Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 16 hónapos cici rajongó...

16 hónapos cici rajongó kíméletes elválasztása?

Figyelt kérdés

A tesóinál nem volt gond, reggel-este összebújtunk, elaludtak nélküle, pár nap után nem is keresték.

Az öcsi feladta a leckét, sokkal jobban ragaszkodik a szopizáshoz. Pedig ő sem kapta másképp.

Reggel-este cirógatás nem vált be.


Elalvàs előtt igényli, tehát szopi után hátra vagy hasra fordul, simogatom és elalszik.

Déli alvásnàl be szokott rajta aludni.

Akkor kéri leginkább, ha álmos, de nem kizárólag. Szomjúság esetén, ha jön a foga, ha csak bújni akar. Unatkozni két tesó mellett nem szokott, felváltva foglalkozunk vele, apával együtt, de az elmélyül játékban nem zavarjuk meg.

Szeparációs szorongáson túl vagyunk.


Próbáltam, hogy egyszerűen nem adom oda, de először csak huncutkodik, húzza fel a pólót, aztán szívszaggató sírásba kezd. Nem hisztizik, hanem szomorú.

Így viszont örökké cicizni fog, mert a hisztit remekül bírom, de ez a szívfájdalom megtör.

Jó lenne, ha pàr hónap alatt eredményre jutunk, nem akarok drasztikus megoldàst.

Megbeszélni még nem lehet vele.


Ki hogy választotta el a hasonló korú gyereket?



2018. júl. 12. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
A kritikus időpontban egyszerűen ne legyél ott. Altasson pár napig apa mondjuk, akit nem köt a szoptatáshoz. Ráadásul a férfiak jobban is szokták bírni ezt a sírást.
2018. júl. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 16 hónapos, ciciimádó kisfiú volt, amikor nulla sírással pár nap alatt el tudtam választani.

A nappali és az esti elalvásához kérte, ha délután sétából vagy játszóról hazaértünk, szintén odabújt szopizni, és éjjel az utolsó szopis éjszakáig legalább 2-3x szopizott. Addigra már nagyon elfáradtam a nem alvásban, úgyhogy megpróbáltam: kókusztejjel választottam el. Mivel tejérzékeny volt, kalciummal dúsított kókusztejet adtam Neki dietetikussal, mindenkivel konzultálva. Szerette, mert az anyatejéhez hasonló íze volt, olyan édeskés, picit vizes.

Az egyik éjszaka kókusztejet vittem az ágya mellé, és mikor éjjel fölébredt, cici helyett a cumisüveggel kínáltam. Félálomban elfogadta, beszlopálta, az oldalára fordult és reggelig aludt. Ugyanez történt még másnap éjjel is, egyszer ivott kókusztejet, harmadnap pedig már nem ébredt. És ami érdekes, nappal sem igazán kérte már, ha eszébe is jutott, könnyen el lehetett terelni a figyelmét. És egyszer sem sírt.

Szval nálunk így sikerült. Vszleg nem az anyatej kellett már Neki, hanem csak a megszokás miatt kelt.

2018. júl. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
És szintén három gyerekesként engedj meg még egy gondolatot. Amit az ember tudja, hogy nem lesz több gyerek, tudattalanul nehezen engedi el az utolsó korszakokat. Ilyen nektek most a szoptatás, később pedig ő lesz az örök "pici", akinek azért mert ő a kicsi, többet szabad, minden jobban rá van hagyva. Nekem most 7 éves a legkisebb, egy éve esett le, hogy állandóan pátyolgatva van, nagyon nehéz volt a váltás mindenkinek. És amíg benne vagy, egyáltalán nem látod, mit csinálsz, csak azt, hogy a kicsi milyen cuki, és ha nem kap még valamit, akkor olyan cuki tud hisztizni, hogy általában mégis megkapja. Szóval legyél észnél.
2018. júl. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A párom rosszabbul bírja a sírást, már a hisztire megtörik. Előszeretettel mondja minden bajra, hogy adj anya cicit. (Szoktunk ezen vitatkozni, hogy ne osztogassa az ÉN cicimet, vagy adja oda az övét.) Úgyhogy őt felesleges bevonni. A pici azt már nagyon is jól érti, mikor megkérdezi, hogy akar-e szopizni, és örömujjongással reagál. Ő ezt élvezi, csak már én nem.


Az a gond, hogy sose fogadta el a cumisüveget, és a tejitalokat, növényi tejeket sem. Esetleg sima vízzel meg lehetne este kínálni, de csak pohárból vagy szívószálas kulacsból iszik. Ez félálomban nem kivitelezhető.


Mindenkinek ment a zöld kéz. :)

2018. júl. 12. 07:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is 16 hónaposan szoktattam le a fiam. Annyira ciciimádó volt, hogy a frissen lefejt anyatejet sem fogadta el cumiból, tápszert meg pláne, így elég nehézkes volt vele bárhová is menni autó nélkül. Éjjel még többször kelt, és nap közben is az alváshoz kellett neki.


Először is kellett az, hogy nekem már teher legyen ez az egész, így elszántabb voltam, amit talán érzett is. Plusz éreztem rajta, hogy már annyira nem viselné meg, mint mondjuk 2 hónappal előtte, amikor szintén megpróbáltam.


Drasztikus módot választottam a leválasztáshoz. Nem a fokozatosságot választottam, mert ekkor összezavartam volna, hanem hogy elveszem és kész. Persze megvártam az ideális helyzetet, ami az volt, hogy egyik altatásnál annyira fáradt legyen, hogy ringatásra is elaludjon cici nélkül, mert ha nem álmos, akkor nyűglődik, és még nehezebben viseli a cicimegvonást. Sikerült is. Aztán félálmában kereste, de nem kapta meg, csak simogattam és mellette voltam, illetve volt ott egy cumisüveg víz, hogy hátha az is megfelel neki (nyár volt, dög meleg), ha szomjas. Este nehezebb volt, mert kérte, de nem kapta. Tépte a pólóm, nyúlkált bele, de én mondtam, hogy már nagyfiú, nem kell, énekeltem, ringattam, simogattam, rajtam alhatott, de nem sírt görcsösen utána. Kb. 3 napig akarta még, aztán elfogadta, hogy nincs tovább, így megelégedett azzal, ha benyúl a pólómba és érzi a bőröm, simogatta a hasam.

2018. júl. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!