Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes babák anyukái,...

Anyatejes babák anyukái, ebben a nagy melegben adtok vizet a picinek?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mivel, kispohár, fecskednô?

Igény szerint szoptatott, mèg nem hozzátáplált babák anyukáit kèrdeznèm.


2018. aug. 1. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Igény szerinti szoptatás mellett nem kell.
2018. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
igen, kis pohár. 35 fok van, kell!
2018. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy tudom, hogy nem kell.
2018. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell mert elég az anyatejbe, de ha esetleg megyünk valahova akkor kap teát cumisüvegből. Szépen tud abból is és ciciből is inni(nem lett emiatt cumizavara) 3hónapos amúgy.
2018. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Igaz hogy azt mondják hogy nem kell, de én nem lennék nyugodt ha 2-3óránként szopizik és mellette nem kapna inni mikor én is félóránként megszomjazok ebben a melegben. A kisfiam is igény szerint szopizik és kispohárból iszik pár korty vizet, van hogy csak megnedvesíti a száját éppen.
2018. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem adok sem vizet, sem teát, de sűrűbben cicizik, néha csak pár kortyot két evés között. 7 hetes baba
2018. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Én is úgy tudom,hogy anyetejes babát nem kell itatni..DE,mivel én is állandóan szomjas vagyok ebben a nagy melegben,így adok neki. Bébi ásványvizet cumisüvegböl. Egy nap körülbelül 30-40 ml vizet iszik,emelett igény szerint szopizik. 2 és fél hónapos a babám.
2018. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Tavaly volt csak anyatejes, márciusi a legkisebb. Nem kapott vizet, nem volt rá szükség. Igény szerint szoptattam, ha fél óra alatt szomjas lett, akkor fél óránként. Sokat ittam, hogy bőven legyen tejem, és plusz egy pisis pelust termelt, hiszen szomjas.

Figyelni kell a babàra: ha elég a folyadék, akkor a bőre feszes, csillog a szeme, élénk, és sima a kutacsa. Elèg tejhez akkor jut, ha ebben a melegben az anya saját magára is odafigyel, és sokat iszik, meg eszik rendesen. A dinnye például jó tejszaporító is. Sokan itt rontják el, hogy nem esznek a melegben rendesen, nem iszik, és persze, hogy nem elég csak az anyatej.

2018. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Látom kicsit megoszlanak a vèlemények, de nekem minden válasz hasznos volt!!! ( Nem is értem a lepontozòkat, hisz mindenki a kérdèsemre vàlaszolt.)


Az èn babàm 5,5 hònapos. Csak anyatejes, de lassan mindenkitôl azt hallom, hogy biztos szomjas, adjak neki vizet.

Így egyszer-kétszer most a napokban próbáltam adni neki, elôször kispohárbòl, majd Nurofenes fecskendôbôl.

Kispohárral nem sok sikerrel:( Nurofenes adagolòval már jobban ment, de csak 3-4 ml-t adtam, látszòlag jòlesett neki.

Viszont utàna ùgy éreztem, hogy romlott a szopàsi technikája, bár lehet, hogy csak bebeszèlem magamnak.


Az eddigi vàlaszok alapjàn, most ùgy gondolom, hogy ha megyünk valahova hosszabb idôre ebben a hôsègben, akkor esetleg adok neki picit, de csakis pohárbòl, mégha mellé is megy. De ha itthon vagyunk a hûvös lakásban akkor nem.

2018. aug. 1. 21:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha ennyi idős, akkor már vannak jó kis tanulópoharak, amikből megkínálhatod kis babavízzel. Nekem a védőnőm tanácsolta (aki igen modern, képben van a cumizavarral, iszsz-szel, stb) mondta 5 hósan, hogy nyugodtan kínáljam, ha szomjas, elfogadja. Ő egyébként simán cumisüveg kupakját ajánlotta mint "poharat", azt mondta, semmi extra nem kell.

Én kisfiam 8 hós múlt, kb 5.5 hósan kezdtem kínálni vízzel a MAM 4+ itatópohárból (szilikonos-csőrös). Kezdetektől szívesen kortyolgat. Most is még nagyrészt szopizik, lassan haladunk a hozzátáplálással, kanalazás és séta közben szoktam vízzel kínálni.

2018. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!