki a gondozást.Orulok h született mégegy babám és ezt a boldog időszakot is atelhettem.Sajnalom h az elsőnél nem sikerült.


2017. ápr. 7. 14:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
21%

Figyelj, nem mindenki szul evente. Volt idom mindharomra.

Engem nem gyotort senki, szoptattam, van, aki hamar feladja, csak nyugnek tartja.

Ezer ilyen kerdes volt mar...

2017. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
39%

Jobb lett volna, a ha tápszeres részhez írod ezt ki. Itt majd az lesz, hogy jönnek azok a nők, akik szerint a szoptató, hordozó stb. nő, az egy igénytelen, önző, ezoősanya. Szal írd át oda, kérlek.Ne idegesítsük aut, akinek sikerült. Hidd el, nekik sem úgy ment, hogy szülés, szoptatás, alvás...

Egyelőre szerintem több tápszeres van, koncentrálj az ő véleményükre és tapasztalataikra. Valszeg nekik vannak hasonló élményeik.

2017. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék idegesíteni senkit.Elsot szoptattam,másodikat nem.Leirtammilyen élmény volt NEKEM.En nagyon örültem volna,ha sikerül és azon voltam.Meg segítség hiányában is.Sot hordozták is a gyermekeimet.Mai napig hordozóm a kisebbet.
2017. ápr. 7. 14:33
 4/40 anonim ***** válasza:
34%
Kedves! Ne haragudj, de nem értem pontosan, mit szeretnél tőlünk.
2017. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
74%
Én sem tudtam szoptatni. Egy hónapig gyötrődtem, alig vagy semmi nem jött. Lelkiismeret furdalás, gyötrelem volt az egész, az emberbe meg jól bele is rúgtak a szoptatós, mindent tudós anyukák. A második gyereknél már pont sz..tam rájuk. Tégy te is így.
2017. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Igazából mindkét topikba feltehetően volna,ez tény.Pont erről beszelek...A szoptatós anyák miért érzik úgy h megszokhatták akinek nem megy,pedig akarja?!Egy tápszert anya sosem szolja meg fordítva.En se ezt/se azt n szolom meg.Myilvan jobb,ha valaki tud szoptatni,de,ha nem miért bűn?Miért rúgnak bele és bántják.Neki elég nagy fájdalom ez
2017. ápr. 7. 14:44
 7/40 A kérdező kommentje:
Az emberekben megértés nulla!!!Rugjunk bele akinek nem sikerült teherbe esni,Rugjunk bele aki nem tud szoptatni...
2017. ápr. 7. 14:45
 8/40 anonim ***** válasza:
68%
Ó, dehogy nem! A tápos anyuka máshol szól be, ne viccelj! Ilyenek vagyunk, érted? Nem csak veled és nem csak a szoptatás. Kattints bármelyik kérdésre. Mindig lesz olyan vki, aki csak azért ír, hogy marjon.
2017. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
85%
3 hétig tudtam szoptatni a fiam, azt is erősen pótlással. Utána tisztán tápszeres lett. Egy nő tett nekem erre megjegyzést, de a legkevésbé sem érdekelt, nem hatott meg, egyébként is utálja mindenki (nem véletlenül). Mindenki más felfogta, hogy nincs tejem és kész. Intelligens ember nem bánt ilyenért, aki igen, az nem érdemes arra, hogy egyáltalán meghalld amit mond.
2017. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
43%
De látod, az 5-ös is. "Szoptatós, mindentudós anyukák"... Nem volt gúnyos kicsit sem. De tudom mit, had tudja már az, aki csinálta. Kifejezettenszetetem, amikor a sosem szoptató gyerekorvostól, nőgyógyásztól védőnőtől kér vki szopis tanácsot. Hát egészségêre!
2017. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!