Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy oldjátok meg nyilvános...

Ti hogy oldjátok meg nyilvános helyen az etetést?

Figyelt kérdés
Novemberben fogok szülni, és remélem fogok tudni szoptatni, de én nyilvános helyen cumisüvegből szeretném inkább adni a tejet. Gondolok itt arra, ha mondjuk gyerekorvoshoz viszem, és pont akkor éhezik meg.. Ha mondjuk otthon még lefejem a tejet, és cumisüveg termoszba teszem, akkor abban nem hűl el kint a hideg levegőn, ha babakocsival sétálok el ? Vagy ez csak a tápszeres etetésnél működik? Vagy a tejet is fel kell melegíteni valamennyire? Köszönöm előre is a válaszokat.

2017. okt. 17. 16:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy létezik az a kendő, de szerintem azzal is mindenkinek lejön, hogy mit csinál az ember, és azt is tudom, hogy sokak még azt is megszólják, pedig nem is nagyon látszik semmi. De mondjuk itt is és máshol is írják, hogy a gyerek fel-fellibbenti, kicsit kiakadnék..... :D Azért én is inkább úgy oldanám meg, hogy 2 etetés között mennék... de pl lehet hogy orvosnál sokat kell várni majd, pont megéhezik, vagy nem tudom, úgy gondoltam, csak a biztonság kedvéért vinnék magammal pótlást, ezért kérdeztem, hogy ilyen termosszal mennyire megoldható anyatej esetében. Ha tápszeres lesz, arra már olvastam praktikákat. :) Természetesen utánaolvastam a cumizavarnak is, erre is vannak megoldások! :)
2017. okt. 18. 00:08
 12/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nem tudod elkerülni, hogy sose kelljen nyilvános helyen szoptatni, csak ha szobafogságra ítéled magad hosszú hónapokra.

Az se jobb, ha csak akkora kört mehetsz a babával, hogy etetésre biztosan hazaérj. Nem minden baba bír ki hosszú órákat két etetés között. (A szigorúan 3 óránként etetés a legritkább esetben válik be, többnyire heteken belül tápszerezés lesz a vége.)

Sajnos jártunk úgy, hogy két hetes babával 4 órát!!! vártunk a fül-orr-gégészeten. Plusz az oda-vissza út.


Gyorsan meg fogod jegyezni, hogy hol van normális pelenkázó, stb. Egyszerűbb oda beugrani és gyorsan megszoptatni addig, amíg nem kezd nyafogni. Aztán mehettek tovább. Nagyobb üzletek, plázák, kormányhivatal, stb. Ha tudod, hogy lassan úgy is meg fog éhezni, és pont ilyen hely van a közelben, akkor beugrassz.

Nekem ez egyszerűbb volt útközben, mint akkor keresgélni valamit, amikor már visítva keresi a cicit. :)

Nyári babával nehezebb, mert hamar megszomjazik a melegben.

Mire bejön a meleg idő, addig a te babád már ihat egy kis gyümölcslevet, amivel a pillanatnyi éhség is csillapodik.

Azt a pár hónapot kell csak átvészelni, amíg kizárólag anyatejes. ;)

A legtöbb baba egyébként üzembiztosan alszik séta közben vagy a kocsiban, nem kell ettől előre ennyire megijedni. :)

2017. okt. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Rengeteget szoptattam útközben nyilvánosan, persze diszkrét módon. Kendő, vagy sál, és semmi nem látszik.

Sokkal egyszerűbb, gyorsabb, higiénikusabb, mint fejni, vinni, cumiztatni.

Soha senki nem szólt meg, vagy nézett csúnyán (nem mintha érdekelne).

Legutóbb a repülőn a sztyuvik is segítettek, az ő helyükön a gép hátuljában szoptattam.

2017. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!