Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért gyötri a környezete...

Miért gyötri a környezete azokat a nőket akik valamilyen oknál fogva nem tudnak szoptatni? Ki járt így?

Figyelt kérdés

Rendesen azt látom,h elítéli őket a környezete.

Első kisbabamat ezekre a rahatasokra szoptattam.Kesz gyötrelem volt.Allandoan a címen csungott,sebes volt..Ha levettem üvöltött és nyugtalan volt(valószínűleg nem volt elég tejem) Nem aludt persze sosem,mert egyfolytában éhes volt.Elso gyerekes anyaként meg a legjobbat akartam,de láttam h valami nem oké.Hiaba mondtam a családnak,vedononek csak az ítélkező szavakat kaptam.

Csak akarat kérdése,a szoptatás a legjobb,így tudom elkerülni a bplcsohalalt,igény szerint éltessen nem baj ha egész nap kér,megnyugtatására vár ilyenkor...Stb

Én teljesen kikeszultem.Se ejjelem/se nappalom nem volt,de rendületlenül csináltam amit kértek.

Terhes lettem újból.Megszuletett a baba és amikor szoptatni kellett ugyanez volt a helyzet.Korhazbol hazajött kész veralafutas és seb a cicimen.Mondta a védőnő h tegyem rá és sirogorcsot kaptam.Egy egy éves mellett én nem tudom csinálni ugyanezt és lelkileg nem bírom ki mégegyszer.Latta,h szenvedek és megsajnalt.Volt tejem,de nem volt tápláló(vizes,hiába ettem olyat) Tápszert el kezdtem el etetni a picit és onnantól csupa öröm volt az egész időszak.Halat adok a kedves védőnőt aki meghallgatott és sajátos igény szerint alakítottuk ki a gondozást.Orulok h született mégegy babám és ezt a boldog időszakot is atelhettem.Sajnalom h az elsőnél nem sikerült.


2017. ápr. 7. 14:24
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
35%
Ezért kell a tanácsadó: ő valószínűleg rákérdezett volna.
2017. ápr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
31%
Mert önzőek és kényesek. Mindenkinek fáj először, nem vagy ezzel egyedül, csak mi kitartunk te meg feladod. Ennyi.
2017. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Itt úgy látszik rosszindulatú és meg értelmi fogyatékosok is vannak.Az egy év szoptatás fájdalommal,kialvatlansaggal és a gyerekem ringatasaval aki egyfolytában éhes volt az hol nem kitartás?????Másodszor se lelkileg,sem fizikailag nem akartam végigcsinálni.Se a gyerekemmel,sem magammal.Elsore hallgattam a sok rosszindulatú emberre és meg akartam felelni.Hiaba hívtam szoptatási tanacsadot.Ha valakinek nincs akkor nincs!!!Hiába kuzd
2017. ápr. 7. 18:31
 34/40 anonim ***** válasza:
59%
Sok itt az értetlen gyökér, akinek a szoptatás volt az egyetlen sikerélménye az életben. Ezekkel tényleg nem éri meg foglalkozni. Persze nekem is xarul esik a mai napig ha előjönnek ezzel... a negyedik gyereknél már a kórházban is titokban adtam neki a vizet meg a cumit, kiindulva abból, hogy ha előtte háromszor a világ összes módszerét kipróbálva 60 ml volt a maximum amit produkálni tudtam. Ezt úgyis csak az érti meg aki átélte, a szopibajnokok szemében mindig lusta önző nőszemélyek maradunk :)
2017. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
67%

Aki szoptat, azt meg azért gyötrik.

Ne szoptass nyilvánosan, rohanj haza a pár hetes babával, addig ki kell bírnia. Ez annak a szájából tök hiteles, aki épp a parkban zabál, mert hazáig negyven évesen nem bírja ki...

Hat hónaposan szopik? Miért nem adsz neki valami "rendesen"? Bezzeg az enyém már csípős gulyást evett pacalpörkölttel három hónaposan.

Egy évesen még szopik? Minek? Nincs abban már tápanyag.


Egy fél órán belül lesz a gyerek alultáplált meg túletett, mert igény szerint cicizik.


A harmadik gyerekkel már okosabb vagyok: a férjem, a védőnő és a gyerekorvos kivételével senkinek nem kötöm az orrára, hogy mit kap. ;)

2017. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
65%

Nem olvastam a válaszokat, szóval lehet, már írtak hasonlót. Szerintem egy jó szoptatási tanacsadóra lett volna szükséges, biztosan tudott volna segíteni. Nekem is hasonló problémám volt, sebes mell, 0-24 rajtam csüngött, mégis sírt, nekem fájt a szoptatás, elegem volt az egészből. 5 hetes volt a baba, mikor tanácsadóhoz fordultunk. Kijött házhoz, megnézte, hogyan szopik a baba. Kiderült, higy rossz a szopástechnikája. Javítottunk rajta, 1 hét után begyógyultak a sebeim, többé nem fánt a szoptatás és a baba is nyugodtabb lett, mert jó szopási technikával sikerült mindig jóllaknia. Most 15 hós és még mindig szopik. Na, engem meg ezért szekálnak az ismerőseim...

