Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnem csak szoptatni a...

Szeretnem csak szoptatni a babam, barki aki hasonlo volt otlet?

Figyelt kérdés

Szuletese utan nem indult meg a tejem rendesen es elotejem sem volt eleg.

"Szoptatasok" utab 1 grammal sem volt nehezebb a babam ezert a noverek azt javasoltak, szoptassak es adjunk tapszert utana.


Nagyjabol 30-50 ml tejem van (ket mellbol) egy szopira es ez nem eleg neki, 3 hetes es emelle meg a 90-120 ml tapszert megeszi.

Mostmar van tejem de ez meg mindig keves neki.


Azt tanacsoltak, szoptatas elot fejjem le egy oraval es azt ejszaka adjam oda, mikor a baba szopni akar ezzel jelez a szervezetnek hogy nincs eleg tej. 3 napja csinalom de nem igen gyarapszik a tejem.


Ha csak szoptatnek akkor a babam nem aludna, mert csak nyuglodik ha "meg" ehes nem alszik el, meg neha a szoptatas es a kaki kozott eltelik 2 ora es azt is vegig nyuglodi (a doki szerint enyhe kolikaja van).


Igy kb ha csak szoptatasra allank at egybol ugy erzem megkinoznam, es egy jo par napos siro maraton ele neznenk.

Ha ehes szopja a kezet es sirdogal, ameddig tele nincs a pocak nem alszik el.


Szerintetek felhozhatom ezt meg szoptayasra csam, vagy mar igy marad vegyesen? Barmi otlet/jo tanacs?


2017. aug. 8. 21:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek, tanacsado latott mar minket, azt mondta jol szopcsizik es nyel is. O javasolta hogy egy oraval szopi elott fejjek, mert a baba sokkal ugyesebben stimulalja a mellett mint a pumpa es ugy ereztem jo utpn vagyok mert mindig tejes volt a szaja.


De elotte egy hetig csak vele foglalkoztam, volt olyan hogy egesz ejszaka ultem, rajtam aludt es ahogy ebredt mar cicin is volt, de sajnos ez sem valt be, mert aludt 10-15 percet es nyuglodott orakat. A het vegen adtam fel mert mar nagyon faradt volt a szeme be volt dagadva es a cicit kikopte.

Aztan megetettem, elaludt, 6,5 orat aludt egy huzamban!!! S most itt tartok... Tamacstalan vagyok es sirni tudnek.

Kiuriti a cicim legyen az akar mennyi es a tetejeben meg a korahoz ajanlott tapszert siman megissza. :'(

2017. aug. 9. 09:36
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem olvastam el a többi választ, lehet írták már.

Először is, ugye éjszaka szoptatsz? Az nagyon fontos, ezt nekem is egy szoptatási tanácsadó mondta.

A kórházban nem kellett volna adnod tápszert :( Én is így voltam, első gyerek vegyes táplálású lett végig, a huga 5 hóih anyatejes. Pedig ugyanúgy alig lehetett mérni amit evett, értsd ezen 5-10 grammot a mérlegen. Nekik nem is kell még több az első napokban.

Egyél sok péksütit, igyál rostos őszilevet. Nekem az összes többi semmit nem ért. Mindent kipróbáltam. Csak stresszeltem magam sajnos. Egyél-igyál, szoptass sokat. És pihenj! A tápszert meg csökkentsd folyamatosan, egyből nem lehet elhagyni.

2017. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Parom mindenben segit, barmit kiprobalnek, de ot nem szeretnem hogy ehezzen.

Igyekeztem visszapontozni mindenkit.


En nem harcolok a tapszer ellen, de szoptatas parti vagyok a baba immunrendszere miatt. Teny es valo kivaloak a tapszerek mar, de kozel sem "tudjak" azt amit az anyatej.


Ezert szerettem volna par otletet. De ezek tobbsegen mar tul estunk.

Meg megpobalom a szaporito fejest, mert azt ilyen formaban meg nem probaltam.


Koszonom megegyszer mindenkinek.

2017. aug. 9. 09:59
 14/19 anonim ***** válasza:

Mindkét gyermekem 6 hónapos koráig tisztán anyatejes volt, közel kétévesen választották el magukat. Én abszolút igény szerint szoptattam. És ami nagyon fontos volt: éjjel minimum egyszer, de inkább kétszer szoptattam, mert ébredtek, kérték a cicit.

Nem értem, miért javasolták neked, hogy este fejd le a tejet és éjjel azt add a babának. Köztudottan az éjjeli szoptatás az egyik legstimulálóbb, akkor termelődik a legtöbb tej, te pihensz, nyugalmi állapotban vagy, a szervezeted kipihent és tud a tejtermelésre koncentrálni. Ennek pont az ellentétje történik este: az egész napi mókuskerékben kimerült szervezetednek nehezére esik nagy mennyiségben tejet előállítania, ekkor érzi azt az anyuka, hogy puha a melle, a baba nyekereg, mert kevés a tej.

