Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy oldjátok meg nyilvános...

Ti hogy oldjátok meg nyilvános helyen az etetést?

Figyelt kérdés
Novemberben fogok szülni, és remélem fogok tudni szoptatni, de én nyilvános helyen cumisüvegből szeretném inkább adni a tejet. Gondolok itt arra, ha mondjuk gyerekorvoshoz viszem, és pont akkor éhezik meg.. Ha mondjuk otthon még lefejem a tejet, és cumisüveg termoszba teszem, akkor abban nem hűl el kint a hideg levegőn, ha babakocsival sétálok el ? Vagy ez csak a tápszeres etetésnél működik? Vagy a tejet is fel kell melegíteni valamennyire? Köszönöm előre is a válaszokat.

2017. okt. 17. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Olvasgass a cumizavarról mielőtt felváltva kezdenél mellből és cumiból etetni.
2017. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha van olyan alkalmas hely, ahol el lehet vonulni akkor ott pl. szoptato szoba (ez a mi gyerekorvosunknal van), esetleg wc. Vagy ha a tömegben egy kicsit el lehet vegyulni ),akkor ott pl. parkolóban az autóban.

Ha tudom,hogy nem lesznek ilyen szempontból idealisak a körülmények, ahová megyek,akkor sietek haza,vagy kendovel letakarva magunkat etetnek. Utóbbira meg szerencsere nem voltsszükség, mindig volt hová elvonulni.

Én fejni közel sem tudok annyit, mint amennyit a baba kisziv, így ez a lehetőség nálunk kilove. ( tápszer adhatnek ilyenkor,de kerulom,ha már egyszer sikerült,hogy anyatejes legyen)

2017. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Kendőben szoktam hordozni. Nyilvános helyen is félre lehet vonulni legalább minimálisan. Ott lejjebb engedem a picit, feljebb igazítom a kendőt, és meg tudom úgy szoptatni, hogy észre se veszi senki.

Azért is praktikus, mert lehet állva is etetni. Sokkal kényelmesebb, mint egy wc-n ülve görnyedni.

Egyébként mindig érdemes tenni egy próbát, és megkérdezni, hogy el tudsz-e vonulni a babával, hogy megetesd. A legtöbb ember rendkívül segítőkész, ha kisbabáról van szó, és szívesen beengednek valami zárt helyiségbe. Mi pl. a dokinál ott etethetünk, ahol az ekg-t csinálják. Külön kisbabás (szoptatós/pelenkázós) helyiség nincs a legtöbb egészségügyi intézményben. Sem.

2017. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

A lefejt tejet meleg vízbe állítva kell felmelegíteni, így azt nem igazán tudod magaddal vinni cumisüvegben. Vagy két etetés közt mész a gyerekkel ide-oda, vagy olyan helyre mész, ahol lehet diszkréten szoptatni, vagy szoptatsz nem diszkréten. :)

Nekem szerencsére mindig sikerült úgy időzíteni a dolgokat, hogy két etetés közt el tudjuk intézni. Ennél hosszabb időre csak olyan helyre mentünk, ahol tudtam, hogy meg lehet majd oldani a szoptatást anélkül, hogy mások látnák.

Engem zavart volna ha közben látnak, de majd meglátod te hogy érzel ezzel kapcsolatban. :)

2017. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Termoszban 1-2órat jó marad a hőmérséklete.
2017. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Lefejt tejet 1órán belül el kell fogyasztania. Nekem van olyan belebújós “leplem”, amit tudok erre használni. Vmi 3 az 1-ben holmi, mert szoptatós kendônek, hordozó-takarónak, meg még vminek lehet használni. Direkt szoptatáshoz vettem, mert én sem akartam nyilvánosan mindenki szeme láttára.
2017. okt. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát ezzel én is így voltam hogy bajlódtam az első pár hónapban. Fiamat szoptattam. Viszont ő úgy szopizott hogy forgolódott sokszor meg hadonászott, főleg ha érdekes helyen voltam akkor félpercenként felemelte a fejét, olyankor ha nyilvános helyen lettem volna mindenki látta volna az egész mellem. Meg csináltam otthon egy ilyen letakarós próbaszoptatást hát kendő alatt se tudott szopizni mert állandóan letépte 4 hónaposan is. Én meg semmiképp nem akartam nyilvánosan szoptatni hogy látszik a mellem. Hordozni se tudtam kendőben mert nem maradt meg valamiert benne. Így én általában azt csináltam hogy egyből etetés után mentem el és kövi etetésre már hazaértem. Ha meg tudtam hogy nem fogok hazaérni akkor volt hogy forró anyatejet vittem és akkor 1.5 óra múlva langyos lett a táskámban. Oké mondjuk ez nem a legideálisabb mert a vitaminok kimennek belőle de azt gobdoltam ha ebből az egy vitaminmentes adagból eszik nem lesz még baja, a másik hogy nyáron sajnos nem tudsz ilyet csinálni mert félő hogy megromlik. Ez a cumizavar is olyan hogy vagy lesz vagy nem.. én csomószor etettem cumisüvegből a fiam és szoptattam mellette és nem lett cumizavaros. Vagy ha viszel anyatejet akkor meleg vizet engedsz rá a csapból és felmelegszik valamennyire.. ezek ilyen félig jó megoldások, igazából meg kéne próbálnod két etetés közt menni.
2017. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Minden baba más,majd meglátod nektek,hogy alakul. Az enyém pl. nem kifejezetten szereti a cumisuveget,de ha muszáj elfogadja abból is. A tej hőmérséklete viszont nem érdekli,akár kihulten is volt már,hogy megitta a potlast. (Nem szándékosan adtam így,csak nem volt lehetőségem melegíteni) Ő cumizavaros sem lett szerencsére. Bár ez egy valós probléma lehet,tényleg nem árt vigyázni vel. Rendszeresen és korán nem javasolt cumival etetni,ha nem akarod,hogy a szopit veszélyeztesse.
2017. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
A másik hogy a legtöbb plázában van szoptatós helység és mikró is, ha gyerekorvoshoz vagy kórházba mesz sztem ott is fel fognak ajanlani szobat erre.
2017. okt. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Szoptatos melltarto, szoptatos felso, szoptatos kendo ezer dolog van, senki meg csak eszre sem veszi, hogy szoptatsz.
2017. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!