Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért gyötri a környezete...

Miért gyötri a környezete azokat a nőket akik valamilyen oknál fogva nem tudnak szoptatni? Ki járt így?

Figyelt kérdés

Rendesen azt látom,h elítéli őket a környezete.

Első kisbabamat ezekre a rahatasokra szoptattam.Kesz gyötrelem volt.Allandoan a címen csungott,sebes volt..Ha levettem üvöltött és nyugtalan volt(valószínűleg nem volt elég tejem) Nem aludt persze sosem,mert egyfolytában éhes volt.Elso gyerekes anyaként meg a legjobbat akartam,de láttam h valami nem oké.Hiaba mondtam a családnak,vedononek csak az ítélkező szavakat kaptam.

Csak akarat kérdése,a szoptatás a legjobb,így tudom elkerülni a bplcsohalalt,igény szerint éltessen nem baj ha egész nap kér,megnyugtatására vár ilyenkor...Stb

Én teljesen kikeszultem.Se ejjelem/se nappalom nem volt,de rendületlenül csináltam amit kértek.

Terhes lettem újból.Megszuletett a baba és amikor szoptatni kellett ugyanez volt a helyzet.Korhazbol hazajött kész veralafutas és seb a cicimen.Mondta a védőnő h tegyem rá és sirogorcsot kaptam.Egy egy éves mellett én nem tudom csinálni ugyanezt és lelkileg nem bírom ki mégegyszer.Latta,h szenvedek és megsajnalt.Volt tejem,de nem volt tápláló(vizes,hiába ettem olyat) Tápszert el kezdtem el etetni a picit és onnantól csupa öröm volt az egész időszak.Halat adok a kedves védőnőt aki meghallgatott és sajátos igény szerint alakítottuk ki a gondozást.Orulok h született mégegy babám és ezt a boldog időszakot is atelhettem.Sajnalom h az elsőnél nem sikerült.


2017. ápr. 7. 14:24
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
30%

Mert a legtöbb ember korlátolt és meg van győződve az igazáról amit egyesek rá is akarnak erőltetni másokra.

Én tudom miről beszélsz, számtalan példát láttam erre az életben, vagy itt az oldalon is.

Szerencsére én mindig kilógtam a sorból, így nincs megfelelési kényszerem, az lep meg ha valaki igazat ad valamiben.

Még nincs gyerekem, de ha lesz, akkor sem akarok szoptatni. Esetleg megpróbálom hogy megy, de nem fogok görcsösen ragaszkodni hozzá. Ha nem megy, nincs elég, fáj vagy túl macerás, akkor kap tápszert. Semmi baja nem lesz, kötődést nem befolyásolja. És nem érdekel mások véleménye. Az se ha ezt lepontozzák az ősanyák. :)

2017. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
50%
Miért ősanyázol, utolsó?
2017. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Én személy szerint sosem bantottam senkit.Mindig örömmel hallgattam,ha valaki a szoptatasrol beszélt és sajnáltam h nekem nem örömteli.Nekem a tepszeres táplálás volt jó és éltem meg jól vele a baba ápolását.
2017. ápr. 7. 14:58
 14/40 anonim ***** válasza:
49%

Hát aki erre az oldalra kiír ilyen kérdést, az biztos így fog járni. Finoman szólva helybe mentél a pofonért.

Kivéve ha direkt az volt a cél, hogy vitát gerjessz. Akkor ügyes vagy.

Egyébként kérdésed is van?

2017. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
44%

Kicsit nehezen, de kihamozom az irasod...


Tudod, a szoptatas egyre inkabb az a terep, ahol beszolast kapunk. A tapszer? Teljesen termeszetes!

2017. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
71%
Hali! Èn is ìgy voltam,mint te, iszonyù fàjdalmas volt a szoptatàs. A szülès utàn kisebesedett, el sem tudtam kèpzelni h fogom ha csak egy hètig is szoptatni. Aztàn a párom ötlete volt, vett mellbimbòvèdőt. Onnan kezdve, vagyis kb 2. Hèttől, 8 hònapig ezzel szoptattam. (Aztan sajàt maga nem akart màr cicit) Nagyon örülök h volt megoldàs. Most varom a 2.at, itt is ezzel tervezem a szoptatàst.
2017. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem akkor szokták megszólni a tápszerező anyákat, ha nem tudnak szoptatni, hanem ha elvből elutasítják, a kettő pedig nem ugyanaz. Olyat hallottam, hogy mondogatják, hogy próbáld így vagy úgy, vagy egyél ezt meg azt, de ezeket nem bántásból mondják, ha te azt annak veszed, akkor az egyéni szoc probléma.
2017. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Egyatalan nem akartam provokálni senkit és veszekedni...Arra lettem volna kíváncsi ki az aki nem tudott szoptatni és emiatt pontosan ilyen beszólások az kapott attól aki tudott....
2017. ápr. 7. 15:14
 19/40 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!


Olyan világot élünk, ahol az emberek nagy része még mindig görcsösen meg akar felelni mindennek és mindenkinek, figyelmen kívül hagyva azt, hogy neki mi a jó. Fáj, macera, nem sikerül? Akkor is szoptatni fogok, mert ez igenis megy ez nekem! Nehogy már a szomszéd tudja, én meg nem... Főzök, mosok, takarítok, dolgozom, gyereket nevelek nagykönyv szerint, és arra is marad erőm, hogy edzek, hogy kedves legyek, hogy a férjemet napi háromszor lepippantsam, mert én vagyok a superhero...


Nem ítélem el ezeket a nőket, hanem sajnálom.


1. Úgy érzik, bele kell rohadni az életbe, csak minden területen sikeresek legyenek, mert ezt diktálja a ma társadalma. Karrierista, anya, feleség, barátnő, ápolónő, tanár, orvos, takarítónő, modell, szerető... Legyél minden, és abban is nagyon jó, különben értéktelen vagy.


2. Nincs más sikerélményük az életben. Nincs, vagy nem érdekli őket a munkájuk, anyukák lettek, és ez az egyetlen feladat az életükben, amit ki akarnak maxolni, éhezve arra, hogy buksisimit kapjanak, mert szorongva lesik, mikor kapnak egy bókot, hiszen máskor nem jön az elismerés. Szomorú :(


Amit én tanácsolok: SZ*RD LE. Szereted a gyerekedet, táplálod is, nem mindegy, hogy tápszer, vagy anyatej?! Nem kell belerokkannod basszus, TE is fontos vagy, ÉS a gyerek IS. Kit érdekel, ki mit mond? Az ítélkezők nem lesznek ott éjszaka, és nem tartják benned a lelket. Szóval lényegtelen mit mondanak.


És nem, nem vagy rossz anya. Ember vagy, aki erőn felül próbál teljesíteni. Lazíts! Jól csinálod! :)

2017. ápr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
68%

Én csak azon csodálkozok, hogy neked a szoptatáson kívül másért nem is szóltak be? Mert az anyukák elég frisztráltak és sokan így vezetek le a feszültséget. Egyesek bármibe bele tudnak kötni.

Az egyik anyuka csodálkozik, mitől nőtt ekkorára az én gyerekem, másnap egy másik sajnálkozva csodálkozik a gyerek korán, mert méret alapján fiatalabbnak gondolta. Ezután a következő kérdés a hogy sikerült a szoptatás mindkét anyukától...

Meg a másik, mikor az 50-es nő meséli, hogy az ő gyereke 1 évesen mondatokban beszélt. Hát ennyira hülye azért még nem lehet, szóval csak bosszantani akar. De legtöbb beszólás erre megy ki

2017. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!