Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes babák anyukái,...

Anyatejes babák anyukái, ebben a nagy melegben adtok vizet a picinek?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mivel, kispohár, fecskednô?

Igény szerint szoptatott, mèg nem hozzátáplált babák anyukáit kèrdeznèm.


2018. aug. 1. 20:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az anyatej nagyrésze víz. Ha iszol egy pohár tejet, utána te se vagy szomjas.

A babádnak lehet, hogy tetszik az újdonság, és játéknak fogja fel az ivást. Lelkesen gyakorolnak minden újdonságot, ami nem baj, csak nem feltétlenül jelenti azt, hogy szomjas.

5,5 hónapos már "nagy baba", lassan az se gond, ha elkezd kóstolgatni. Nyugodtan adhatod a vizet pohárból, vagy kanállal. Esetleg főzhetsz egy kis teát, hogy íze is legyen.

2018. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hónapos, igény szeri t szoptatok, és elég sokat eszik, viszont még is bentebb van a kutacsa picit ami a melegtől, kiszáradástól lehet. E miatt sokan ajánlották a vizet. Adtunk neki kiskanállal és cumisüvegből is. Utána viszont vissza is hányta. Pár nappal később viszont szájpenészes lett. Doktornő azt mondja hogy attól nem lehet, bár nekem elég gyanús, ráadásul mindig mindent fertőtlenítek. Én szenély szerint nem ajánlom.
2018. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Coffelia ***** válasza:
Az anyatejes babáknak az első 5-7 hónapban nincs szükségük vízre. A szopizás gyakoriságát kell emelni, hogy kevésbé zsíros, vizesebb tejjel olthassa a szomját. Az anyatej bevonja a bélbolyhokat, ez segíti az emésztés érését, fejlődését, és ebbe nem szabad az első fél évben vízzel belenyúlni, konkrétam lemossa a béléséről az anyatejes védőréteget. Szükségtelen. Nem kell attól félni, hogy kiszárad, csak jó sokszor kell mellre tenni.
2018. aug. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!