Egyébként mindenkinek "vizes" a teje. Az első pár percben ilyen tej jön, oltja a baba szomját. Néhány perc szopás után jön csak a táplálóbb, sűrű tej.

Szerintem a második babán próbálkozhatnál szoptatási tanácsadóval, hátha neked is sikerélményed lesz. De azt is megértem, ha teljesen kimerültél és nincs kedved ezzel foglalkozni, 1 évessel és egy másik picivel nem lehet egyszerű.

2017. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
81%
Nagy nyomás van a kismamákon evvel kapcsolatban az tuti... Az én kisfiam 7 hetes de kezdetektől fogva gond volt a szopival. Nem tudta rendesen bekapni a mellbimbómat, akárhogy kínlódtam, mert nagyon pici és lapos. A kórházban a 3. napon mellbimbóvédőt adtak mert a fiam csak csócsálta és így be sem indult a tejem. Na a 4. napra beindult, volt is bőven, de hiába szoptattam rendületlenül, igény szerint, a fiam lusta volt, pár percig szívta aztán megunta és csak hisztizett rajta. Ő éhes maradt, nekem meg fokozatosan kezdett elapadni a tejem mert mindig benne maradt a nagy része a tejnek. Ekkor elkezdtem kifejni a maradékot és odaadni pótlásként. Na ezután még kevésbé akart szopizni, szóval eljutottunk oda, hogy fejem a tejet és üvegből kapja, mert hiába erőltetem a cicit nem és nem megy. Hiába kap kizárólag anyatejet így is a fiam, mégis állandóan támadások érnek hogy nem szoptatom, hogy ezzel tönkreteszem a gyereket, meg hogy nincs olyan, hogy nem megy, én nem akarom eléggé. Sokan nem fogják fel, hogy van amikor nem megy a szoptatás, hiába akarjuk. Ha pedig csak nyűgöt, stresszt, idegbajt okoz akkor se anyának se babának nem jó. Én nagyon akartam szoptatni, még most sem adtam fel hogy egyszer valahogy visszaszoktatom a cicire, de nem vagyok hajlandó gyomorgörcsben élni emiatt, úgy csinálom ahogy nekünk a legjobb.
2017. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz senkivel!! Egyszer mar megszenvedtel a szoptatassal, es ha te ugy dontesz, hogy most maskepp csinalod, az csak is a te dontesed!! En ugyan szoptatok, de mikor a kicsi veresre harapdalta a bimbom es emiatt mondjuk egy napig inkabb lefejtem a tejem,h regeneralodjon a mellem, ne tudd meg miket kaptam. (Anyamtol es anyosomtol is) "Tul gyenge vagy!, Ezt el kell viselni! Nem vagy kitarto!" Minden etetes elott gorcsbe van a gyomrom. Kitartok ( nekem elso baba), de ne mondja nekem senki hogy a szoptatas egy elmeny!!! Teljesen megertelek!Nem vagy kevesebb, es a babad sem lesz kevesebb, ha tapszeren no fel!
2017. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
41%
Tényleg vannak itt bunkók úgy látom. Kérdező! Sajnos én sem szoptattam sokáig, 2 hónapos koráig azt is fele pótlással, kevés volt a tej a babámnak. De látod itt ilyen nem lézezik h nincs elég tejed, kényes vagy és kész. Nekem is fájt az elejèn engem nem az borított ki hanem a szopi után folyton éhes kisfiam. Én úgy vagyok vele ha valaki megszól leépítem a sunyiba, ne félj többet nem mer rákérdezni.
2017. ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
71%

Az én környezetem is gyötört üvöltöttem volna a legszívesebben hogy hagyják abba.mindig aki jött hozzánk vagy felhívott ez volt a kérdése:van elég tejed?akkor tedd többet mellre hogy ingereld.

Nem értették meg hogy bármit csinálok nem lesz több és hogy tápszeres.a végén már erőteljesen mondtam oda hogy a tápszerrel is fel tud nőni nem méreg!vannak olyan maradi emberek akik nem tudják felfogni!és minél jobban stresszelnek téged annál jobban nem lesz!

Az meg hogy a kötődés miatt kell mellre tenni kamu!a környezetemben van olyan és látom hogy ez csak blabla

2017. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!