Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatban...

Szoptatással kapcsolatban kérnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
7 hetes a kisfiam, szoptatom. Lányomat sajnos nem tudtam szoptatni, mert nem akart, Neki 8 hónapos koráig fejtem, így mindig tudtam mennyit eszik. Kisfiam koraszülött, így mérni kellett egy ideig, hogy mennyit eszik. Még mindig mérem sajnos, mert nem bírom megállni. Ha 90-100-at eszik persze nagyon elégedett vagyok, de ha 60-70-et nyilván zavar. Az a baj, hogy egyik nap érzem, hogy sok a tejem, másik nap meg két mellből kell etetnem egy evés alkalmával, akkor persze bestresszelek. Sokszor este is érzem, hogy szívja, de sajnos nem jön több. Honnan tudom, hogy elég a tejem? 3-4 óránként kér enni, nyugodt, néha nyüglődik a kakival, heti 250 grammot hízik nagyjából. Amikor este mindkettőt kiszívta azon izgulok, hogy 5-6 órát aludjon egybe, hogy termelődjön elég. Vagy értelmetlen az aggódásom?! Bocsánat, kicsit kusza lett az írásom, csak sok gondolat kavarog a fejemben.

2018. okt. 23. 13:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom, Te sem eszed mindig degeszre magadat, a babádnak is néha ilyen kedve van, néha olyan.

A tej valóban akkor termelődik, mikor ürül a cici, tehát ha gyakran eszik, (olyan gyakran, amikor csak akar) az mindenkinek a legjobb. Havi 1 kiló hízás az nagyon szép. 7 hetesen már látszik, ha jó kedvű, (és nem szenved állandóan, mert mondjuk éhezik), szóval ha kakil, pisil, ahogy eddig, szerintem simán elég hetente mérned.

Olvasgasd a La Leche Liga oldalát. Ők a legképzettebbek szoptatás terén.

2018. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!