Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Válhat ilyenné az igény...

Válhat ilyenné az igény szerinti szoptatás? Gyakorlatilag állandóan mellen van a baba.

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatok (a La Leche Liga irodalmát vettem alapul), tehát minden nyösszenésre megszoptatom a babát két hetes korától kezdve. Most hét hetes. A 2-3 óránkénti szoptatás nem vált be, mert állandó sírás volt a szoptatások közt és nem tudtuk megvigasztalni, csak szoptatással.

Viszont most már ott tartunk, hogy képes 2-3 órát is mellen lenni. Ha leveszem, akkor 10 perc múlva sír és nem hagyja abba. Főleg délutántól éjfélig megerőltető ez számomra.

Sokakkal beszéltem, akik szintén így szoptattak. Már elbizonytalanodtam, hogy jó-e ez. Ki vagyok merülve.

- van elég tejem

- 80-120 ml fogyaszt minden alkalommal

- éjszaka jól alszik

- picit hasfájós, de inkább sírósnak mondanám

- napközben 1-2 órát alszik friss levegőn


Szerintetek mit csináljak? Szakemberek (védőnő, tanácsadó) mondanak egymásnak ellent, én meg itt vagyok egy folyamatosan szopó és síró gyermekkel tanácstalanul :(



2017. nov. 17. 09:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek:) Aranyosak vagytok, megnyugtattatok :)
2017. nov. 17. 19:19
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia! Azt biztos olvastad, hogy az elején jön a vizesebb rész, és a végén a zsíros, amitől jól tud lakni a baba. Lehet, hogy azért éhes olyan sűrűn, hiába szoptatod sokat, mert igazából nem lakik jól. Ezt én is megtanultam, folyton cicin lógott, rengeteg tejem volt, de nem ürült, mert a felénél abbahagyta, bealudt, aztán egy-másfél óra múlva újra kért. Begyulladt a mellem, akkor hívtam szoptatási tanáncsadót, aki mondta, hogy azért az igény szerint nem azt jelenti, hogy minden nyekkre mellre teszem, mert ez lehet belőle. Ki kell várni 2-3 órát, amikor ki is üríti a mellet, és jól is lakik. Persze ha jön a foga, nyűgös, más, használhatod néha megnyugtatásra, de elsősorban evésre kell. Ha sír vedd fel, kötözd magadra, ahogy mások is írták, ringasd, de nem kell egyből szoptatni. Hidd el be fog állni, a kezdetek nehezek, de utána nem lesz gond. Kitartás!!!
2017. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!