Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet aludni úgy, ha...

Hogy lehet aludni úgy, ha másfél,2 óránként kell etetni a gyereket, hiszen az anyának is van biológiai szükséglete, nagyon félek a szoptatástól emiatt?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom hogy ilyen gyakran kell etetni,nade ez rengeteg- Emellett nem lehet aludnia az anyának. Amint én elaludnék már fel is kelt a baba. Én fizikálisan,szellemileg nehezen viselem a kialvatlanságot (nyilván nem is egészséges),szédülök,hányingerem van,ilyenek. Nem hiába alkalmaztak alvásmegvonásos kínzást sok helyen még az ókori Rómában is, bele is haltak sokan. Nagyon megrémültem.Most vagyok 22 hetes.


Remélem nem bántotok annyira amennyire itt jellemző,mert nem vagyunk egyformák és én sajnos most ezt érzem amit leírtam.



2018. júl. 24. 23:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy ritka a jófej baba, de a miénk pont jóra sikerült, kár, hogy itt 0% ha valaki le meri írni, hogy van olyan csecsemő aki végigalussza az éjszakát, én is féltem terhesen, de soha nem bőgött éjjel, napközben kérte a tápszert 3 óránként, aztán mindig visszaaludt, bármit csinálhattam mellette.
2018. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Húú, akkor úgy tűnik nincs egy általános recept. Mondjuk az amit az egyik szülő mondott, hogy örüljek a baba illatának az nem fog engem segíteni a kóros álmatlanságban. Az embernek a központi idegrendszere, mely mindennek az irányítója sínyli meg. Egy gyereket szeretnék felnevelni tisztességesen, de nyilván izgulok, hiszen van egy betegségem ami a központi idegrendszer meghibásodása. Segítségem annyira nem lesz, mert anya vidéken él, anyósom meg nem az a segítőkész típus, pedig itt lakik nem messze,3 percre kocsival. Párom kivesz majd szabit és megpróbál majd segíteni az első időkben. Habár én azt is olvastam, hogy nem az első hetek a legnehezebbek, hanem az utána következők olyan kb. másfél éves korig, mert akkor még kevesebbet alszik.
2018. júl. 25. 12:12
 23/31 anonim ***** válasza:
54%

Kerdezo, mielott gyereket vallaltal nem tudtad, hogy a gyerekek kelnek ejjel ?

Hiaba mondogatod itt, hogy aludnod kell, most ezzel mi mit csinaljunk ? Lehet at kellett volna jobban gondolni ezt a gyerekvallalast.

2018. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Enyém 20 hónapos koráig kelt 3-4 óránként :D

(nem csak enni, de folyton felsírt valamiért)

És nagyon nehezen viseleme a kialvatlanságot én is. Sokszor eszembe juott ez a japán kivégzési módszer, hatásos lehetett anno a régi időkben, néha tényleg úgy éreztem, hogy nem élek :D

na de viccet félretéve ez azért extrém eset, nem ez a jellemző.

Az elején 3-4 óránként esznek, utána fél éves koruk körül már tudnak 6-8 órákat aludni a babák.

2018. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Mind a 2 gyerekem anyatejes volt. A nagy 3 hetes koráig egyszer kelt fel éjjel enni (15 percre kb!!), utána este 8-tól reggel 8-ig aludt. A kicsi az elejétől átaludta az éjszakát.
2018. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el újra. Igen, írtam, hogy élvezd a kicsi, puha, illatos testet. És azt is, hogy ha nem sikerül éjjel aludni, akkor aludj nappal. Te most nagyon kétségbe vagy esve egy olyan probléma miatt, ami még nincs is. Előre teljesen fölösleges kattogni rajta. Fogsz megoldást találni, ha eljön az ideje.
2018. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Mikor megszületik más.

Előtte csak kávéval keltem, most semmi nem kell.

Előbb fenn vagOk, mint a gyerek.


Az első pár bap húzós a belövellésig..

Utána nnem


Nekem most 1 hónapos a lányom.

Éjjel éjfél-fél1 és 3-4 közt kel..

Ha sokat eszik este akkor csak hajnalban.


Egyáltalán nem vészes.. Jobb mintha még tàpszert kellene kevergetni..


Rázósabb a pocakfájás :/

2018. júl. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam borzasztó rossz alvó, most másfél éves lesz, de így is legalább 5x ébred éjszaka. Az átlag a 7-8 ébredés. Nagyon nehéz, főleg, hogy nem mindig alszik vissza szopizás közben, azt szeretné,hogy sétálgassak vele (10kg). Az eleje volt a legnehezebb, mert mindig azt vártam, hogy mikor fog jobban aludni. Aztán miután elfogadtam, hogy ez most nem fog változni, azóta egész jól birom, napközben nem vagyok ingerült, hanyingerem sincs. Tudom, hogy ez csak atmeneti időszak. És én azt látom, hogy ritkák az extra rossz alvó gyerekek. 2-3 ebredés pedig elviselhető. Szinte biztos vagyok benne, hogy egész jó alvó bebid lesz! Ha pedig nem, akkor is végig tudod csinálni, sokan végigcsinálták már! Kitartást!
2018. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Coffelia ***** válasza:

Hozzá lehet szokni. Az első pár hétben konkrétan azt hittem, meg fogok hülyülni a fáradtságtól, éjjel sírtam. De ez annak is volt köszönhető, hogy agyhalottra fáradtam a szüleskor. Még a dúlám is azt mondta, hogy nagyon taccsra vágott fizikailag.

Ezt azért mondom, mert itt írta már más, hogy végig kell gondolni, hogy ez bizony fárasztó lesz, meg te vállaltad...

Az ilyen károgásoktól sose legyen eossz a lelkiismereted, mert az első gyerek előtt az ember akármire is készül, a valóság olyan lesz, amit lehetetlenség tapasztalat nélkül előre elképzelni. Szóval ha éppen úgy érzed, hogy hányni tudnál a fáradtságtól, akkor sose ostorozd magad azzal, hogy jaj pedig tudnod kellett volna, hogy ez ilyen lesz... ugyan már... közröhej... sosem tudhatod előre, hogy fogod pszichikailag és fizikailag bírni, és épp ezért nem kell és nem szabad bántanod magad.

Ússz az árral, hagyd magad, hogy vezessen a babád, ahányszor cicire kéredzkedik, adj neki, és amikor csak lehetőséged van aludni, aludj, nappal is. Szoptass fekve, legyen szoptatási tanácsadód, minden lehetőséget ragadj meg, hogy kényeztesd kicsit a saját igényeidet is, mert az eleje fizikailag tényleg kemény. Ne érdekeljen az, hogy mit illene dalolva kibírni, csak az, hogy ha már megvan a baba és el kell látni, hol tudsz könnyíteni a dolgaidon.

Nekem bejött a kajarendelés, az, hogy a férjem takarítotr 6 hétig, és hogy rengeteget fetrengtünk a gyerekkel nappal.

Így is bőgtem éjjel, eleinte számolgattam, mennyit tudok aludni, hány részletben.. aztán már nem, csak kaptam azbalkalkon és már aludtam is, ha lehetett. Egy a lényeg, maradj te is fontos magadnak, mert akkor nem fogod magad a végletekig kizsigerelni.

2018. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nyugi a kisebbik fiam már 15 hónapos és van hogy kétszer is felkel a nagyobb fiam pár hónaposan már átaludta az éjszakát.

Meg lehet szokni nyugi.

2018. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!