Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A testvérem babáját szoptathat...

A testvérem babáját szoptathatnom?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt arra kérek mindenkit, hogy csak az írjon aki tud tanácsot adni. Kérlek a rosszindulatot, most ha van, mindenki tartsa meg. Elég nagy tragédiát él át most a családunk így is...

Az ikertesómmal 3 hónap különbséggel szültünk. Egészséges kisfiaink születtek. A nővéremnél azonban komplikációk léptek fel a császár közben, így elaltatták, de nem ébredt fel. 6 hét után agyhalottnak nyilvánították. Mivel nekem rengeteg tejem van, megbeszéltem a gyerekorvossal, hogy az ő babáját is szoptatom, hogy a tápszer mellé kapjon anyatejet a fontos vitaminok meg egyebek miatt. Az anyukája lekapcsolása után egy nappal elutasitotta a cicit. Addig nem volt vele gond. Ez már 20 napja volt. Szerintetek van értelme erőltetni, hogy cicizzen, vagy hagyjuk és kapjon csak tápszert? Cumisüvegböl sem fogadja el már a tejet :-(


2017. nov. 20. 10:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Édes Istenem :( Én próbálkoznék meg tovább, hátha elfogadja még a cicit, ne add fel.
2017. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

10 hetes múlt pénteken a kicsi. Nem adom fel, még próbálkozom hátha.

Köszönöm a kedves szavakat, és a normális segítő válaszokat!

2017. nov. 20. 11:09
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

egy 10 hetes (cca 2,5 hónapos) és egy 5,5 hónapos (majndem fél éves) baba igénye között elég nagy a különbség a tej összetételére vonatkozóan. Lehet, hogy azért is utasítja el, mert nem ízlik neki, túl híg, nem elég édes, stb... meg hát nyilván érzi rajtad is a stresszt :/ Szóval egyenlőre ne ez legyen a fő táplálékforrás. Próbálkozni lehet, de szerintem az lenne az ideálisabb, ha most a tápszer mellé csak kiegészítésként maradna az anyatej, és néhány hónap múlva (persze ha elfogadja) akkor a tápszeres étkezéseket lehetne kiváltani a hozzátáplálás során, az anyatejesek pedig megmaradnának tovább.


de ez csak az én logikám, ami lehet, hogy rossz.

2017. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%

Én is úgy tudom, mint az utolsó. Ahogy idősödik a baba úgy változik a tej összetétele is. Valószínűleg ezért nem fogadja el tőled.

Bár írtad, hogy anyukája lekapcsolása után utasította el. Nekem ez túl misztikusan hangzik.

2017. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
67%
A kérdésedre a válasz, az anyatejet és a tápszert nem lehet összekeverni.
2017. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Annyira sajnálom! Borzasztó volt ezt olvasni, el se tudom képzelni, miket élhet át a család...

Nekem még nincs babám, nincs tehát ilyen tapaszralatom. Az öcsém koraszülött volt, és anyukám nem tudta szoptatni. Ezért eljártunk minden nap neki anyatejért, működött akkor még a városunkban anyatej gyűjtő állomás. Egészséges, életerős felnőtt mostmár.

2017. nov. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

14es. Valószínűleg csak véletlen, hogy pont akkor utasította el, de az érzelmek miatt, talán elnézhető nekünk, hogy belelátunk mindent most a dolgokba.

Sajnos nem.fogadta el sehogy, nem akartam tovább erőltetni. Tápszeres lett, boldog mosolygós kisbaba.

2017. dec. 15. 05:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!