Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik undorodnak a szoptatas...

Akik undorodnak a szoptatas gondolatatol, gondolom semmilyen tejtermeket se fogyasztotok, ugye?

Figyelt kérdés

Ha megis, miert undoritobb a te szervezeted altal megtermelt tej, mint egy mas allat, a kicsinyenek megtermelt tejet inni?


Nem vitazni akarok, csak erdekel mert a napokban tobb valasznal is olvastam az undorodast a szoptatastol.


2017. máj. 18. 16:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
36%
Te a tehén tőgyéből iszod a tejet?
2017. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
65%

Tegyél ki egy kérdést a nyilvános szoptatásról! Egyből képben leszel, milyen sok ember áll hadilábon a szoptatással kapcsolatban. Majdhogynem perverznek neveznek, mert a női mell nem babaetetésre való, hanem szexre.

Kb. innen indul az, hogy sokan undorodnak a szoptatástól.

2017. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%

Arra reagálnék hogy egyszerűbb tápszerrel etetni.

Az első fiam anyatejes volt, a másodikat sajnos nem tudtam szoptatni. Van összehasonlítási alapom.

Százezerszer egyszerűbb szoptatni. Mindí kéznél van, nem kell külön pakkot vinni ha bárhová megyünk. Éjjel 5 másodperc a cicit a baba szajác tenni ébredéskor, nem kell hallgatni amíg üvolt szegény amíg a tápszerkészítéssel bíbelödsz. Kb.havi 12000 Ft mínusz a családi kasszából. Rengeteg plusz idöd elmegy a sterilizálásra. Havi egy plusz út a gyerekorvoshoz receptért. Egyszerűbb lenne? . ..

2017. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%
Én utáltam szoptatni. Sőt, gyűlöltem. A gondolatától a sírás fogott el. Gusztustalan volt. Az nem zavar persze ha mást látok szoptatni, nekem az a bajom hogy amikor szoptattam akkor olyan érzésem volt mint amikor valaki végig húzza a körmét a táblán, vagy mint amikor látod hogy egy bogár mászik rajtad. Pont olyan érzés volt a szoptatás nekem, minden alkalommal. Mellé társult, hogy a gyerek fuldoklott a tejen percenként, mert olyan erősen jött, akkor is ha előtte fejtem 150 ml-t mindkét oldalról (igen, pár napos korában már ennyi tejem volt). 11 napig szoptattam. 5 hétig kapott tejet üvegből. Azalatt az idő alatt 5 liter tejet fagyasztottam le, amit utána egy koraszülött ikerpár kapott meg. 5 hetes korában kiderült, hogy laktózérzékeny, miután 5 héten át végig ordította a napokat, akár milyen cseppet vagy gyógyszert adtam neki. Így akkor laktózmentes tápszerre váltottunk, ami megváltás volt. Végre elapadt a tejem, nem ment tönkre az összes ruhám, nem áztattam át minden melltartóm melltartóbetét ellenére is (amiket fél óránként kellett cserélnem). Ez volt a szoptatás nekem. Egy gusztustalan élmény. Annyira megviselt, hogy a következőt is csak a kórházban fogom szoptatni, ha lesz második gyerekem. Nem csinálom ezt végig még egyszer.
2017. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%

Én azok közé tartozom, akik azért szoptatott mert a babának "az a legjobb".

Nem tudom tényleg így van e, laikus vagyok.

De! Kifejezetten utáltam. Fájt, egyáltalán nem éreztem azt amiről a médiumokban beszélnek - milyen fenkölt érzés- A fejéstől már viszolyogtam. Egyébkén is gátlásos vagyok a mellemet illetően, szóval nálam szóba se jöhetett a nyilvános szopi.

Ettől még nem hiszem h elkéne ítélni valakit is azért, mert ő nem akar szoptatni.

Az meg végképp nem tartozik senkire h miért.


Még annyit h én soha nem kevertem még tápszert, de aki azt mondja h ez kényelmesebb, az nagyon elvan tévedve.

Miért ne tarthatná vallaki undorítónak a szoptatást?!

Van aki a céklától undorodik, vagy a hústól.

Van aki a maszturbálástól. Szíve joga!

Szerencsére Nem vagyunk egyformák

2017. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kerdesem ki szoptat vagy tapszert ad, vagy miert dontottek igy! Szerintem ez mindenkinek sajat dontese, egy idegennek semmi beleszolasa sincs!


En arra voltam kivancsi, amit a feltettem a kerdesben!


Es nehany kerdesre valaszolva:


Nem vagyok se buta, se erzeketlen. Nem azt mondtam hogy valaki egy sz*r anya/ember mert nem szoptat, szoval nem ertem miert swrtodikeg barki is.


En nem iszok tejet, mert nem fogyaszthatok tejtermeket.


Meg nem szoptatok mert meg csak kismamma vagyok, de en mar alig varom es remelem tudok majd szoptatni.


Ismetlem, nem itelek el senkit ha szoptat/nem szoptat, mert ez mindenki maganugye.

2017. máj. 18. 19:46
 17/25 anonim ***** válasza:
91%
Csak félve kérdezem meg: mi köze a kettőnek egymáshoz? Én vagyok az egyetlen, aki nem lát összefüggést?
2017. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor h a kérdésre válaszoljak.

Aki undorodik a szoptatástól az nem a tejtől és a származékaitól undorodik. Magától a cselekvéstől.


Én undorodom a halpucolástól. Ettől még megeszem a halat. Csak ne nekem kelljen pikkelyezni, kibelezni.

2017. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
15%

Nem olvastam vegig a válaszokat,de a szoptatás a vilag legmeghittebb dolga,mint a szeretkezés vagy a szülés.Ezért is kell hozzá nyugalom.Nagyon szeretek szoptatni bár sok,sőt nagyon sokat küzdöttünk érte.Könnyebb mint a tápszer.Nem kell pepecselni,méricskélni,mosogatni,sterilizálni,tápszert íratni és még pénzbe is kerül és még nem is ved a betegségektől ugy mint a szoptatás....

Szóval undorodom-e a tejemtol?Nem tudom,de nagyon nem szívesen kóstolok bele,pedig muszáj megnezni h jó -e.Nekem olyan mintha a pisim kéne megkóstolni.Brrr. Amúgy nagyon finom édeskés íze van.

2017. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

17es, szerinted honnan jon a tehentej? Ha valaki szamara undorito a szoptatas/fejes gondolata, gondoltam a hasonlo forrasbol szarmazo etelek gondolata is undorral tolti el.


18as, pont ez ami nekem furcsa! Mert amitol en undorodom, peldaul hal, hiaba van megpucolva, megsutve, nem tudnam megenni!


De persze masok vagyunk! Koszi hogy a kerdesre valaszoltal!

2017. máj. 19. 07:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!