Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves lányom éjjel rengetegsz...

1 éves lányom éjjel rengetegszer kér cicit. Milyen tanácsaitok vannak?

Figyelt kérdés
Bár én még hagynám fél évig,örülök,hogy van tejem,és főleg,hogy neki is szüksége van rá. Aztán jönnek itt az okosok,hogy vegyem már el tőle,ezért kérdezem a véleményeteket.Köszönöm ,ha hozzászóltok!
2010. jún. 23. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha rengetegszer kéri, akkor tuti nem evésre használja éjszaka. Akkor viszont jobb lenne neki, ha nyugodtan átaludná az éjszakát. Szerintem.
2010. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is rengetegszer kelt 1 evesen a pici .Mozgasfeljodes,fogzas,szeparacios szorongas,lehet ok.

Nem csak a taplalekot keresi hanem a megnyugvast is.

Mi egy agyban aludtunk igy nem volt megterhelo az ejszakai szopizas .Ma mar 2 evesen ataludja az ejszakat.

Legyel turelmes el fog mulni.

2010. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
az elsővel értek egyet. ha ilyen sokszor kelne a babám éjjel, én biztosan nem engedném az éjszakai cumizást. szoptasd csak nappal és aludni fog éjjel. nem jó az neki sem, hogy éjjel nem alszik. semmi baja nem lesz, ha nem szoptatod éjszaka. 1 éves baba már réges régen nem éhes éjjel.
2010. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindhárom válasszal egyetértek :)


Ha úgy gondolod, hogy ez nektek így megfelelő, te szereted szoptatni és a babád jól érzi magát, egyszóval a mérleg a pozitív irányba billen, akkor nem kell változtatnod.

Ha viszont neked ez már nagyon megterhelő és úgy látod, hogy a babádnak sem jó, hogy ennyiszer ébred, akkor a sarkadra kell picit állnod és megpróbálni erről leszoktatni.


Úgy csináld, ahogy nektek jó , ezt csak ti tudjátok. Mit súg az ösztönöd?

2010. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Sztem azért ébred fel, mert a cicin alszik el, nem ?? ha igy van akkor az lehet a gond, keresi azt ami "elaltatta", és csak megszokásból sír, nem azért mert bármi más baja lenne.Az én gyerekemnél legalábbis ez volt.Megtanultuk, h amikor álmos 1edül alszik el az ágyban, ezután mindig végig aludta az éjjeleket, amikor eleinte felkelt csak sima vizet adtam neki,és tudta nem kap mást igy pár nap alatt teljesen jól aludt éjjel.

Még azt akartam, h az éjjeli szopi bár elmaradt ettől még tovább maradt a nappali ahogy szerette és két és fél éves koráig tartott.Ezzel azt akartam hiába marad el az éjjeli szopi, nem kell feladni a nappali szoptatást ha van rá igénye kicsinek.

Kitartást!!

2010. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
A cici es a szoptatas nem csak evesre valo annal sokkal tobb.
2010. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

én a 18:19-essel értek egyet! az enyém is sokszor kelt emiatt éjjel 1 évesen. én mindig adtam neki. aztán 16 hósan elhagyta ezt a szokását. most 18 hós, és már csak hajnalban kér 1x aztán visszalaszik. szóval egyértelműen nem azért kéri a tied sem, mert úgy aludt el, mivel az enyám még most is így alszik el, márhogy cicit kap előtte!

ha nem zavar, akkor sztem hagyd nyugodtan, majd leáll róla, ha úgy gondolja.

2010. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

jó, oké feladom, akkor keljetek éjszaka tizenötször és szoptassátok a babát még 3 évesen is éjjel, mert "igényli", vagy esetleg aludhatnátok úgy is, hogy a mell a baba szájában van egész éjszaka, úgy még fel sem kell kelni.


az ember segíteni akar, erre lepontozzák meg megkapja, hogy a "cici" sokkal több...most erre mit mondjak?!

2010. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Attol meg hogy nem kap cicit ejjel lehet ugyan ugy fog ebredni.Aki nem szoptat annak miert ebred ejjel?Leggyakoribb okok mozgasfejlodes, fogzas,szeparacios szorongas.

Nyilvan ha az anyukanak nagyon megterhelo valtoztatni kell rajta.

!0 hosan a fiam orankent kelt,mellettem aludt igy mindig kipihent maradtam.

De ez idovel elmult.

3 gyerekes pocakos Anyuka.

2010. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!Minden hozzászólás hasznos volt számomra!!!Mivel mi is együtt alszunk,így nem olyan vészes a dolog.Próbáltam én a helyén altatni,de a sokadik ébredésre visszahoztam,így picit könnyebb,állítólag kitartóbbnak kéne lennem.Mivel a páromat se zavarja,én meg azok után,hogy a tesója nem szopott,boldog vagyok,hogy ő még igen,picit várok.valószínű,hogy annyira "rámszokott",hogy megnyugtatásra kellek neki.azért a tanácsokat köszönöm!A 3 gyerekes kismamának sok puszi,és gratulálok!!!!!!!!!!!!
2010. jún. 25. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!