Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell nyilvános helyen...

Miért kell nyilvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés
Én is gyerekanyuka vagyok, én is szoptatok még, de én nem nyilvános helyen szoptatok. Miért szoptathatott ott? Nem lehetett annyira fontos hogy éhen haljon. Ti szoktatok nyilvános helyen szoptatni ?

2017. ápr. 29. 18:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
56%

Elmagyarázza valaki, hogy egy emlős állaton milyen célt szolgálnak az emlők?


Főleg az, aki ilyet ír, hogy már nem nő, aki nyilvánosan szoptat, csak kajásdoboz a melle, meg hogy nem csoda, ha a férjének nem kell. Annak a férjnek, akinek a gyerekét szoptatja.

Az én férjem tudod, mit mond, mikor nézi, ahogy szoptatok? "Gyönyörű vagy életem, egy igazi anya!" Szerinte ez a látvány szép.

Ráadásul nem is első gyerek, hogy újdonság lenne.


Ma két tizenéves srácot láttam a plázában. Jött szembe egy csinos, melles csaj, persze jól megnézték. Aztán megszólal, hogy "Az biztos, hogy a közös utód nem szenvedne hiányt anyatejben."

Láss csodát: kamaszfiúk teljesen értik a női mell lényegét. Kisgyerekes anyukák pedig nem.

2017. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
48%
A kamaszfiúk ótvar nagy tahók ezzel a beszólással és még tudatlanok is, mert nagy mellekkel se biztos, hogy valaki szoptatni tud...
2017. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
74%

Mert.ehes a gyerek es mert anyatejes ...

Am engen nem erdekel soha h mit szolnak ha ehes akkor egyen, nem fogom eheztetni csak mert egyeseknek nem tetszik!

Vagy jobb ha uvolt az ehsegtol ?

Siman megoldhato szepen is !

2017. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
42%

22, hidd el, a kamaszfiuk nem a baba szukseglete miatt mondtak......egyelek meg de naiv vagy.

Es egy no ne legyen mar olyan targyiasult valami, hogy ha a baba ehes, mar szedi le magarol a melltartot barhol. Mert nem illik. Mert attol az meg intim testresznek szamit. Es persze, tetszik a ferjednek, de az se uavarja a ferjedet hogy mindenki a felesege szoptatos csocset latja aki elhalad? Mar bocs de nincs bennetek szemerem?

2017. ápr. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
44%
utolsó,ugyan nem nekem szolt,de az en férjem is hasonloan velekedik..képzeld,nem zavarja,soot,engem sokaig frusztralt,pont az ilyen kedves beszolasok miatt,ha nyilvanos helyen kellett megetetnem a gyereke(ke)t...a férjem volt pont az,aki biztatott,hogy ne legyek már hülye...
2017. ápr. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
46%
Elbacott egy tarsadalom... Regebben, mialatt a gyerekek felnottek biztos, lattak tobb szoptatos anyukat, erdekes modon, azok a gyerekek kesobb, felnott korukban konnyeden szoptattak. A mai fiatalok meg talan eletukben egyszer sem lattak szoptatast, aztan meg csodalkozunk, hogy mostanaban mindenkinek kisebesedik a melle, faj, nem tudjak a tehnikat es rengetegnek teje sincs, mert ido nap elott feladjak a szoptatast. Lenne meg hova fejlodjon Magyarorszag, csak sajnos pont az ilyen felfogasu emberek huznak minket vissza, mert ezek nem csak a szoptatassal szemben elutasitoak de ujitasra is keptelenek.
2017. ápr. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
61%

Első gyerekkel még én is hazarohantam, a másodikkal már nem lehet mindig megoldani. Szerintem egy szoptató anyának is "joga van" egy óránál többet maradni játszótéren, közösen is programokra járni, kirándulni, vendégségbe menni, de olyan is bőven előfordulhat, hogy a gyerekorvosnál kell hosszabban várni. Szerintem kendő alatt, autóban vagy játszótéri padon elfordulva nincs a "nyilvános" szoptatásban semmi kivetnivaló.

Vannak aztán még ilyen saját fejben eldőlő prüdériák bőven: kisgyerek pisilhet-e a fánál, autó mellett; leguggolt tinilányok mutogathatják a tangájukat vagy munkásbácsik a kőműves dekoltázsukat és tapizhatják egymást meg csókolózhatnak szerelmesek padon, villamoson, medencében, de az átlátszó mellbimbó épp ciki lett (pedig pár éve még a nyakbakötős felső dívott), aztán vajon Magyarországon a szaunában szabad-e vagy muszáj pucérkodni, ja és az örök kérdés, hogy ki mit szőrtelenít... Szóval nem tudom, miért épp a szoptatást kell mindig elővenni, van még bőven téma :)

2017. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
28%

egy szoptató anyának is "joga van"


látod, ez az alapvető különbség köztünk. Hogy én nem a saját jogomból indultam ki, hanem a gyerekemből. ÉS nem gondolom, hogy neki étteremben a helye este az ágya helyett, vagy este nyolckor a teszkóban, délben egy plázában...

2017. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
87%

Én még nem szoptatok, mert nem született meg a kisbabám... :)


Nyilvános helyen elég feszélyezve érezném magam, és azért a lehetőségekhez mérten majd próbálom is ezt elkerülni, kivédeni, de hát a szükség néha törvényt bont, ez van.


Meg aztán láttam én már nyilvánosan szoptató anyát, és teljesen diszkréten, kulturáltan művelte az egészet, a melléből semmit nem lehetett látni, még egy kendővel is le volt takarva. Nem volt bennem undor, vagy az, hogy ezt azért nem itt kéne... Jó, nyilván a helyszín sem mindegy, de úgy összeségébében, nehogy már ez legyen valakinek a legnagyobb gondja... :) illetve de, ez legyen a legnagyobb!

2017. ápr. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki nyilvános helyen szoptat. De nem mindegy, h hogyan. Aki ügyes és gyakorlott, az úgy tudja mellre tenni a babát és megszoptatni, h nemhogy a melle, de még a melltartója sem látszik ki. Ezt otthon kell gyakorolni, egy szopikendővel vagy egy nagyobb kendővel. Az meg ha valakit az zavar, h a válladon egy kendővel ülsz, kezdeben a babáddal és közben tényleg nem látszik semmi, az az antiszociális.
2017. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!