Az én gyerkőceim minden elalvás előtt szopiztak. Ha kevesebb volt estére a tejem, elaludtak, én is gyorsan letettem magam, mert tudtam, hogy pihennem kell, ugyanis az esti kevesebb tejtől nem laktak jól, hamarabb fognak ébredni.

Szval szoptass éjjel! Én a babáimmal aludtam, volt, hogy 3-4x kiszolgálták magukat, félálomban megszoptattam Őket, nem kellett a kiságyhoz ugranom. Aludj vele!

Ami még nekem nagyon hasznos volt (persze, iszonyat fárasztó volt), az az, hogy minden szopi után kifejtem a mellemben maradt utolsó cseppeket is, a következő szopit pedig azzal a mellemmel kezdtem, amelyikkel az előzőt befejeztem. Így dupla annyi stimuláció érte a mellem, mint sima szoptatással. Az én célom az volt, hogy betárazzam a fagyónkat tejjel végszükség esetére. Bár hál' istennek nem is kellett pótolnom még anyatejjel sem, szerintem a tápszert pedig el sem fogadták volna a babáim.

Szerintem a szoptatás csodálatos, sosem úgy tekintettem rá, mint étkezési lehetőségre, hanem egy olyan kapocs anya és baba között sokáig, ami a természet ajándéka. Szerintem a tápszer mindezt nem pótolja.

2017. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

Még annyit, hogy az utolsó cseppeket az éjjeli nagy szopi után is kifejtem az első 3 hónapban. Aztán, amikor már hosszabban aludtak, vagy csak egy-egy kortyot ittak éjjel, esetleg felsírtak és a visszaalváshoz kellett a szopi, akkor természetesen már nem fejtem ki. De az első 3 hónapban egyébként is beállt annyira a kereslet-kínálat, hogy utána már nem kellett fejnem.

Szval szoptass, fejj, pihenj!

2017. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
17%

Kedves szoptatós anyuka válaszolók! Szerintetek bárkinek meghozzátok a kedvét a szoptatáshoz ilyen válaszokkal? Nagyon örülök neki, h az én babám tápszeres, nem fogom egész nap a mellemet nyúzni és kizárólag szoptatós teán élni, mert azért ez ilyen szinten már nem normális dolog.

Kérdező! Adj nyugodtan tápszert az anyatej mellé, semmi baja nem lesz, az anyatej előnyeit pedig így is megkapja és nem is éhezteted.

2017. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


Akinek könnyen jön a tej a melléből és elég tej jön és a babája is tud szopni, az szoptasson, el is hiszem, hogy iylenkor ez sokkal könnyebb dolog, mint a tápszerezés. De amikor szaporítani kell, meg mindenféle bogyókat szedni meg egész nap ágyban lenni hozzá , ez már csak egy kín és nyűglődés. Átmentem én is ezen. Mindig kevés volt a tej, nem szaporodott, de én nem hagytam éhezni a babát egy percet sem, lelkiismeret-furdalás nélkül adtam neki tápszert, amennyit csak akart. 6 hét után teljesen elapadt az a kevés tej is, tápszeres lett teljesen. Nem bánom. 2 éves, még nem volt beteg. Egy kis csinos, karcsú, erős, egészséges 2 évesem van.

2017. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az utolsóval. Nem biztos, hogy annyit ér a szoptatás, hogy 0-24-ben ekörül forogjon az ember minden gondolata, nem is tudja élvezni az anyaságot. Akinek minden macera nélkül van rengeteg teje, az adjon hálát a sorsnak, de nem megy mindenkinek úgy, mint a karikacsapás. Akinek meg nincs elég, neki kell eldönteni, hogy ér-e annyit, hogy mindent a szoptatásnak rendeljen alá. Az én kisfiam is hamar tápszeres lett, de én is megkönnyebbültem. Jól fejlődő, mosolygós, egészséges lassan 13 hónapos kisfiú.
2017. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Koszonom tovabra is a valaszokat.


Valoszinuleg zavarosan irtam a kerdest, elnezest de tenyleg nagyon bant, hogy ennyire keves a tejem.

Sokszor 1-1,5 orat itt ulok, megkapja MINDKE CICIT, minden szoptatasnal van, hogy cserelgetem 2-2x is rateszem es meg igy is ennyi tapszer megy melle.


Termeszetesen ejszaka is szoptatok, csak a tanacsado javaslatara a mar korabban osszegyujtott tejet kapja meg ejszaka mint potlas nem a tapszert. De ez sem szokott eleg lenni. Meg ilyenkor is rahuz 40-60 ml tapszert. A masodik ebredesnel meg a 90-120mlt.


De minden alkalommal szoptatas eloszor (legalabb 1-1x mindket mellbol). Aztan amennyi tapszert elvesz.


Sajnos sem anyukamnak, sem noveremnek nem volt teje es az a sanda gyanum en is igy leszek.

A bogyokon, teakom, ivas/eveses, fejesen tul vagyok....

Tehat azt hiszem maradunk igy vegyesen, ha a szaporito fejes sem fog mukodni.

2017. aug. 9. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!